Minecraft Dungeons Sistem Gereksinimleri Kaç GB Yer İster Ne Kadar İnternet Yer?

GizliNarkozz

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
images (32).jpeg

Minecraft Dungeons Sistem Gereksinimleri Kaç GB Yer İster Ne Kadar İnternet Yer?
Merhaba Forum Gamer okurları. Bugün sizlere Minecraft Dungeons hakkında bahsedeceğim. Hadi konumuza geçelim.

Bildiğiniz üzere Minecraft, 13 Haziran 2009 (İlk Sürüm), 29 Haziran 2010 (Alfa), 20 Aralık 2010 (Beta), 11 Kasım 2011 (Tam Sürüm) Mojang tarafından yayınlandı.

Minecraft, bir geniş dünya oyunudur. Yani özgürüz, dünyadaki her yere gidebiliyoruz.

Minecraft'ta gördüğümüz her şeyi kırabiliyoruz. Kırdıklarımızı toplayabiliyoruz. Topladığımız materyaller ile istediğimiz yere çeşitli aletler yapabilir basit olarak ise ev yapabiliriz. Bu özellik Minecraft’ın temelini oluşturuyor diyebiliriz. Minecraft'ta iki mod vardır. Birinci mod hayatta kalma(survival) modu, ikinci mod ise yaratıcı (creative) modu.

Modları anlatmama gerek yok sanırım. Zaten bu konuyu okuyorsanız, Minecraft hakkında bilgiye sahipsinizdir. Neyse şimdi gelgelelim Minecraft Dungeons’a.

images (33).jpeg

Mojang ekibi, 2020 yılında karşımıza Minecraft Dungeons oyunuyla çıktı. şu an da Klasik Minecraft kadar tutulmasa da oynayıcılar tarafından oynanmaktadır.

Minecraft Dungeons, dungeon crawl tarzında bir oyun. Yani bildiğimiz Minecraft'tan çok farklı bir oyun.

Oyunda şu an da Türkçe dil desteği bulunmuyor. Elbette ileriki zamanlarda getirilecektir.

Oyunda yeni silahlar var. Bu silahlarla oyundaki çetelerle savaşabiliyorsunuz.

Grafik olarak gerçekten çok şaşırtıcı. Klasik Minecraft'ta bu grafiği almam için modlar yüklüyorduk. Ama söylemeliyim ki o modlar bile Dungeons'ta ki grafikler kapışamaz. Alışılmış Minecraft'ta göre cidden grafiği çok güzel.

images (34).jpeg

Oyunda Klasik Minecraft gibi bir craft sistemi yok maalesef.

Oyun aynı Klasik Minecraft gibi çevrimiçi oynanabiliyor. Ama sanmıyorum ki Minecraft gibi serverler gelmeyecek. Çünkü oyunda server gelecek bir şey yok. Sadece arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz ya da tek oyunculu olarak eğlenebileceğiniz bir oyun.

Peki, bu oyunun sistem gereksinimleri nedir?

Minecraft Dungeons Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
İşlemci : Intel Core i3-3210 / AMD A8-7600 APU
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 / AMD Radeon R5 Serisi
Depolama: 1 GB boş alan

Minecraft Dungeons Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci : Intel Core i5-4690 / AMD A10-7800 APU
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce 700 Series / AMD Radeon Rx 200 Series
Depolama: 4 GB boş alan

Evet arkadaşlar, Minecraft Dungeons hakkında ki düşüncelerinizi merak ediyorum. Yorum olarak düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. İyi günler.

Son düzenleme: