Minecraft Enchantment Nasıl Basılır ve Hangı İtem'a Ne Gelir

EmirTolgaDemirel

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar sizlere kılıc pickaxe vb. seylere ne tur özellikler geldigi ve en fazla kac lvl basıldıgını gösterecegim...

Enchantment Table en fazla 50 lvl basılır. Lvl'i mob keserek elde edebiliriz. 50 lvl basabilmek icin 30 adet kitaplık lazım. Kitaplıkları Enchantment Table'a 1 block uzaklıkta köşelerde dahil olucak sekilde konulmalıdır. Eger kitaplıkları koydum kırdıgım zaman kitaplık elime gelmiyor book halinde geliyor diye şikayetciysenizde hic kitaplıkları kırmanıza gerek yok ! 5 6 adet torch kitaplıkların üzerine koyun artık 1 lvl 5 lvl basabilirsizin.

Enchantment Table Nedir ?

Enchantment Table silahlarınıza ve zırhlarınıza özellik basarak moblara karsı daha çevik ve güclü olmak icin vardır.

İlk olarak ''Enchantment Table'' adlı itemı craft etmemiz lazım.

Nasıl craft edilir ?

imagesCAGLCHRF.jpg

Gördügünüz gibi 4 obsidian 2 diamond ve 1 tane book lazım.

Simdi Kılıc pickaxe vb. seylere gelen özellikleri ve en fazla kac lvl geldigini söyleyecegim...

Sword :

Sharpness = Bu moba verdiginiz damageyi arttiriyor. En fazla V lvl basılıyor.

Smite = Bu insan gibi 2 bacaklı moblara yanı Enderman, Zombie, Skeleton ve Pigmen zombie veren damageyi arttiriyor. En fazla V lvl basılıyor.

Bane of Arthropods = Bu eklem bacaklılara yanı spider türlerine olan damageyi arttiriyor. En fazla V lvl basılıyor.

Knockback = Bu moba vurdugunuzda ileri ittirmeyi saglıyor yururken vurusanız kosarken vurdugunuza göre biraz düsük ittiriyor.( Creeper ile savasırken cok ise yarar). En fazla II lvl basılıyor.

Fire Aspect = Bu moba vurdugunuzda yakıyor. En fazla II lvl basılıyor.

Looting = Bu mobdan düsen item sayısını arttırıyor. En fazla III lvl basılıyor.

Pickaxe, Shovel ve Axe :

Efficiency = Bu taş, iron vb. seyleri daha hızlı kırmanızı saglıyor. En fazla V lvl basılıyor. Bu Pickaxe shovel ve Axe icinde gecerlidir.

Silk Touch = Bu diamond'u kırdıgınızda yere ingotgibi düser ama silk touch ile onu direk alabilirsiniz. En fazla I lvl basılır. Bu Shovel ve pick axe isin gecerlidir.

Unbreaking = Bu kırılma suresini azaltıyor 1 diamond pickaxe veya axe'e geldiginde I. lvl'ınde 2 tane diamond pickaxe veya axe'e denk geliyor. II. lvl'inde 3 tane diamond pickaxe veya axe'e denk geliyor. III. lvl'inde 4 tane diamond pickaxe veya axe'e denk geliyor. En fazla III lvl basılıyor. Pickaxe shovel ve Axe icin gecerlidir.

Fortune = Bu diamond'u kırdıgınızda dusen dıamond sayısını arttırıyor. En fazla III lvl basılıyor. Pickaxe icin gecerlidir.

Bow :

Power = Bu vurus gücünü arttiriyor. En fazla V lvl basılıyor.

Punch = Bu Vurdugunuzda mob'u ileri ittiriyor. En fazla II lvl basılıyor.

Flame = Bu oku yanan ok seklinde atiyor ve mobu yakıyor. En fazla I lvl basılıyor.

Infinity = Bu yayın kırılma suresı bitene kadar sınırsız ok verıyor. En fazla I lvl basılıyor.

Helmet, Chestplate, Leggings ve Boots :

Protection = Bu size gelen damageyi azaltıyor. En fazla IV lvl basılıyor.

Fire Protection = Bu ateşten gelen zararı azaltıyor. En fazla IV lvl basılıyor.

Feather Falling = Bu sadece boots'a gelip yere düstügünüzde aldıgınız damageyi düsürüyor. En fazla IV lvl basılıyor.

Blast Protection = Bu creeper tnt gibi patlayan dur seylerde gelen zararı azaltıyor. En fazla IV lvl basılıyor.

Projectile Protection = Bu fırlatılabılen itemlardan gelen damageyı azaltıyor. En fazla IV lvl basılıyor.

Respiration = Bu sadece helmet'a gelerek su altında nefes suresını arttırıyor yanı 10 baloncugu 15'e kadar cıkartıyor. En fazla III lvl basılıyor.

Aqua Affinity = Bu suyun altında kazma türü işlemleri daha hızlı hale getırıyor. En fazla I lvl basılıyor.

Yardımcı olduysam Ne Mutlu Bana. Bir yanlışım varsa afola.

Sajibon

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel hazırlamışşın.Ayrıca gelecek update ile pick'imizde silk touch varsa buz kırıp alabileceğiz.Böylelikle nether'da hilesiz bir şekilde su kullanabileceğiz.

EmirTolgaDemirel

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler ve konuda sunu eklemeyi unutmusum Pickaxe'e gelen Silk Touch özelligi ile artık mob spawnerlar alınmıyor. Bunuda belirtmek isterim ama ben mob spawnerları almak istiyorum diyorsanızda minecraft'in (kacıncı surum oldugunu hatırlamıyor) esski sürümünü yuklemeniz gerekir.

mygodisagamer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sabitledim ama konuyu biraz düzenle ve ilgi çekici hale getir. Çünkü konuya baktığımda gördüğüm tek şey kelimeler. Uzun bir yazı ve bunu resimlerle desteklemelisin. Yoksa okuyucu konuyu okurken sıkılır. :p

CrazyEvil

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Azaltıyor falan demişsin. Kontrol etmen lazım yazıyı :)

DeidaraSeras

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler ve konuda sunu eklemeyi unutmusum Pickaxe'e gelen Silk Touch özelligi ile artık mob spawnerlar alınmıyor. Bunuda belirtmek isterim ama ben mob spawnerları almak istiyorum diyorsanızda minecraft'in (kacıncı surum oldugunu hatırlamıyor) esski sürümünü yuklemeniz gerekir.

OHH İŞTE BU ÇOK İYİ OLDU SAOL SÖLEDİĞİN İÇİN

Turgut Çalık

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Enchantı biliyordum ama neye ne geleceğini biraz daha öğrendim , teşekkür ederim :)