Minecraft Farland'a Gitmeye Çalışan Adam

ExileRiven

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Heee ben bunu bnm konu sandim pardon.

Tapatalk İle Gönderildi

Abdul9661

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar oyununun farlans kısmını yani haritasını araştırdım iyice ve şu bilgilere ulaştım.

1 - Oyuncu bir kere her yönde yön farketmeksizin ilerlerken normal olarak yani yürüyerek gidilebilecek uzaklık 8.288.608 konumundur burdan sonra bloklar katı değildir. Bir kere ilerlemek daha zordur. Gittikçe daha ilerlemek güçleşir. Hayatta kalma modunda gitme sınırı buraya kadardır. Aksi takdirde dünyadan düşersiniz. Bloklar hayalidir.
700 km ilerleme nedir ki daha 7588 km yolu var daha bu sınıra ulaşınca dünyadan düşecek ve mutlu son :D
2 - Farlans'a gidebilmek için artı (+) yönde X ve Z yönde 12.550.800 konumuna daha doğrusu ışınlanmanız gerekir çünkü bu yönde yürümek imkansız sadece uçarak ilerleyebilir bu bug ilerlemenizi kısıtlar. Eğer çapraz gideseniz bu yönde karmaşık bloklar ile bir okyanus yani bedrock haritası ile karşılaşırsınız. Burda bloklar tek tek milyonlarca sıralı bloklar bulunur.
Eksi yönde (-) 12.550.800 konumuna ışınlanırsanız farlans göremezsiniz sonsuz okyanus görürsünüz ve çapraz yönde bedrock değil yine sonsuz okyanus görürsünüz ama Y Yönde ilerlerseniz bedrock haritası ile karşılaşırsınız.
3 - 12.560.00 ile 12.562.277 konumlarında Farlans bozulma aşamasına geliyor ve bedrock harita sistemi ile birlikte sonsuz okyanus ardından ilerleyince başlıyor.
4 - 16.777.216 çapraz ve yön farketmeksizin bu konuma gidilirse artık halkalı harita yani bloklar arasındaki boşluklar gözükür. Bloklar gidilen konuma göre genleşmiştir ilerlemek tamamen imkansızdır. Burdan öteye teleport etmek dışında gidilmez
Burdan öteye gidilirse o yönde hareket edilemez sadece yükselme ve alçalma yapılabilir. Birde ters yönde ilerlemenizi sağlar çünkü o yönde daha baştasınız. Blok boşlukları (Bug) ilerlemenizi bozmuştur.
Eğer capraz bu konumdan öteye giderseniz her iki yönde bloklar genleşmiş ve her iki yöndeki blok boşlukları göründüğü için kare kare okyanus alanları oluşmuştur burda hareket imkansızdır sadece yukarı ve aşağı.
5 - gidilebilecek en son konum 30.000.000 konumundur burdan öteye gidemez ışınlanazsınız deneseniz bile yine en son konum yani bu konuma gerilersiniz burdan öteye bloklar iyice genler ve halkalar içerisinde çizgi şeklinde gözükene kadar gider ve görünmez olana kadar ilerlersiniz.
Bizzat Nether ve end'dede bu konumlara giderseniz yine Farlans'a gelir bedrock'a gelirsiniz normal dünyada ne konumlar varsa bu boyutlarlada aynıdır örneğin netherde 12.550.800 konumuna gidilirse Farlans'a gelirsiniz.
6 - Netherde 1.568.850 konumunda portala girerseniz üst dünyada bu 12.550.800 gitmek olur ve Farlans'a kısa yoldan gelmiş olursunuz.
Eğer netherde farlans'ta portala girerseniz ki bu konum 8 ile çarpılır imkansız üst dünyada kötü itimal ile 30.000.000 ile 35.000.000 konumları arasında çıkarsınız çünkü 12 milyon X 8 96.000.000 bu konuma gidemeyeceginiz için 30.000.000 e gerilersiniz.
7 - Java platformunda bu oyun için desteklenen en uzak konum 100.000.000 dır burdan ötesi sadece güneş ve gokyüzü her şey yok olmuştur dünya oluşturucu bile çalışmıyor ve oyunun donması ve çökmesi an meselesidir. Bilgisayar versiyonunda 2.000.000.000 konumuna gidenler olmuş evet ama onlar bence yalan çünkü bizzat denedim en fazla uzaklık sadece 100.000.000 dır onlar ilgi cekmek için atılan yazılardır.
Haritada normal olarak bir konuma yürüdüğünüz taktirde harita boyutu o oranda büyecektir. Her 10.000 konum ilerleyişiniz Minecraft PE'de 10 MB fazla alan kaplayacaktır. Gidilebilecek en uzak konum ile ele alırsak ki hayatta kalma modunda sadece 8.288.608 konumu 8288 km yol bunun 10 km 10 MB ise ortalama 8288 MB boyutunda dev bir harita oluşacaktır. Farlans için bir şey diyemiyorum ona 13 GB boyutunda harita diyeceğim ne kadar keşfedilmiş harita alanı o kadar fazla boyut yani harita oluşturucu haritada neyi oluşturmuşsa (CHUNKS) Onu kaydeder.
Kısaca harddisk dolana kadar o adam devam edecek 700 km yol gidilirse ortalama 750 ile 800 MB harita boyutu ile karşılaşırsınız. Eyvah telefon hafızam doldu. :)

4 yıl aradan sonra böyle bilgiler ile konuyu kaynaştırma yapmam 4 yıldan dolayı değildir niyetim sizin gibi minecrafterlere (Severlerine) bu konuda ışık tutmaktır. Belki manyaklık edipte bu konumlara yürüyerek gitmeyesiniz. komut bloğu insanın aklına gelmez mi hiç :)
Emeğe saygı. Görüşmek dileğiyle iyi eğlenceler. :)

Son düzenleme: