Minecraft FPS Artışı (Kendi buluşum)

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Daha önce biri buldumu bilmiyorum ancak, mousem ile ilgili bir sorunu hallederken farketmiştim bunu.

İlk önce oyunumuz ayarımızı yapmadan önce kaç FPS alıyor ona bakalım.

İlk önce yazılı anlatım ;
1- Taskbar (Görev Çubuğu)'a test tıklayıp Görev Yöneticisini(Start Task Manager) açıyoruz.
2- Ardından İşlemlere (Processes) tıklıyoruz.
3- Bu listede javaw.exe'yi buluyoruz.
4- Javaw.exe'ye ters tıklayıp, Öncelik Ayarlamaya(Set Priorty) giriyoruz.
5- En alttakini seçiyoruz ve çıkıyoruz ardından oyuna giriyoruz

Oyuna girdiğinizde oyunda yüksek miktarda FPS artışı olduğunu göreceksiniz.

Resimli anlatım ;
1. Adım

2. Adım

3. Adım

ÖNEMLİ BİR NOT: Burada 2 tane javaw.exe var gördüğünüz gibi bizim seçmemiş gereken CPU ve Memory'si yüksek yok, hatta diğerini kapatabilirsiniz.

4. ve 5. Adım ;

Ardından oyunumuza girelim ve FPS artışını görelim :)

Exqarr

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Windows 10 İçin :
Görev çubuğuna sağ tıklıyoruz. Görev Yöneticisi'ne basıyoruz. Ve ardından Pencere küçükse Diğer ayrıntılar çıkar oraya basın büyütün. Ayrıntılı görünümü açın yani. Daha sonra Ayrıntılar kısmına gelin. Ve oradan Minecraft açıksa gözükecektir. 2 javaw.exe çıkacaktır. Buradan yüksek CPU kullananı sağ tıklayıp, Öncelik ayarla'ya tıklayıp arkadaşın yaptığı gibi Düşük yapıyoruz. Ardından oyunumuza devam ediyoruz. Eğer FPS artışı yoksa yükseltmeyi deneyiniz. Windows 10 kullanıcısıyım. Kendime bilgiliyim diyemem sadece arkadaşın yaptığını denedim ve FPS artışı oldu bende.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Windows 10 İçin :
Görev çubuğuna sağ tıklıyoruz. Görev Yöneticisi'ne basıyoruz. Ve ardından Pencere küçükse Diğer ayrıntılar çıkar oraya basın büyütün. Ayrıntılı görünümü açın yani. Daha sonra Ayrıntılar kısmına gelin. Ve oradan Minecraft açıksa gözükecektir. 2 javaw.exe çıkacaktır. Buradan yüksek CPU kullananı sağ tıklayıp, Öncelik ayarla'ya tıklayıp arkadaşın yaptığı gibi Düşük yapıyoruz. Ardından oyunumuza devam ediyoruz. Eğer FPS artışı yoksa yükseltmeyi deneyiniz. Windows 10 kullanıcısıyım. Kendime bilgiliyim diyemem sadece arkadaşın yaptığını denedim ve FPS artışı oldu bende.

Win 7 kullandığım için bilmiyordum teşekkürler :)

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
oyundaki pozisyonunu değiştirmeden fps farkını göstermen gerekiyor biraz acemice olmuş resimler.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
oyundaki pozisyonunu değiştirmeden fps farkını göstermen gerekiyor biraz acemice olmuş resimler.

Kullandığım için gerek duymadım, çalıştığını biliyorum çünkü optifine ile kullanınca çok daha iyi bir performans alıyorsunuz.