Minecraft FPS-Performans arttırmak.

SilverLight

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başka bir konuya yazdığım cevabı yapıştırdım, işinizi görmesi temennisiyle...
1) Orijinal minecraft'ın varsa ram verebilirsiniz.
2) Görev yöneticisinden Java'ya öncelik verebilirsiniz.
3) Kullanmadığın mod, texture pack vs. şeyleri silmelisiniz.
4) Görüş mesafesi başta olmak üzere bazı ayarları indirebilirsiniz.
5) Optifine mod yükleyebilirsiniz.
6) BİLGİSAYARI ÇÖPE ATIP YENİSİNİ ALABİLİRSİNİZ.
7) Başta bilgisayarın hızını arttırmak ve oyundaki performansı arttırmak için bilgisayarın açılıştaki programlarını sınırlandırabilirsin, tümünü kapatmanı öneririm.( Başlat, çalıştır, msconfig tarat. Açılan pencerede başlatma seçeneğinde windows 7 ve eski bir sürümse o arayüzden programları devre dışı bırakabilirsin, daha üst bir sistemse görev yöneticisini aç seçeneği çıkar. Oradan hepsini kapat veya lazım olmayanları, manuel olarak açarsın. Bilgisayarı bir yeniden başlat tamamdır.)
8) Oyun oynarken altta çalışan gereksiz programları kapatabilirsiniz.
9) Oyun sırasında etrafında fazla mob varsa oradan uzaklaşmayı deneyebilirsiniz.
10) Fps limitini sınırsız yapıp tek oyunculuya gir, yeni dünya yaratarak dene bunu. F3 Penceresini aç, dümdüz yürü başka bir şey yapma. Kaç fps veriyorsa 90-120 arası ise 120 limite, 60-90 arasıysa 90 limite, 30-60 arası 60 limite, 30 ve altını 30 limite sabitle. 120 üstü ise 120 limite sabitle.
GÖSTERİŞ YAPMAK İÇİN FPS LİMİTİNİ SINIRSIZ YAPMAKTAN VAZGEÇİN ARTIK...
Başka bir şey hatırlayabilirsem ekleme yaparım, saygılarımla...

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çöpe atmak silip Onun Yerien Yeni İyi bir ekran karı alınabilir ekle bence onun dışında bazı ekranlarda fps limiti var biri söylemişti onun için yenisini almak lazım nedense ben kullandığım texurepackı editledim mcnin tamamını değiştiryor ama fps 150lerde :D ve ORJİNAL MCYLE ALAKASI yok ram vermenin crackedtede verilirde kendi olan ramınızden 2 gb çıkarsanız öyle verseniz yeter yoksa pcye gerenken ram yetmeyip oyun hayvan gibi kasar yani direk ram durumunuz%90larda olur buda oyunda aşırı derece fps düşürür bence bunlarıda eklersen iyi olur bence

Bartuzen

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ram vermek için Minecraft'ın orjinal olmasına gerek yok.

BySnowman

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çöpe atmak silip Onun Yerien Yeni İyi bir ekran karı alınabilir ekle bence onun dışında bazı ekranlarda fps limiti var biri söylemişti onun için yenisini almak lazım nedense ben kullandığım texurepackı editledim mcnin tamamını değiştiryor ama fps 150lerde :D ve ORJİNAL MCYLE ALAKASI yok ram vermenin crackedtede verilirde kendi olan ramınızden 2 gb çıkarsanız öyle verseniz yeter yoksa pcye gerenken ram yetmeyip oyun hayvan gibi kasar yani direk ram durumunuz%90larda olur buda oyunda aşırı derece fps düşürür bence bunlarıda eklersen iyi olur bence
Minecraft java tabanlı bir oyun olduğu için en önemli bileşenler işlemci ve Ram'dir. Ha ekran kartı gereksiz demiyorum, İşlemcin ve Ramin yeterliyse ekran kartı almak da FPS kazancı sağlayacaktır.

metriks

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
limitsiz fps olayının hiç gereği yok en sağlıklısı max 60 fps

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Go To Youtube
Write "Minecraft 1x1 Texture Pack"
And Download...
And Install Optifine...
Change Minecraft Graphics Settings To ULTRA ULTRA ULTRA LOWERESSSSSSSSSSSSSST Graphics.
And Overclocking
1000 FPS,Good Luck!!!

Shaduel

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bana kalırsa arkadaşa katılıyorum.
Gösterişe gerek yok çünkü sen 1000 FPS'in kayganlığını göremiyorsun ki zaten :/
60 Hz ya da 75 Hz monitöre sahipsin.
Şöyle 120 Hz bir monitör alıp, FPSyide 120ye limitlediğin zaman oyunun kayganlığını, nasıl keyif verdiğini kendi gözlerinle göreceksin.