Minecraft FPS!

bakkalmarket7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel kart 100 150 alırsın sanırım ama bunun için özel anakart lazım anakart markanın söylersen bakabilirim

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft'a FPS oyunu diyen biri vardı o aklıma geldi şimdi. Ne günlerdi :(

Neyse boşverelim onu. Bu bilgisayarda rahat 100+ FPS alırsın. Tabii ki ekran kartına bağlı olarak 200 FPS bile alabilirsin. Yani iyi bir bilgisayar. SkyFactory'de en az 60 FPS diye düşünüyorum.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne salliyorsunuz oyle ekran karti anakart falan :( ekran karti shader oynamayacagin surece faydasiz. Yeni ekran kartlari da pcie e baglaniyor. Eger 10-15 yillik bir bilgisayarin yoksa rahat rahat alabilirsin karti. Ancak minecraftta fps icin islemci lazim. Alacagin herhangi bir parca icin yeni bir psu alman gerekebilir.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Burada Yok 150 Yok 200 Fps Alırsın Diyenler Çok Fazla Uçmuşlar Shader Veya Farklı Grafik Modları Kullanmadan Ekran Kartının Hiçbir İşlevi Yok Sanırsam Fazla Yüksek Resource Pack Kullanırsan Ondada Etkili Olabilir Tam Emin Değilim GPU Tabanlı Bir Oyun Değil Ancak Sağlam Shaderler Kullanırsam GPU İşin İçine Giriyor CPU Sağlam Olduğu Sürece Gayet Rahat Oynarsın
Eğer Sadece Minecraft Oynayacağım Dersen Fazla Yüksek Bir Ekran Kartı Almana Gerek Yok Ha Eğer GTA5 Tarzı Birkaç Oyun Alıp Onlarlada Oynarım Diyorsan CPU - RAM - PSU Değiştirmende Gerekebilir Heleki PC Eskiyse :p

IAcemiOyuncuI

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
valla ben 16 bin lirayı verdim bilgisayarı söke söke aldım eski bilgisahyarlarımdan daha güzel

umut_

En iyi cevaplar
0
valla ben 16 bin lirayı verdim bilgisayarı söke söke aldım eski bilgisahyarlarımdan daha güzel
Kendin Bir İşte Çalışıp O Bilgisayarı Almayacağına Göre ( Burada Yok Zenginim Tavırlarıyla Dolaşmandan Çıkarttığım Sonuç ) O 16 Bin TL yi Kendin Söke Söke Vermiş Olmuyorsun

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Burada Yok 150 Yok 200 Fps Alırsın Diyenler Çok Fazla Uçmuşlar Shader Veya Farklı Grafik Modları Kullanmadan Ekran Kartının Hiçbir İşlevi Yok Sanırsam Fazla Yüksek Resource Pack Kullanırsan Ondada Etkili Olabilir Tam Emin Değilim GPU Tabanlı Bir Oyun Değil Ancak Sağlam Shaderler Kullanırsam GPU İşin İçine Giriyor CPU Sağlam Olduğu Sürece Gayet Rahat Oynarsın
Eğer Sadece Minecraft Oynayacağım Dersen Fazla Yüksek Bir Ekran Kartı Almana Gerek Yok Ha Eğer GTA5 Tarzı Birkaç Oyun Alıp Onlarlada Oynarım Diyorsan CPU - RAM - PSU Değiştirmende Gerekebilir Heleki PC Eskiyse :p

Ne salliyorsunuz oyle ekran karti anakart falan :( ekran karti shader oynamayacagin surece faydasiz. Yeni ekran kartlari da pcie e baglaniyor. Eger 10-15 yillik bir bilgisayarin yoksa rahat rahat alabilirsin karti. Ancak minecraftta fps icin islemci lazim. Alacagin herhangi bir parca icin yeni bir psu alman gerekebilir.

Her oyunda görsel açıdan ekran kartı önemli bir etkendir. İlla Shader falan kullanması gerekmiyor. Mesela ben ekran kartını yaktığımdan beri çok yavaş oynamaya başladım minecraftı. O sebeple de bıraktım. Yani bize "uçmuş" diyemezsiniz.[DOUBLEPOST=1430993080,1430993035][/DOUBLEPOST]Belki o kadar FPS alamaz. Ama sallama değil. Ekran kartı her görsel uygulama için gereklidir.

umut_

En iyi cevaplar
0
Her oyunda görsel açıdan ekran kartı önemli bir etkendir. İlla Shader falan kullanması gerekmiyor. Mesela ben ekran kartını yaktığımdan beri çok yavaş oynamaya başladım minecraftı. O sebeple de bıraktım. Yani bize "uçmuş" diyemezsiniz.
Oyunu Default Olarak Oynadığın Zaman GPU Bir Etken Haline Girmiyor Eğer Farklı Eklentiler Kurarak Oynamaya Kalkarsan GPU Etken Olabilir Ve Hala Siz Uçmuşsunuz.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Her oyunda görsel açıdan ekran kartı önemli bir etkendir. İlla Shader falan kullanması gerekmiyor. Mesela ben ekran kartını yaktığımdan beri çok yavaş oynamaya başladım minecraftı. O sebeple de bıraktım. Yani bize "uçmuş" diyemezsiniz.[DOUBLEPOST=1430993080,1430993035][/DOUBLEPOST]Belki o kadar FPS alamaz. Ama sallama değil. Ekran kartı her görsel uygulama için gereklidir.
16 bit piksellere sahip AA bile olmayan bir oyunda GPU nun ne kadar performans vereceğini saniyorsun ? Ekran kartı olmayınca goruntuyu islemci çizmek zorunda kalır. Bu da islemciye yuk binmesine neden olur.