Minecraft Hamachi Sunucu Soru Cevap Bölümü

asdafdasx

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
hamachili server kurdum,
şimdi ben istiyorum ki benim tek oyunculu haritamda arkadaşımla beraber oynayalım,yani arkadaşım benim tek oyunculu haritama gelebilsin?
yerel ağda paylaş var,bunu yapıyorum,işlemese herhalde koymazlardı oyuna,durum böyleyse eyer server.properties'de değiştirmem gereken bir şey varmı?arkadaşım internet bağlantılı,hamachili vs, pc sinden benim hamachi ıp mi yazarak oyunuma dahil olabilirmi?(sürüm--1.4.7.) .?
şimdiden teşekkürler.
aynı hamachideyseniz tabi gelir. eğer servere harita koycaksan server dosyasının içinde world vardır istediğin mapın dosyalarını at içine.

titaniumlife

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
aynı hamachideyseniz tabi gelir. eğer servere harita koycaksan server dosyasının içinde world vardır istediğin mapın dosyalarını at içine.
ilgilendiğin için teşekkür ederim,bağlantı sorunumuzu çözdüm,hemde çok basit bir olayla,
sorun şuydu,ben ıp ile server kurup giriyorum ya oda aynı ıp ile benim servere bağlanabiliyor fakat,o girince ben,ben girince o çıkıyordu,biraz kafa yordukdan sonra mevzuyu çaktım,biz nick yazmadan girdiğimiz için,aynı kişi olarak algılayıp 2 oyundan birini kapatıyormuş :))) neyse çözüldü.bu arada pek biryerdede yazmıyor bu konu !

asdafdasx

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ilgilendiğin için teşekkür ederim,bağlantı sorunumuzu çözdüm,hemde çok basit bir olayla,
sorun şuydu,ben ıp ile server kurup giriyorum ya oda aynı ıp ile benim servere bağlanabiliyor fakat,o girince ben,ben girince o çıkıyordu,biraz kafa yordukdan sonra mevzuyu çaktım,biz nick yazmadan girdiğimiz için,aynı kişi olarak algılayıp 2 oyundan birini kapatıyormuş :))) neyse çözüldü.bu arada pek biryerdede yazmıyor bu konu !
:) Senin sorununu tam anlayamadığım için tam bir öneri söyleyemedim ama sen çözmüşsün iyi oyunlar :)

titaniumlife

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
bi sorun ortaya çıktı..
dün akşam saatlerinde,yani internetin en yoğun olduğu saatlerde sorun olmamışken bugün öğlen saatlerinde arkadaşımla hamachili serverdan oynarken yüksek oranda gecikme ile karşılaştık,mesela ben nerdeyse 1 dk dır başka biryerde olmama rağmen arkadaşım evin içinde kutu açıp kapadığımı söyledi !!! öncesinde hiçbir sorun yokdu,bu olay şundan sonra başladı,arkadaşımla beraber onun evini inşa ediyorduk ki bi ara ona zombi saldırdı,ben yardım etmeye gittiğimde arkadaşım zombiye dönüştü ve bana saldırdı (zombi davranışıyla) onu öldürünce arkadaşımın tüm envanteri ganimet gibi önüme döküldü,sonrasında gecikmelerle karşılaştık daha önce yazdığım gibi...
özellikle arkadaşımın zombiye dönüşmesi sanki birinin sunucumu hacklemiş olma ihtimalini aklıma getirdi!!!
görüşleriniz nelerdir?
teşekkür ederim. (ikimizinde güvenlik duvarı kapalı)
acaba bu kadar çok tutulan bir oyunun hamachi üzerinden çalışan kişisel sunucu yazılımları saldırı altında olabilirmi??
çokda mantıksız gelmedi açıkcası.

Apache Dragon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sorunum online mode falsedeyken hamachide arkadaşlar ekliyken (svnin ağında) servere tek ben girebiliyorum cevap please :/

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Ben niye konu paylaşamıyorum? Sadece bu bölümde ama???

Black_Fire

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben hamachi server kurdum bende açik gözüküyo arkadaşlarda kapali ne yapmaliyim