Minecraft Hikâyeleri | Block Party

BarrelRoll

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Steve, Alex'e Karşı isimli hikâyemin birinci sezonunu tamamladıktan sonra yeni bir hikâye yazmaya karar verdim, umarım beğenirsiniz. İyi okumalar.

1. BÖLÜM: BILLY, OYUNA BAŞLIYOR

Billy, Minecraft'ın çok oyunculu modunda vakit geçiren sıradan bir oyuncuydu. Sadece oynama zevkine uygun olan sunucularda oynar, orada yeni arkadaşlar edinirdi. En sevdiği oyunlar Arcade oyunlarıydı. O yüzden içinde Arcade oyunları olan sunuculara kaydolurdu.

Bir gün yeni bir sunucu buldu. Bu sunucudaki oyunlar, tam da onun oyun zevkine göreydi. Birçok Arcade oyunu bu sunucudaydı, hangi birini oynasaydı ki? Oyunların isimlerini teker teker inceledi, BlockParty kendisine daha eğlenceli geldi. Sanki orada oynarsa daha çok haz alacakmış gibi hissetti, bu yüzden oraya girdi.

Oyunun yenisi olduğu için henüz nasıl oynanacağını bilmiyordu. Ortamı görmek için müsait olan bir odaya girdi. Kendisi dışında 23 kişi daha oyunun başlamasını bekliyordu, hangisine oyunun nasıl oynandığını sorsaydı ki? Billy düşünürken oyun çoktan başlamıştı bile. Eline gelen rengin neyi ifade ettiğini anlamayan Billy, ilk turdan yere kapaklanmıştı.

BILLY: Kahretsin.

Oyuna devam eden bir oyuncu, Billy'nin bu durumuna üzülmüştü. Oyun sonlandıktan sonra Billy'nin yanına gidip onu teselli edecekti, ona oyunu öğretecekti.

5 DAKİKA SONRA

Nihayet oyun sonlanmıştı. Oyuncu, lobiye yönlendirilir yönlendirilmez Billy'i bulmuştu.

OYUNCU: Billy sizsiniz galiba.

BILLY: Evet benim. Siz kimsiniz?

OYUNCU: Ben Tomas. Geçen el sizin yüz ifadenizi görünce hâlinize biraz acıdım.

BILLY: Yani ilk turdan yere kapaklanınca biraz üzüldüm tabii ama herhalde yeni olduğum içindir.

OYUNCU: Evet, ben de ilk başladığımda öyleydim. Sonra oyunun mantığını kavradım ve buraların profesyoneli oldum.

BILLY: Öyle mi, ne güzel. Nedir oyunun mantığı?

OYUNCU: Elini hiçbir zaman koşu tuşundan uzaklaştırma ve sana gösterilen renkte dur.

BILLY: Sadece bu mu?

OYUNCU: Evet, sadece bu. İstersen gel bir daha oynayalım.

BILLY: Tamam, olur.

Billy, Tomas ile bir odaya girer ve oyun başlar başlamaz onun söylediklerini doğru yapmaya çalışır. İlk 5 tur geçtikten sonra yere düşmeyen Billy, kendi hâline şaşırır.

BILLY: Vay canına, hâlâ düşmedim.

OYUNCU: Aferin Billy, harikasın.

BILLY: Teşekkür ederim Tomas.

Birkaç tur daha geçtikten sonra finale Billy ve Tomas kalır. Tomas, oyunun mantığını tek elde kavrayan Billy'nin oyunu kazanmayı hak ettiğini düşünür ve bilerek aşağı düşer.

BILLY: Tomas, neden bilerek düştün?

TOMAS: Çünkü hak ettin Billy, mantığı tek elde kavramak hiç kolay iş değildir vallahi.

BILLY: Keşke adil oynasaydık. Neyse, teşekkür ederim.

TOMAS: Ne demek, ben teşekkür ederim... Ah, annem beni yemeğe çağırıyor, görüşürüz.

BILLY: Görüşürüz.

Billy kendisinin oynayışına çok şaşırmıştır. Tomas'in söylediğini tek oyunda kavramış ve pek adil olduğunu düşünmese de oyunu kazanmıştır. Ama artık Tomas gitmiştir, bu Block Party dünyasında Billy yalnız kalmıştır. Bakalım Billy, Tomas'in söylediklerini tek başına da uygulayabilecek midir?

- DEVAMI 2. BÖLÜMDE -

NOT: Bundan sonraki bölümlerde Tomas diyaloglarda ''Oyuncu'' olarak değil, ''Tomas'' olarak geçecektir (hikâyede yer almaya devam ederse).

Son düzenleme: