ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Herkese Merhaba :),

Bilgisayarım Aralık ayı boyunca yaklaşık 10-12 defa tamirciye gitti. İlk götürdüğümüz tamirci babamın yakın bir arkadaşının tanıdığıydı ve berbattı. Bilgisayardan hiçbir şey anlamıyorlar ve üstüne üstlük gidip bir de dükkan açmışlar! Neyse ki sonra annemin çalıştığı okuldaki bir öğretmen arkadaşının tanıdığı bir bilgisayarcı gayet iyi yaptı. Yeni harddisk takıldı ve Windows 10 Pro İşletim Sistemi kurulu.

Euro Truck Simulator 2 oyununu bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. steam Kış İndirimleri için bilgisayarı acilen getirmelerini istemiştim. Zaten yapılmıştı, öylesine orada alınmak için bekliyordu... Annem öğretmen arkadaşını aradı ve sağ olsun getirdi. Kış indirimlerinden Euro Truck Simulator 2 'nin birkaç DLC 'sini aldım. 5 Ocak günü League of Legends oyununu da indirdim fakat indirildikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlattı. Sonrasında ise Euro Truck Simulator 2 'ye girdiğim zaman değişik değişik renk kaymaları, sürekli kasmalar, donmalar oluyordu. Neyse ki sorunu çözdüm, nedense ekran kartı sürücüsü kendini bir alt sürüme almış fakat bu sefer de Minecraft açılmıyordu.
Şimdi gelelim asıl konuya... "Java Çalışmayı Durdurdu" hatası alıyordum. Forumda araştırdım, Java 8 yüklüyse silip Java 7 yüklememiz yazmaktaydı. Denedim, oldu fakat 3 gün sonra ekran kartı sürücüsünü tekrar güncellediğimde bu sefer de Minecraft 'ın renkleri birbirine giriyor, bazı dokular yüklenmiyor ve bazen Crash alıyordum. Java 7, 8, 8,111 ve son olarak da 8,121 sürümünü denedim. Yine hata veriyordu. Internette, forumlarda ne kadar İngilizce, Türkçe makale, video vb. olsun hepsini araştırdım ama bulamadım. Bazen oyunu açtığımda sistem Blue Screen hatası veriyordu ve hatanın kodu şuydu: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL... Minecraft bazen açıldığında Java çalışmayı durduruyordu. Yine İngilizce, Türkçe tüm makaleleri okuyup videoları izledim. Yine olmadı. Bazıları GELİŞMİŞ SİSTEM AYARLARI 'ndan ORTAM DEĞİŞKENLERİ sekmesinden JAVA_OPTIONS_ ve X512 bir şey bir şey eklememi, bazıları da varsa silmemi denedi. İki seçeneği de denedim. Yine olmadı.

ÖRNEK OLARAK BİR KAÇ HATA KODU:

[16:17:54] [Client thread/INFO]: Setting user: ErenCanTR
[16:17:54] [Client thread/INFO]: (Session ID is token:1337535510N:1afb2b9d1b393a77a2cd1e4200bc84b5)
[16:17:56] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.1

yada

Java HotSpot™ bir şey bir şey....

Gibisinden hatalar veriyor.

Aslında aklıma bir şey takılmadı da değil... Sürücü güncellenince"Bu Sürücü Güncellemesinin Desteklediği Oyunlar" adlı bir tarayıcı sekmesi açıldı. M sekmesini bulduğumda ise Minecraft maalesef ki yoktu. Sanırım ondan da olabilir. Bu arada .minecraft , Java ve Java yüklenince gelen tüm klasörleri de silip tekrar yükledim. Dediğim gibi ara ara çalışıyor fakat şimdi de deniyorum ve şu anda çalışmayı durdurdu hatası veriyor...

Sizden yardımlarınızı bekliyorum,
İyi Günler,
İyi Forumlar...

ErenCan34TR

:)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kod:
[16:17:54] [Client thread/INFO]: Setting user: ErenCanTR
[16:17:54] [Client thread/INFO]: (Session ID is token:1337535510N:1afb2b9d1b393a77a2cd1e4200bc84b5)
[16:17:56] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.1
Bu bir hata kodu değildir. Burada senin sistemin ve hesabın ile alakalı bilgiler veriyor sana.

Kod:
Java HotSpot™ bir şey bir şey....
Bu bahsettiğin şey de Minecraft'ın çalışması sırasında loglarda belirttiği mesajlardan birisi. Java HotSpot dediği kısımda muhtemelen Java ile alakalı bilgiler veriyor.

Soruna gelirsek. Öncelikle ekran kartının markasını, modelini ve kullandığın driverın versiyonunu belirtmelisin. Bilgisayarında birden fazla ekran kartı varsa (onboard) bununda aynı şekilde bilgilerini vermelisin. Bilgisayarını zararlı yazılımlara karşı taratmayı unutma. Yakın zamanda bilmediğin, güvenmediğin bir "exe" dosyası çalıştırdıysan onuda incelemeni tavsiye ederim. Java olayına gelirsek eğer eski olmayan, güncel bir ekran kartı kullanıyorsan en son sürüm Java'yı destekliyor olması gerekir. Bunun içinde buradan en son 64-bit Java'ya ulaşabilirsin. Yeni Java'yı kurmadan önce, önceden kurduklarını kaldırmayı unutma. Eğer ki Minecraft launcher'da play'e bastığında sana bir hata verirse o hatayı tamamıyla kopyala ve "Hastebin" veya benzeri bir site aracılığı ile ya da direkmen buraya kod içerisinde yerleştirerek bizimle paylaş ki sorunu görebilelim. Loglara bakıp aklında kalan bir kaç kelimeyi söylemen bizim hatayı anlamamıza yardımcı olmaz, tamamını görmeliyiz ki ne olduğunu bilebilelim. Ayrıca ortam değişkenleri üzerinde yaptığın değişiklikleride geri almanı öneririm çünkü bu tarz bir şeye ihtiyacın yok.

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Merhaba, ekran kartının modelini yazmayı unutmuşum. Onun farkındayım. Düzenleyemedim de çünkü fark ettiğimde sanırım gecenin 4 'ü falandı. Gözlerim ağrımaya başlamıştı. Ekran kartlarımı hemen yazayım:

Nvidia GeForce GT 520 M Cuda 1GB ve Intel HD Graphics 3000

Bu arada sürücülerimin sürümlerinin hepsi son sürüm yani güncel. Ayrıca loglara bakıp aklımda kalanı yazmadım, maalesef ki 1 satır uzunluğu bile zor görüyor hatalar. Uzun uzun hata verse neyse ne, tabii ki kopyalar yapıştırırım fakat kısa kısa loglar sizinde benim de işime yaramıyor maalesef. Ayrıca Ortam Değişkenleri 'nde ki olayları da Java yüklü değilken de varmış Araştırdım ve maalesef bir daha geri gelmiyormuş. Neyse hata kodu verdiğinde yine size iletirim.

Çok Teşekkürler,
İyi Günler,
İyi Forumlar...

ErenCan34TR
EDİT: Verdiğiniz URL 'deki Java 'yı da denedim. Yine şu hatayı veriyor:

[11:30:31] [Client thread/INFO]: Setting user: ErenCanTR
[11:30:31] [Client thread/INFO]: (Session ID is token:1337535510N:1afb2b9d1b393a77a2cd1e4200bc84b5)
[11:30:33] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.1

Şimdi de 1.11.2 ile girdim. Bu sefer yarım yamalak hata kodu veriyor:

[11:36:07] [Client thread/INFO]: Setting user: ErenCanTR
[11:36:10] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.4

Bu hatanın sebebi sistemimden kaynaklıymış. Sebebi nedir, biliyorsanız lütfen yazar mısınız? :)

Çok Teşekkürler,
İyi Günler,
İyi Forumlar...

ErenCan34TR

xEndlessV2

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Merhaba, ekran kartının modelini yazmayı unutmuşum. Onun farkındayım. Düzenleyemedim de çünkü fark ettiğimde sanırım gecenin 4 'ü falandı. Gözlerim ağrımaya başlamıştı. Ekran kartlarımı hemen yazayım:

Nvidia GeForce GT 520 M Cuda 1GB ve Intel HD Graphics 3000

Bu arada sürücülerimin sürümlerinin hepsi son sürüm yani güncel. Ayrıca loglara bakıp aklımda kalanı yazmadım, maalesef ki 1 satır uzunluğu bile zor görüyor hatalar. Uzun uzun hata verse neyse ne, tabii ki kopyalar yapıştırırım fakat kısa kısa loglar sizinde benim de işime yaramıyor maalesef. Ayrıca Ortam Değişkenleri 'nde ki olayları da Java yüklü değilken de varmış Araştırdım ve maalesef bir daha geri gelmiyormuş. Neyse hata kodu verdiğinde yine size iletirim.

Çok Teşekkürler,
İyi Günler,
İyi Forumlar...

ErenCan34TR
EDİT: Verdiğiniz URL 'deki Java 'yı da denedim. Yine şu hatayı veriyor:

[11:30:31] [Client thread/INFO]: Setting user: ErenCanTR
[11:30:31] [Client thread/INFO]: (Session ID is token:1337535510N:1afb2b9d1b393a77a2cd1e4200bc84b5)
[11:30:33] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.1

Şimdi de 1.11.2 ile girdim. Bu sefer yarım yamalak hata kodu veriyor:

[11:36:07] [Client thread/INFO]: Setting user: ErenCanTR
[11:36:10] [Client thread/INFO]: LWJGL Version: 2.9.4

Bu hatanın sebebi sistemimden kaynaklıymış. Sebebi nedir, biliyorsanız lütfen yazar mısınız? :)

Çok Teşekkürler,
İyi Günler,
İyi Forumlar...

ErenCan34TR
Bu bir hata değil,başlatırken sürekli bunu yazar.

xEndlessV2

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
İşlemcinin grafik birimini {Intel HD Graphics 3000} devre dışı yapıp dener misin?
Devre dışı ise bilemiyorum.

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İşlemcinin grafik birimini {Intel HD Graphics 3000} devre dışı yapıp dener misin?
Devre dışı ise bilemiyorum.

Ya bilgisayar çöker de bir daha hiç açılmazsa? Çünkü arkadaşımda da bu hata vardı. Hatalı mı yaptı orasını bilemem fakat devre dışı bıraktığı anda ekran falan gitti. Bir daha da açıldığını sanmıyorum. Bilgisayarcıya götürdü de çözüldü mü orasını bilemem. Sizce ne kadar güvenli? :S:emin:

xEndlessV2

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ana ekran kartını NVIDIA yaparsan sorun olmaz diye düşünüyorum,sonrasında diğerini kapatırsın.
Güvenmiyorsan işinden anlayan bir bilgisayarcıya götür.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ya bilgisayar çöker de bir daha hiç açılmazsa? Çünkü arkadaşımda da bu hata vardı. Hatalı mı yaptı orasını bilemem fakat devre dışı bıraktığı anda ekran falan gitti. Bir daha da açıldığını sanmıyorum. Bilgisayarcıya götürdü de çözüldü mü orasını bilemem. Sizce ne kadar güvenli? :S:emin:
Bir şey olmaz en fazla güvenli modda açarsın sistemini. Fakat asıl yapman gerekenı bize ilk mesajımda söylediğim gibi tam hata mesajını atmak.

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ana ekran kartını NVIDIA yaparsan sorun olmaz diye düşünüyorum,sonrasında diğerini kapatırsın.
Güvenmiyorsan işinden anlayan bir bilgisayarcıya götür.

Hayır dostum, yanlış anladın. Güvenmiyorum değil. Sizlere güvenim sonsuz fakat bilgisayara bir şey olabilir diye endişeliyim. Ayrıca bilgisayarcıya götürsem de ne olur bilmem. Umarım para istemez. Ayrıca ana ekran kartını nasıl NVIDIA yapabilirim? Bu konulardan fazla anlamam da. Işığa doğru yürümeme yardım ederseniz sevinirim. :D

Bir şey olmaz en fazla güvenli modda açarsın sistemini. Fakat asıl yapman gerekenı bize ilk mesajımda söylediğim gibi tam hata mesajını atmak.

Dostum,hata mesajı gelse atacağım. Dediğim gibi Java HotSpot™ ve o Session ID hatasından başka hata vermiyor, verse neyse ne. Vermiyor işte lanet oyun! :S

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hayır dostum, yanlış anladın. Güvenmiyorum değil. Sizlere güvenim sonsuz fakat bilgisayara bir şey olabilir diye endişeliyim. Ayrıca bilgisayarcıya götürsem de ne olur bilmem. Umarım para istemez. Ayrıca ana ekran kartını nasıl NVIDIA yapabilirim? Bu konulardan fazla anlamam da. Işığa doğru yürümeme yardım ederseniz sevinirim. :D

Dostum,hata mesajı gelse atacağım. Dediğim gibi Java HotSpot™ ve o Session ID hatasından başka hata vermiyor, verse neyse ne. Vermiyor işte lanet oyun! :S
O söylediklerin hata değil. Diyorum ki onları gördüğün zaman orada ki tüm metni kopyala ve bize gönder. Sen sadece 3 - 5 kelmeyi bize söylüyorsun loglardaki. Ekran kartı olayı içinde: https://support.lenovo.com/tr/en/solutions/ht078706 Genel ayarlardan Nvidia'yı seçiyorsun kısaca, Nvidia Control Panel uygulamasından.

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dostum bak, 3-5 kelimeyi söylemiyorum. Tüm log satırında sadece okadar yazı çıkıyor. İnanmıyorsanız ekran fotoğrafı atabilirim size. Ayrıca şu anda foruma daha yeni bakma fırsatım oldu. Ben mesajı gönderdiğimi sanarken meğerki taslağı kaydetmişim. Verdiğin URL adresine tıkladım, dediğin adımları yapıyorum. Eğer olursa mesajı düzenleyeceğim fakat altına yeni bir mesaj yazılmışsa alıntı yapıp yeni mesaj yazacağım. Çok Teşekkürler! :)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dostum bak, 3-5 kelimeyi söylemiyorum. Tüm log satırında sadece okadar yazı çıkıyor. İnanmıyorsanız ekran fotoğrafı atabilirim size. Ayrıca şu anda foruma daha yeni bakma fırsatım oldu. Ben mesajı gönderdiğimi sanarken meğerki taslağı kaydetmişim. Verdiğin URL adresine tıkladım, dediğin adımları yapıyorum. Eğer olursa mesajı düzenleyeceğim fakat altına yeni bir mesaj yazılmışsa alıntı yapıp yeni mesaj yazacağım. Çok Teşekkürler! :)
Eğer sadece onlar çıkıyorsa loglarda, launcherında sorun var demektir. Oyunu çalıştırmaya bile çalışmıyor o zaman launcherın.

ErenCan34TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bir arkdaşım TLauncher 'i önerdi. Onu kurduğumda ise şu hatayı veriyordu:

java.lang.NullPointerException

Dediğine katılıyorum. Bence sıkıntı aynı şekilde Launcher' de olabilir fakat dediğim gibi pek fazla
Java 'dan anlayan birisi değilim. Titan Launcher ile TLauncher 'in verdiği hatanın sadece adları mı farklı, yoksa hataları aynı mı bilemedim.

Ayrıca TLauncher 'de o hatayı verince
Versiyon Bölümü, Kullanıcı Adımızı Yazdığımız Bölüm ve PLAY tuşu çalışmıyor maalesef. Hatta bazen Launcher 'in otomatik bir şekilde kapandığı da oluyor. Çok Teşekkürler! :)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bir arkdaşım TLauncher 'i önerdi. Onu kurduğumda ise şu hatayı veriyordu:

java.lang.NullPointerException

Dediğine katılıyorum. Bence sıkıntı aynı şekilde Launcher' de olabilir fakat dediğim gibi pek fazla
Java 'dan anlayan birisi değilim. Titan Launcher ile TLauncher 'in verdiği hatanın sadece adları mı farklı, yoksa hataları aynı mı bilemedim.

Ayrıca TLauncher 'de o hatayı verince
Versiyon Bölümü, Kullanıcı Adımızı Yazdığımız Bölüm ve PLAY tuşu çalışmıyor maalesef. Hatta bazen Launcher 'in otomatik bir şekilde kapandığı da oluyor. Çok Teşekkürler! :)
Bunu dene: http://teamshiginima.com/update/3100.php

"java.lang.NullPointerException" tek başına bir şey ifade etmez tam hatayı bilemeyiz.