BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

Barrier.png

Minecraft Item Banlama Plugini

Merhaba sayın forum ahalisi, eğer hazırsanız item banlamaya geçebiliriz. Bugün anlatacağım plugin "BanItem" adındadır.

Konuya geçmeden önce çok kısa bir şekilde BanItem pluginini anlayalım.

BanItem plugini, konunun başında söylediğim gibi item banlamaya yarayan plugindir. Bir diğer deyişle, eşyaları yasaklar. Yani siz itemi elinize aldığınızda sohbet bölümüne art arda bir sürü yazı yazar ve bu itemin banlı olduğunu söyler. Eğer yere attığınızda üzerine gelirseniz alamazsınız ve yine art arda sohbet bölümüne yazı yazar. Bu bölüm bu kadardı. İsterseniz komutlara geçelim. Fakat size söylemek istediğim bir şey var, bu pluginin asıl indirme yeri Bukkittedir fakat Bukkitte 1.7.2 sürümüne kadar bulunduğu için sizlere en güncel sürümünü Spigota çevrilmiş versiyonunu vereceğim. Dilerseniz hemen geçelim!

Plugin İsmi: Ban Item
Plugin İşlevi: Komutla seçtiğiniz eşyanın kullanılmamasını sağlar.
Plugin Sürümü: 1.7.2 (Bukkit) - 1.8/1.13 (Spigot)
Plugin İndirme Linki: Spigot (1.8/1.13) - Bukkit (1.7.2)
Plugin Komutları
/banitem add <eşyakodu> Komutla eklediğiniz eşya koduna ait eşyayı yasaklar. <eşyakodu> veya <blokkodu>

/banitem remove <eşyakodu> Bu komut eskiden eklediğiniz yasağı siler. Yani eskiden 5 kodundaki tahtayı yasakladıysanız kaldırır. <eşyakodu> veya <blokkodu>

/banitem list Yasakladığınız eşyaları listeler.

Eğer sunucunuza bunu yüklemeyi istemiyorsanız, sunucum kasar diyorsanız, Essential veya EssentialX üzerinde ayarı var. Bu ayarı bir sonraki konumuzda paylaşacağım. Eğer paylaşmazsam diğer bir arkadaşımız paylaşır. Yani eğer çok işinize yaramayacak ise indirmenize gerek yok. Zaten bir arkadaşım bana söylemişti (kendisine selamlar), eğer sunucunuz Out Of Memory hatası vermiyorsa ram arttırmayın. Konuyla alakası olmayacak diyeceksiniz, fakat var. Bu plugin sunucuyu kastırır. Neden? E oyuncu üzerine gelince veya elindeyken sohbet bölümüne art arda çok fazla kez mesaj gönderiyor plugin de ondan. E gönderse noolur? Zaten sadece oyuncunun kendisine gider o mesaj, yani ana sohbete o mesajlar gelmez. Eğer sunucum kasar diye düşünüyorsanız veya diğer oyuncuların bilgisayarları kasar diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. Tamam belki diğer oyuncuların bilgisayarları kasabilir, çünkü sohbet bölümüne art arda mesaj yolluyor plugin. Bu da eski bilgisayarları yavaşlatabilir. Bazı durumlarda bu değişebilir. Eğer sunucunuz da yüksek ramliyse (aslında ramla pek alakası yok) oyuncuya kasma daha az gelebilir. Bu oyuncunun grafik ayarlarıylada bağlantılı olabilir. Eğer sunucunun kaldırma gücü (sanırım yanlış açıkladım) düşükse çok fazla yasaklı item yüklemenizi tavsiye etmem. Çünkü plugin içine ne kadar yasaklı item alırsa o kadar config doldurur (bu tanım doğru mu bilmiyorum) ve o kadar sunucu kasar. Eğer çok aceleniz var ise bu plugin size yarayabilir. İsterseniz Essentials veya EssentialsX configleri üzerinden yapabilirsiniz fakat ben bunu paylaşmak için buraya gelmedim. Çok boş yaptım değil mi? Hadi sona geçelim!

Evet sayın forum ahalisi, kaptan pilotunuz konuşuyor. Eğer bavullarınıza yasaklı itemleri koyduysanız yere iniyoruz. Lütfen klavye ve Minecraft lisans anahtarınızı da almayı unutmayınız. Evet sayın forum ahalisi, şu an yere inmiş bulunmaktayız. Başka bir konuda görüşmek üzere, iyi forumlar!