Minecraft Kasma Sorunu Çözümleri

Umut692

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
1)Optifine Mod, en iyi çözüm sayılır.Oyunun video ayarlarına ekstra özellikler ekliyor,MCPatcher görevi de görüyor. Link: http://www.minecraftmine.org/optifine-mod/ kendi sürümünüze göre indirin.
Kurulum: Başlattan arama yerine %appdata% yazın ve aratın > .minecraft > bin > minecraft.jar açın.Optifinenin içindeki tüm dosyaları minecraft.jar'a atın ve META-INF 'ı silin.(Oyun kapalıyken yapın) Ve vidyo ayarlarındaki ekstra özelliklerin çoğunu "off" ve "fast" yapın.

2)Çölde yaşayın,karlı yerlerden uzak durun. 3)Ekran kartınızı güncelleyin: Bilgisayar-Özellikler >Aygıt Yöneticisi > Görüntü bağdaştırıcıları > ekran kartınızı seçip sağ tılayın ve "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" deyip Güncel sürümü otomatik taraya basın. 4)Başlat menüsüne "Control Panel" yazıp aratın ve gelen javayı açın.(XP kullanıcıları denetim masasından arasınlar) Gelen pencerede üstteki "Java" ya basın > View deyin > Runtime Parameterse: Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 2GB ise ---> -Xincgc -Xmx1048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 3GB ise ---> -Xincgc -Xmx2048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 4GB ise ---> -Xincgc -Xmx3048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 5GB ise ---> -Xincgc -Xmx4048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 6GB ise ---> -Xincgc -Xmx5048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 7GB ise ---> -Xincgc -Xmx6048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 8GB ise ---> -Xincgc -Xmx7048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 9GB ise ---> -Xincgc -Xmx8048M
Eger Bilgisayarınızın Ram'ı 10GB ise ---> -Xincgc -Xmx9048M
Ramınıza göre yapıştırıp OK deyin ve Apply e basın.
5)Minecraft'ın vidyo ayarlarından herşeyi fast-off yapın.Render Distance(Görüş Mesafesi) ni en düşüğe getirin.
6)Görev Yöneticisi'nden işlemlere gidin. explorer.exe nin işlemini sonlandırın.Oyununuz bittikten sonra Yeni görev i açıp explorer.exe yi açın. ALINTI DEĞİLDİR.

erdem_421

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeş iyi güzelde benim ram 1.24 Gb onun için ne yazacağım ?

XoReNiC

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Güzel paylaşım. Ben de daha önce yapmıştım. Optifine'ın yeni versionları çıktı. Onların linkinide eklersen iyi olur.

MrYildirim

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Benim Leptop Short Normal Ve Farda hala kasiyor 4gb 2 ekran karti 2.10 Ghz.

Equals

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler benim ram 1.5 ghz 2.80 bende kasıo bu arada ben de ne yazacam rama 1 mi 2 mi