Minecraft kasma sorunu

l0chness

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Slm arkadaşlar minecraft tam ekran olduğu zaman fps maksimum 20 oluyor. Sizin için kısa bir video koyayım. Nasıl çözeceğim anlamadım yani. FTB mod paketleri ile oynamaya çalışıtğımda da aynı sorunla karşılaşıyorum.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
  • Bilgisayarının sistem özellikleri nedir?
  • Oyunu Optifine ile kullanmayı denedin mi?

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Optifine kullandığın halde böyleyse Minecraft'a ram vermeyi dene olmazsa tekrar yazarsın, iyi forumlar. :)

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
  • Optifine kullan.
  • Minecraft`a ram vermeyi dene.
  • Bilgisayarının sistem özellikleri yetersiz olabilir.
  • "Sistem ve Performans" kısmından en iyi performans için ayarla butonuna tıkla, sonuç değişebiliyor.
Bunlar da olmazsa başka çözüm yolu bilmiyorum, iyi forumlar.

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Sürücü sürümün baya eski aşağıdaki rehbere göre güncelle. Son sürüm 388.31
Sürücüyü güncellerken temiz kurulum şeklinde yap. Sonra Nvidia denetim masasına oyunun java.w exe dosyasını tanıtmayı unutma.
https://forum.gamer.com.tr/konu/ekran-karti-guencelleme-rehberi.336832/

Oyuna mod dışında ram vermek saçma 8gb ram vermişsiniz. Sisteme ram bırakmassanız sistem kasar.
Launcherden ram ayarlarını varsayılana alın. 1gb ram normal oynanış için yeterli. Eğer yetmezse kademe kademe artırın lap diye 8gb vermeyin.

Optifine en kaliteli bilgisayarın olsa da kurmalısın. Gelişmiş grafik seçenekleri sunar.
http://optifine.net/adloadx?f=OptiFine_1.12.2_HD_U_C6.jar

Masaüstünde ki dosyalarını klasörler halinde azaltmanı öneririm. Arka plana gereksiz yük bindirme. Arka planda kullanmadığın başlangıçta sürekli açılan programları kapat. Görev yöneticisi başlangıç yerinden yapabilirsin yada Autoruns yükleyerek de yapabilirsin. Görev çubuğunda kullanmadığın uygulama simgelerini kaldır. CCleaner ile tam bir temizlik yap.
Programlar, Müzik v.b

Laptop kullanırken v-sync açık oynamanızı öneririm. Laptoplarda 60 FPS üstü ekran kartına yük bindirecektir. Minecraftta 60 fps üstü bana kalırsa gereksiz. İlk zamanlar garip gelip ama alışırsınız.

Birde Nvidia denetim masasından şu ayarı yap. Sürücüyü güncelledikten sonra yap.

Son düzenleme:

l0chness

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sürücü sürümün baya eski aşağıdaki rehbere göre güncelle. Son sürüm 388.31
Sürücüyü güncellerken temiz kurulum şeklinde yap. Sonra Nvidia denetim masasına oyunun java.w exe dosyasını tanıtmayı unutma.
https://forum.gamer.com.tr/konu/ekran-karti-guencelleme-rehberi.336832/

Oyuna mod dışında ram vermek saçma 8gb ram vermişsiniz. Sisteme ram bırakmassanız sistem kasar.
Launcherden ram ayarlarını varsayılana alın. 1gb ram normal oynanış için yeterli. Eğer yetmezse kademe kademe artırın lap diye 8gb vermeyin.

Optifine en kaliteli bilgisayarın olsa da kurmalısın. Gelişmiş grafik seçenekleri sunar.
http://optifine.net/adloadx?f=OptiFine_1.12.2_HD_U_C6.jar

Masaüstünde ki dosyalarını klasörler halinde azaltmanı öneririm. Arka plana gereksiz yük bindirme. Arka planda kullanmadığın başlangıçta sürekli açılan programları kapat. Görev yöneticisi başlangıç yerinden yapabilirsin yada Autoruns yükleyerek de yapabilirsin. Görev çubuğunda kullanmadığın uygulama simgelerini kaldır. CCleaner ile tam bir temizlik yap.
Programlar, Müzik v.b

Laptop kullanırken v-sync açık oynamanızı öneririm. Laptoplarda 60 FPS üstü ekran kartına yük bindirecektir. Minecraftta 60 fps üstü bana kalırsa gereksiz. İlk zamanlar garip gelip ama alışırsınız.

Birde Nvidia denetim masasından şu ayarı yap. Sürücüyü güncelledikten sonra yap.

Teşekkür ederim ekran kartımı güncelledim ve Twitch launcher dan FTB açtım ve tam ekranda 120 FPS oldu hocam. Yalnız FTB klasörüne optifine dosyasını atmama rağmen oyunda açılmadı sizce problem ne olabilir? Resim yükleyeyim şu şekilde aktif gözüküyor fakat optifine oyunda yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 308

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Teşekkür ederim ekran kartımı güncelledim ve Twitch launcher dan FTB açtım ve tam ekranda 120 FPS oldu hocam. Yalnız FTB klasörüne optifine dosyasını atmama rağmen oyunda açılmadı sizce problem ne olabilir? Resim yükleyeyim şu şekilde aktif gözüküyor fakat optifine oyunda yok
Modlar konusunda bir bilgim yok. Uyumlu olmayabilir. İnternetten ingilizce ararsanız belki uyumlu olan varsa bulabilirsiniz.

xcazzeri28

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1-) Optifine indir videodan ayarlarını yap
2-) Chunkları Düşür
3-) Eğer Bilgisayarın Windows Orjinal deilse daha az kasar

DonsuzT

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Optifine indirsen yeterli olur.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Beyler Minecraft'a RAM verince işlemciyi az harcayıp FPS'yi mi artırıyor? Ne alaka RAM vermek? Şimdi biz 1 veya 2 GB RAM verdik. 300 MB harcıyor maximum diyelim. Performans olağanüstü mü olacak demek? tabii ki hayır.