Minecraft komut bloğu kodu

DragonsAcavTR

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
mcturk.png

Minecraft Komut Bloğu Kodu
Merhaba MC Türk! Konuma hoş geldiniz.
Merhaba değerli forum kullanıcıları! Minecraft'ta komut bloğu, birçok iş yapmaya yarar. Örnek verecek olursak: bir kızıltaş devresi, bir harita projesi ve oyuna modsuz yeni eşyalar ekleme gibi şeyler yapabilirsiniz.
Öncelikle almak için klavyeden "T" tuşuna basın. Eğer sohbet açılmadı ise, Ayarlar kısımına girin, Kontroller bölümünü seçin ve buradan aşağı iniyoruz. "Sohbeti Aç" kısımının yanında bir harf olacak buna tıklıyoruz ve T tuşuna basıyoruz bastıktan sonra işimiz bitmiştir.
tuşt.JPG

Komut Bloğu Alma:
Oyun içinde
"t" tuşuna basıyoruz, bastıktan sonra çıkan yere şu komutlardan birini yazıyoruz:
1-"/give @p 137"
2-"/give @p minecraft:command_block"
3-"/give @p command_block"
4-"/give @p 137 1"
Yukarıdaki komutları girdiğiniz zaman elinize komut bloğu gelecektir.
Komut Bloğu Kullanma:
Komut bloğunu koyduğumuz zaman ve sağ tıkladıktan sonra karşımıza şöyle bir alan gelecektir.
cmdblokiç.JPG

"Console Command (Konsol Komudu)" yazan yere komut bloğumuzun yazmasını istediğimiz komutu yazıyoruz. Ancak şuna dikkat edin, eğer başına "/" koyarsanız komudumuz çalışmayacaktır.
@p: @p bu komut bloğuna en yakın kişiye uygulanır.
@r: İsmini random'dan alan bu komut rasgele bir oyuncuyu seçer. Özellikle çekiliş işlerinde çok kullanışlıdır.
@a: İsmini all'dan alan bu komut bütün oyunculara komudu uygular. Özellikle eventlerde çok kullanışlıdır.
@e: Bütün canlıları hedef alır (oyuncular dahil).

"Previous Output" yazan kısım komut uygulandıktan sonraki logu gösterir.
Diyelim ben herkesi gamemode 0 geçirmek istiyorum. Bunun için şunu yazmalıyım "gamemode 0 @a" Komut bloğunda bir hedef belirtmek zorunludur hedef yukarıdaki kodlar veya bir oyuncu isimi olabilir.
Örnek:
Ben herkese gamemode 1 vermek istiyorsam "gamemode 1 @a" yazacağım. Bir oyuncuyu banlamak istiyorsam "ban {Oyuncu İsimi}" yazacağım.

İyi forumlar

Son düzenleme:

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@p: @p bu komut bloğunu aktif eden kişiye uygulanır. Yani kısaca komut bloğunu çalıştıran diyebiliriz.

Yanlış olmuş @p en yakındaki kişiye uygular.

MrHades123

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Komut Bloğu İle Köpek Nasıl Alınır Alamıyorum ?o

Evren9002

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
MrHades123 kardeş şimdi summon yanına her hangi bir canlıyı getiren bir komut
eyer köpek çağırmak istiyorsan “summon dog” yazman yeterli dog köpek demek
o yüzden ingilizce yazman gerekir eyer Türkçe yazarsan çalışmaz, İyi dersler :bayrak:

SansarBurak

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1 Tane Komut Bloğuna nası 2 Tane Komut Yazabilirim Peki Pls Yardım Edin

menes

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Komut bloğu ile komutlanmış bir komut bloğu nasıl çağırabilirim? mesela ben herhangi bir kordinata içinde /kill @a yazan bir komut bloğu çağırmak istiyorum ama bunu sadece komutla yapmak istiyorum?

GurkanLOL93

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Komut bloğu ile komutlanmış bir komut bloğu nasıl çağırabilirim? mesela ben herhangi bir kordinata içinde /kill @a yazan bir komut bloğu çağırmak istiyorum ama bunu sadece komutla yapmak istiyorum?
blockdata işini görücektir komutu şu diye hatırlıyorum.

blockdata x y z {Command:"/kill @a"} Sürümünde burda önemli. Daha ilerki sürümlerde komutlar çok değişiyor.