Minecraft Komutları bilmek icin rehber #1

berkser1232221

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hepinize merhaba ! Komutları bilmeyenler icin bir konu hazırlamak istedim.Biliyorum cogunuz bunların kullanımını merak ediyorsunuz.Ozaman konumuza gecelim

1.Komutlarla eglenmek.--Bunu /summon Komutu ile basit bir sekilde yapabilirsiniz.Bir tavuk yagmuruna nedersiniz.Evet bir tavuk yagmuru.Kendinize kızıltaslar ile bir clock yapın bilmeyenler icin.2 Redstone Yenileyiciyi yanyana ters yöne birbirinden biri ters biri düz yöne bakacak sekilde dizin.Sonra redstoneu bir kısmına yani yenileyicinin
ön ve arka kısımlarına yerlestirin.Ve hızlı bir refleksle kızıltas mesalesini koyup cekin.Ozaman clockunuz olacak.Gecelim komuta.Bu 1.7.2 1.8 1.9 1.10 İcin gecerlidir.Komut bloku alın ve su kodu yerlestirin /summon - -10 - chicken Dikkat bilgisayarınız kasabilir.Onun icin hasar iksiriyle direk öldürün daha avantajlı olur.Peki clocku nasıl yavaslatabiliim diyorsanız 2 sinide sona cekin yavaslar.Tabi calıskırken yapmayın bozulabilir.

2.İsmini renkli yazma. Bunu herkes merak etmistir.Kolay ama biraz uzun sürebilir. öncelikle scoreboard komutunu kullanmanız lazım.Kullanımı:
/scoreboard teams add Takim adi Takim olusturur /scoreboard teams option Takim adi color aqua olabilir gold olabilir hersey olabilir sadece rengin ingilizce ismini yazarsanız olur.Ve gelelim son kısma./scoreboard teams join Takim Adi yazin oluyor.
3.Elektirikli creeper yapımı.Bu aslında basit ama tutturmak kolay degil maalesef.Creeperın yanına gelin ve /summon LightingBolt yazın creeper elektirikli oluyor.Aman dikkat patlayınca saglam patlar :) 1.7.2 ve üstü sürümler gecerlidir.

3-Dev cagrımı.Evet dev dedigim dev zombi ! bunun icin /summon Giant yazın tabi oyun modu kolay veya üstü olmali.1.7.2 ve üstü sürümler icin gecerli.

Bugünkü ders bukadar.Takipte kalın ! Sorunlarınız icin yorum kısmını kullanmayı unutmayın

Zaurdemirov

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu Tasarimi - Duzenlenmeli (Bence)

↕ Haric Guzel :) Devamini Beklerim (Video eklerse daha Guzel olr)

berkser1232221

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kardes ben bu forumda yeniyimde oyüzden yakında öyle bisey yapabilirim biraz acelem vardı bir is icinde oyuzden yoksa 10 satır yazabilirdim

Ek Komut : /effect İsminiz 1 100000 4 İle sonsuz hızınız olur ! Bunu degistirebilirsiniz.Effect kodlarına bakarak tabi.Bunun icin internette birsürü forum ve sayfa var !