Minecraft ***** Kullanımı [ Ayrıntılı Anlatım ]

yunus27

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar şu *****u çözmek ne kadar zamanımı aldı bi bilseniz
neyse konuyu tamamen ben hazırlıyorum.Konu alıntı deyildir!!!

İlk önce *****un kısayol tuşlarını göstereyim.
X: Xray Toggle
F: FullBright Toggle
G :FastBreak Toggle
P: ForceField Toggle
K: Sprint Toggle
N: Nuker Toggle
R: Fly Toggle
H: Flood Toggle(Bir türlü yapamadım)
O: Day Toggle
Evet Arkadaşlar daha bütün özelikleri tuş kombinasyonuna ekleyebiliriz.

Client Managere Tıklıyoruz daha sonra Bind editor a tıklıyoruz.None yazan yere *****taki özellegin tam adını yazıyoruz ve add ye tıklıyoruz.Oradan da Hangi tuş ile açacaksak o özelligi Caps Lock açarak O harf e tıklıyoruz.Böylece tüm *****taki görevleri kısayol tuşlarını ayarlayabilirsiniz.
Gelelim şu özelliklerin ne olduguna
-Drop:Elinizdeki itemleri yere fırlatır (Ne kadar var ise ve sadece serverlarda ise yarar)
-No Swing:Kıracagınız Bloğu eliniz hareket etmeden kırar.

-Cave Finder:Magaraları Gösterir

-Chest Finder:Chestleri Yeşil olarak gösterir kolayca bulmanızı sağlar.

-Day: Gece iken Gündüz görmenizi sağlar
-FullBrighht:Her Tarafı aydınlatır kolayca görmenizi sağlar.

-No render:Yere attıgınız itemleri tam olarak atmaz ancak bu modu kapattıgınızda atılan itemler yere düşer.
-No slowdown: Sizi Yavaslatan iksirlerin etkileri kalkar ve normal hala gelirsiniz
-Timer: Degişik bir biçimde (Zıplayarak Koşarak) Hareket Etmenizi sağlar
-Tracers: Oyuncuların size ne kadar yaklaştıklarını nerde olduklarını kolayca bulabiliriniz.

-WayPoints:Öldügünüz yerin kodlarını verir
-Xray:Genelde Maden Bulmakta kullanılır X e basına aktif olur

Xrayın Hangi Blokları göstermesini ayarlama:
Client Editor e giriniz.Xray Editor e giriniz .Normalin yanındaki Edit e basınız ve istediginiz bloku seçebilirisniz kaydedince x e basınız ve görünüz .
-ForceField:Karşınızdaki player,mob gibi şeylere otomatik vurmanızı sağlar.
-ForceFieldin kimlere vuramsını istiyor iseniz (player,mob)Oyunda iken U ya basınız.
-Çıkan Yere ''forcefield mode mob'' veya ''Forcefield mode player'' olarak değiştirebilirsiniz.
-Derp: Karşınızdaki Kişinin sizin kafanızı sağa sola çok hızlı bir biçimde sallamasını sağlar ve gerçekten çok komiktir (Serverlarda işe yarar ve siz göremessiniz)
-AutoWalk: Otomatik olarak yürümenizi sağlar.
-Fly: R ye basarak Uçabilirsiniz Space ile Yükselebilirsiniz Shift İle aşşagıya inebilirisiniz.Fly ı kapatırsanız normal olarak yürürsünüz.
-Freecam:Çok güzel bir özeliktir genelde kimsenin sizi görmeden iş yapmanızı saglar ama yaptıgınız işler freecam da işe yaramaz freecam da ruhunuz bedeninizden ayrılır istediginizi yapabilirisiniz kimse sizi görmez .
-HighJump: 2 metre yükseklige ziplamanizi saglar.

-Spider: Örümcekler gibi duvara tırmanırsınız.
-Sprint: Siz normal olarak yürürseniz sprint ile W etkisiz kalır ve koşmaya başlarsınız.
-WaterWalking: Suyun üstünde yürürsünüz,Yüzmessiniz.
-AutoMine: Otomatik kazar.
-FastBreak :Normal olarak Kırdığınız 1 bloku 2 blok kirmis sayar.
-FastPlace :Normal Olarak Koydugunuz 1 bloku 2 blok koymus olarak sayar.
-Build: 4 Tane Modu vardır ve en iyi özelliklerdendir.Buildi açarak 1Den fazla blok koyabilirsiniz.U ya basıp ''build mode floor'' ''build mode pole'' ''build mode swastika'' ''build mode wall'' yazarak modlarını degiştirebilirsiniz.
-Nuker: Gittiginiz her yerdeki önünüzü kesen blokları yok eder
Radar Yazan yerde yanınıza yaklaşmış olan oyuncuların ne kadar blok uzaklıkta oldugunu gösterir (Hungergameslerde çok önemlidir)
Bu Konuyu yazmak 1 saatten uzun bir süremi aldı artık Begenirseniz sevinirim.
Konunun sabit olması beni mutlu eder

(Bazı Serverlarda ***** işe yaramaz *****u kaldırmaya çalışmışlardır.)