Minecraft Launcher [ Sunucu Launcher'i ]

DarkHeros

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
(G) = Geliştirme
(B) = Tamamlanmış
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar Ben Goratrixx, aslında mmorpg sunucusu açacaktım fakat birşeyler kötü gitti ve açmadım, şu an sizlere Sunuculara Özel Minecraft Launcher'inden bahsedeceğim bu launcher tek bir sunucu için olacak, mesela sürüm kısmı editlenecek atıyorum ( 1.8.5 ) olacak ( böyle sürüm varsa başka sürüm varsayın ) , böyle gözükecek launcher sürümü , sunucu sürümü de aynen değişilecek normal launcherden girenlere sunucudan atacak ve launcherden girmesini söyleyecek, zaten normal mantık budur arkadaşlar, .
Birde launcheri yaparken "Sunucu Ekle", "Direkt Bağlan" tuşlarını kaldıracağım. Bu sayede başka sunuculara giremeyecekler.
Hemen sizlere geliştirmekte olduğum launcheri Ekran Görüntüsünü Atayım ; ( Tasarım Budur , ( Kodlara Şimdi Başlayacağım - 4 Eylül 2016 - 10.51 ) )

Adminlerden konuyu silmemelerini rica ediyorum sürekli güncelleyeceğim konuyu , yenilikleri v.b
şunu da not edeyim Sunucu Durumu Aktif - Pasif için vps 'de durum.txt olarak bir dosya oluşturucağız ordan değiştirince programdan da değişecek.

Güncelleme ( 4 Eylül 2016 - 11.31 ) : Giris'e basınca panel görünüyor, skin v.b her şey bulunmakta (G)
Güncelleme ( 4 Eylül 2016 - 12.11) : Sunucudan banlananlar launcherde "Sunucudan Yasaklandınız" mesajı ile karşılaşacaklar. (G)
Güncelleme ( 4 Eylül 2016 - 12.19 ) : Launcher'e yetkili arayüzü eklendi ve kullanıcı adları böylece yasaklanıyor. ( Örneğin yetkili bir kullanıcı adını yasakladı , launchere giremiyor ) böylece üstteki özellik ile bu özellik birleşmiş oluyor.
Güncelleme II ;

Sadece yöneticilerde olacak panel :D

Yeni Özellik ;
#1 Sunucu Launcher'den kapatıp açacaksınız , ( .bat dosyası yada v.b değil ) -
bu özellik aslında çok gereksiz ama tasarım olmadan yapamıyorum :D

Proje ;
Oyuna giriş dosya extract tamamlandı , tasarıma devam ediyorum

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunu hangi dil ile yaptığını ve oyunun kodunu bir launcher'dan nasıl değiştireceğini de merak ettim...

DarkHeros

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bunu hangi dil ile yaptığını ve oyunun kodunu bir launcher'dan nasıl değiştireceğini de merak ettim...
Merhaba dostum, bunu C# 'ile yapıyorum , oyunun kodunu da yönlendirme ile değiştireceğim.

Ha not geçeyim version jar dosyalarını da düzenleyeceğim , launcher'den değil :D yanlış yazdım galiba yada sen yanlış anladın.

MahquM

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
umarım bizimlede paylaşırsın :)

Deadzombiesplat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Başarılar Peki Bunu ücretlimi Ücretsizmi Paylaşacaksın ?

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba dostum, bunu C# 'ile yapıyorum , oyunun kodunu da yönlendirme ile değiştireceğim.

Ha not geçeyim version jar dosyalarını da düzenleyeceğim , launcher'den değil :D yanlış yazdım galiba yada sen yanlış anladın.
Yani Minecraft' ı tamamen kopyalayıp kendine özel olarak editleyceksin. Olabilir tabi.

MahquM

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
umarım bizimlede paylaşırsın :)

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Yani Minecraft' ı tamamen kopyalayıp kendine özel olarak editleyceksin. Olabilir tabi.

DarkHeros

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
bence ücretli yayınla çünkü gayet emek verilmiş bir çalışma olacak gibi görünüyor

ayrıca yapabilirsen whitelist açık olduğunda o server durumu bakımda olarak değişirse iyi olur
:D Bak sana mantığı anlatayım sunucu plugins 'e yada normal bir sunucu konumuna durum.txt diye bir dosya açılacak
içine "acik" yazılırsa orada açık yazıcak "kapali" yazılırsa kapalı olacak fakat dediğin şeyi ekleyip "bakim" yapacağım :D

Deadzombiesplat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
:D Bak sana mantığı anlatayım sunucu plugins 'e yada normal bir sunucu konumuna durum.txt diye bir dosya açılacak
içine "acik" yazılırsa orada açık yazıcak "kapali" yazılırsa kapalı olacak fakat dediğin şeyi ekleyip "bakim" yapacağım :D
aklıma güzel içerik gelirse ya buradan yada p.m yoluyla göndericem

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
umarım paylaşırsında sunuculardaki hilelerden kurtulmuş oluruz hem :)

Thraud

Bazen ölmek de umuttur.
En iyi cevaplar
0
Aslında güzel fakat görünüm ve yazı fontları tam uymamış onları daha hoş bir hale aldır ayrıca background'u da değiştirmeyi unutma.