Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1534598763995.png

Screenshot_2.png

Minecraft Madenleri Çubuk İle Sandığa Tıklayarak Satmak

Selamlar sevgili Forum Gamer okuyucuları bu konumuzda sandık içindeki madenleri çubuk ile tıklayarak satma skriptinden bahsedeceğiz. Hazırsanız arkanıza yaslanın ve konumuza geçelim.

Öncelikle bu skript çeşitli tipte sunucularda kullanılabilir. Fakat örnek olarak SkyBlock sunucularını vermek istiyorum. Şu an piyasada genelde demir, altın, elmas, zümrüt doğuran spawnerların olduğu SkyBlock sunucuları bulunmakta. Bu sunucular için çok yararlı bir skript olduğunu düşünüyorum.

Skript Ne İşe Yarar?

Skript kolayca sandıktaki madenleri satmaya yarar. /çubuk yazarak oyuncular satma çubuğu alabilirler. Bu çubuk ile sandığa sol tıkladıklarında sandık içindeki demir, altın, elmas, zümrüt, demir blok, altın blok, elmas blok ve zümrüt bloklar sizin belirleyeceğiniz fiyata satılır.

Skript içindeki options kısmında skriptteki her şeyi değiştirebileceğiniz ayarlar bulunmakta. Options kısmını kullanarak madenlerin satma fiyatlarını, mesaj başındaki prefix mesajını ve sandıklara tıklanınca madenleri satacak özel çubuğun ismini değiştirebilirsiniz. Skript'i yaparken kullanıcı dostu olmasına özen gösterdik bu yüzden neredeyse her şey ayarlanabilir şekilde yapıldı. Ayrıca sadece kendi sandıklarınızdaki madenleri satabilirsiniz. Yani başkasının madenine çökme yok!

Şimdi gelelim Skript koduna buyurun;
Kod:
#Sandık içindeki eşyaları otomatik satma skripti
#Forum Gamer Darkkandadr

options:
    p: &eSATIS > #Mesaj başlarındaki prefix
    cubukismi: &aSatma Çubuğu #Sandıktaki itemleri satmak için tıklanılacak çubuğun ismi
    1demirfiyati: 3000 #1 demirin satma fiyatı
    1altinfiyati: 4000 #1 altının satma fiyatı
    1elmasfiyati: 5000 #1 elmasın satma fiyatı
    1zumrutfiyati: 6000 #1 zümrütün satma fiyatı
    1demirblock: 27000 #1 demir bloğunun satma fiyatı
    1goldblock: 36000 #1 altın bloğunun satma fiyatı
    1diablock: 45000 #1 elmas bloğunun satma fiyatı
    1zumrutblock: 54000 #1 zümrüt bloğunun satma fiyatı

command /çubuk:
    trigger:
        give 1 stick named "{@cubukismi}" to player
on leftclick on chest with stick:
    if name of player's tool is "{@cubukismi}":
        if {chests::%player%::*} contains location of clicked chest:
            if clicked chest contains iron ingot:
                set {_itemcounti} to number of all iron ingots in clicked chest
                remove {_itemcounti} of iron ingots from clicked chest's inventory
                add {@1demirfiyati} * {_itemcounti} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcounti}% demir satıldı. Kazanılan para: &c%{@1demirfiyati} * {_itemcounti}%"
            if clicked chest contains gold ingot:
                set {_itemcountg} to number of all gold ingots in clicked chest
                remove {_itemcountg} of gold ingots from clicked chest's inventory
                add {@1altinfiyati} * {_itemcountg} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcountg}% altın satıldı. Kazanılan para: &c%{@1altinfiyati} * {_itemcountg}%"
            if clicked chest contains diamond:
                set {_itemcountd} to number of all diamonds in clicked chest
                remove {_itemcountd} of diamonds from clicked chest's inventory
                add {@1elmasfiyati} * {_itemcountd} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcountd}% elmas satıldı. Kazanılan para: &c%{@1elmasfiyati} * {_itemcountd}%"
            if clicked chest contains emerald:
                set {_itemcounte} to number of all emeralds in clicked chest
                remove {_itemcounte} of emeralds from clicked chest's inventory
                add {@1zumrutfiyati} * {_itemcounte} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcounte}% zümrüt satıldı. Kazanılan para: &c%{@1zumrutfiyati} * {_itemcounte}%"
            if clicked chest contains iron block:
                set {_itemcountib} to number of all iron blocks in clicked chest
                remove {_itemcountib} of iron blocks from clicked chest's inventory
                add {@1demirblock} * {_itemcountib} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcountib}% demir blok satıldı. Kazanılan para: &c%{@1demirblock} * {_itemcountib}%"
            if clicked chest contains gold block:
                set {_itemcountgb} to number of all gold blocks in clicked chest
                remove {_itemcountgb} of gold blocks from clicked chest's inventory
                add {@1goldblock} * {_itemcountgb} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcountgb}% altın blok satıldı. Kazanılan para: &c%{@1goldblock} * {_itemcountgb}%"
            if clicked chest contains diamond block:
                set {_itemcountdb} to number of all diamond blocks in clicked chest
                remove {_itemcountdb} of diamond blocks from clicked chest's inventory
                add {@1diablock} * {_itemcountdb} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcountdb}% elmas blok satıldı. Kazanılan para: &c%{@1diablock} * {_itemcountdb}%"
            if clicked chest contains emerald block:
                set {_itemcounteb} to number of all emerald blocks in clicked chest
                remove {_itemcounteb} of emerald blocks from clicked chest's inventory
                add {@1zumrutblock} * {_itemcounteb} to the player's money
                send "{@p} &a%{_itemcounteb}% zümrüt blok satıldı. Kazanılan para: &c%{@1zumrutblock} * {_itemcounteb}%"
        else:
            send "{@p} &aSadece kendi sandığındaki madenleri satabilirsin."

on place of chest:
    add event-block's location to {chests::%player%::*}
on break of chest:
    if {chests::%player%::*} contains event-block's location:
        remove event-block's location from {chests::%player%::*}

Son düzenleme:

Darkkandadr

Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güncelleme v0.2

Gelen uyarılar sonucu satım işlemleri sadece kişinin koyduğu sandıktan yapılabilecek. (Eskiden her chest'e tıklanıldığında satılıyordu yani başkasının madenleri satabilirdiniz.)

Thanagor

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Güzel skript, emek var. Config ile yaparsanız daha iyi olur bence. Ama ne gerek var ki böyle bir skripte?

Darkkandadr

Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel skript, emek var. Config ile yaparsanız daha iyi olur bence. Ama ne gerek var ki böyle bir skripte?
Şu an piyasada genelde demir, altın, elmas, zümrüt doğuran spawnerların olduğu SkyBlock sunucuları bulunmakta. Bu sunucular için çok yararlı bir skript olduğunu düşünüyorum.

Sandıktan alıp 2 saat satmaktansa böyle satmak daha kolay.

TheS4lih

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
O sunucu nu?
Sunucu'ysa ip adresini verir misin?
Güzel bir yere benziyo :D

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
çalışmıyor D: kendi sandığındaki itemleri satabilirsin diyip duruyor chest ı kırrdım kendim koydum kilit fln attım denedim olmadı skrpit a reload atıncada bi hata göstermiyor .

Darkkandadr

Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
çalışmıyor D: kendi sandığındaki itemleri satabilirsin diyip duruyor chest ı kırrdım kendim koydum kilit fln attım denedim olmadı skrpit a reload atıncada bi hata göstermiyor .

Bende sorunsuz şekilde çalışıyor sizden kaynaklı bir sorun var sanırım.

KomutTJava_

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hata var hatanin sebebiyeti de şu en alt satırda chests yazman gerekirken chest yazmışsın kırdığında bile oraya yeni bi chest koydunda hala o chest senin değil diyor. Arkadaşta oyüzden hata var demiş yani. Ayrıca %player% koymadan variablenin herkes için açık oldunu biliyorum 2kişi aynı anda bir şey satarsa bir hata çıkabilir(büyük ihtimal satıkları para 2ye katlanır). Yinede ellerine sağlık.

MustafaDogu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hata var hatanin sebebiyeti de şu en alt satırda chests yazman gerekirken chest yazmışsın kırdığında bile oraya yeni bi chest koydunda hala o chest senin değil diyor. Arkadaşta oyüzden hata var demiş yani. Ayrıca %player% koymadan variablenin herkes için açık oldunu biliyorum 2kişi aynı anda bir şey satarsa bir hata çıkabilir(büyük ihtimal satıkları para 2ye katlanır). Yinede ellerine sağlık.
Siz Editleyip Atarmısınız Ben Denedim Ama Galiba Anlamadım Ve Olmadı

skull_gamers

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
pardon oldu şimdi

az önce atımda mesaj olmuyor diye