Minecraft Mavi World Görüntüsü Sorunu

iDoctor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar merhaba. Minecraft 1.7.4 te oynarken böyle tuhaf bi hata oluyor. Düzelmiyorda version'u silip tekrar kurmadan. Nasıl düzeltebilirim?

sleepypixxel

Zombi Katili
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Spawn konumunun world'ün içinde olmadığından emin ol. Eğer karakterin kazara bi bloğun içinde doğarsa bu şekilde yapay bi x ray efekti alabiliyorsun.
Ama hiç mağra olmaması eğer flatland tarzı bi worldde değilsen bana ekran kartı veya OpenGL sorunu gibi durdu açıkçası. Ayarlardan OpenGL dahil bütün grafik özelliklerini kapat ve minimuma çek. Sonra oyundan ESC >> Quit yaparak çık pencereyi kendin kapatma. Tekrar girdiğinde aynı sorun devam ediyorsa ekran kartını güncellemeyi dene ve sonucu paylaş lütfen.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
1.7.2 güncellemesi ile 1 milyon satır komut değişti ve artık en yakın sürüm olan 1.6.4 maplari bile desteklenmiyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

iDoctor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1.7.2 güncellemesi ile 1 milyon satır komut değişti ve artık en yakın sürüm olan 1.6.4 maplari bile desteklenmiyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
1.7.2 de böyle bi sorun almıyorum. Sadece 1.7.4 ve üzeri sürümlerde[DOUBLEPOST=1389885005,1389884216][/DOUBLEPOST]
Spawn konumunun world'ün içinde olmadığından emin ol. Eğer karakterin kazara bi bloğun içinde doğarsa bu şekilde yapay bi x ray efekti alabiliyorsun.
Ama hiç mağra olmaması eğer flatland tarzı bi worldde değilsen bana ekran kartı veya OpenGL sorunu gibi durdu açıkçası. Ayarlardan OpenGL dahil bütün grafik özelliklerini kapat ve minimuma çek. Sonra oyundan ESC >> Quit yaparak çık pencereyi kendin kapatma. Tekrar girdiğinde aynı sorun devam ediyorsa ekran kartını güncellemeyi dene ve sonucu paylaş lütfen.

Flatland'da değilim. Yeni dünya yaratıyorum. Biraz hareket ediyorum falan. sonra direk bu oluşuyor. serverlardada aynı sorun var. bütün grafik özellikleri kapalı yine aynı. Ekran kartını güncelleyeceğim şu an. Bakalım düzelecekmi[DOUBLEPOST=1390032944][/DOUBLEPOST]Ve hayır. Herşeyi güncelledim. Yine aynı tuhaf mavi world görüntüsünü alıyorum. Yeni çıkan snapshot'tada böyle. Nasıl düzeltebilirim bunu ya?

sleepypixxel

Zombi Katili
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Uyumsuz bi mod kurulumu kalmış olabilirmi oyun dosyalarının içinde? Minecraft.jar'ı silip oyundan tekrar indirmeyi deneyebilirsin.

iDoctor

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Uyumsuz bi mod kurulumu kalmış olabilirmi oyun dosyalarının içinde? Minecraft.jar'ı silip oyundan tekrar indirmeyi deneyebilirsin.

Modlu oynamıyorum zaten. Jar dosyasını silip tekrar giriyorum hata düzeliyor. 1 dakika içinde tekrar böyle oluyor

sleepypixxel

Zombi Katili
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Sunucular / Multiplayer da yapıyomu aynı problemi?