Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Oyun Sürümü
1.14.3

Minecraft Mineshaft Seedi

Herkese selamlar sevgili okurlar. Bu başlığımızda Minecraft içerisinde Mineshaft'ı aramaktan sıkılmış olan oyuncuların yardımına koşacak olan bir harita seedini çekiştireceğiz.

Öncelikle Mineshaft nedir, ne değildir bundan bahsedelim. Mineshaft, oyun içerisinde yer altında bulduğumuz raylı kazı alanıdır. Bu raylı alanlarda genelde bazı sandıklı vagonlar buluruz. Bu sandıklı vagonların içerisinde bazı eşyalar vardır. Genellikle at zırhı, müzik diski ve demir tarzı eşyalar çıkar. Eyeri de es geçmemek lazım.

Mineshaftların büyük bir çoğunluğunun içerisinde maden örümceği spawneri bulunur. Çevresinde aşırı fazla ağ bulunuyor. Eğer bu spawneri almak isterseniz yanınızda kılıç bulundurmayı unutmayın. Çünkü kılıç sayesinde ağları daha hızlı kırabiliyoruz. Ayrıca spawneri kırma sürecimizde maden örümcekleri ile savaşacağımız için teçhizatlarımız yeterli olmalı.

Bu seedi kullanmamızdaki tek sebep tabii ki de Mineshaft'a yakın doğmak olmayacaktır. Bu yüzden elimize alacağımız ana konuyu biraz daha genişletelim. Seed içerisindeki tüm özel bölgeleri görmemize yarayan bir komut var. Bu komut Minecraft'ın Java sürümüne 1.11 versiyonu ile geldi. Başlangıçta kullanım çeşitliliği azken 1.13 ve 1.14 güncellemeleri ile gelen tonla yeni yapının da etkisiyle bu komut daha geniş bir yelpazeye sahip hale geldi. Bu komutun kısa bir anlatımı sitemizde halihazırda bulunuyor. Konuya gitmek için tamda buraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim komut yardımı ile haritada olan çoğu özel bölgeye gittim. Bazısının fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. Diğerlerini de görmek isterseniz seedi kullanarak haritaya girebilirsiniz.

Konunun bu noktasından sonrası tamamen harita hakkında bilgilerle dolu. Eğer size seed lazım ise hemen 1 satır aşağıya bırakıyorum.

Seed: -544294522

Şimdi gelelim harita içerisinde olan özel bölgelere.

Gömülü Hazine Sandığı

Haritanın "-295 y -823" koordinatlarında aşağıdaki fotoğraftan da görüldüğü üzere kumların 3 blok kadar altında bir sandık var. Sandık içerisinde olan eşyalar haritanın her oluşturulmasında rastgele doldurulduğu için tam olarak ne olduğunu söyleyemem. Fakat benim sandık içine baktığımda güzel eşyalar çıkmıştı.

ukk.png

Çöl Piramidi

Haritanın "-1232 y 304" koordinatlarında bulunan bu yapıya piramit demek biraz yanlış olur. Haritanın şekli ve mahzenin bulunduğu bölge yüzünden piramit tam olarak belli olmuyor. Bu yapının içerisinde 4 tane sandık var. Her sandıktan da farklı farklı eşyalar çıkıyor. Ayrıca bu sandıkların tam ortasında bir basınç plakası var. Eğer o plakaya basarsanız basınç plakasının bulunduğu bloğun altında olan TNT'ler aktifleşecek. Yani tuzağa düşeceksiniz. Dikkat etmenizde fayda var :1:.

unk.png

İglo

Haritanın bize oldukça uzak olan "-2000 y -3392" koordinatlarında bulunan bu yapıyı gündelik yaşamımızda yapmak her birimiz yapmak istemişizdir. Şahsen kışın ben bu yapıyı yapmayı kısmen başardım. Fakat yaptıktan sonra erimesini izlemek insanın gücüne gidiyor.

unknown.png

Fotoğraflarda kullanılan kaynak paketini indirmek için tamda buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi gelelim diğer tüm yapılara. Mineshaft'ın bize olan uzaklığı haritanın sizi spawnlayacağı koordinata göre değişebiliyor. Benim spawnlandığım yerden Mineshaft'a olan uzaklığım 88 bloktu. Çok uzak değil, 1 dakika sürmeden ulaşabiliyordum.

Buried Treasure: -295, -, -823 (621)
Desert Pyramid: -1232, -, 304 (1330)
Igloo: -2000, -, -3392 (3699)
Jungle Pyramid: -336, -, -416
(344)
Mansion: -5904, -, 3136 (6787)
Mineshaft: -48, -, -176 (88)
Monument: -2480, -, -2352 (3221)
Ocean Ruin: -464, -, -480 (487)
Pillager Outpost: 96, -, -336 (144)
Shipwreck: -448, -, -480 (473)
Stronghold: -184, -, -1288 (1037)
Swamp Hut: -2912, -, 1248 (3255)
Village: -800, -, -432 (790)

Bu seed içerisinde yaptığınız yapıları veya bulduğunuz yapıları bu konunun altına yorum atarsanız seviniriz.

Hepinize bol maceralı günler dilerim!

They001

Zombi Katili
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Dediğin her yeri gezdim çok zevkliydi aynı zamanda deniz altında gömülü yerler (konuda belirtilmemiş) buldum ama kordinatlarına bakmak aklıma gelmedi.

End için portalını buldum ama henüz açamadım. Envanteri boşaltıp/düzenleyeyim ilk yolculuk nethere!

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Baya güzel SEED ler <3

Eneseray123

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Sıkılmakmı lan ben her ev yaptığım yerin altında minesheft cıkıyo neyin kafası