Yardım Minecraft modlarla drop sorunu

Featep

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Selam arkadaşlar benim sorunum oyunu modlamadan önce drop yoktu akıcı bir şekilde oynuyordum ama oyunu modladıktan sonra droplar olmaya başladı genel olarak oynadıgım mod GALACTİCRAFT modu uzerıne, ama özellikler JEİ modu yüklendiği zaman droptan oyun oynanmıyor. Yüklediğim modlar fotoğrafta gördüğünüz gibi, oyunu çalıştırdım oynamaya başladım yaklaşık 5 dakika sonra drop griyor,bende bu yüzden server kurdum serveri modladım max 15 dakika sonra gene drop giriyor acaba harddiskte sıkıntı var o yüzden olabilirmi?, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Kendim bilgisayar teknik donanım işi ile uğraşıyorum ama yazılım vs desteğim az o yüzden çözemedim. (sistem i34170, gt9600 1gb,8gb 1600 mhz ram)

Ekli dosyalar

• gas.png
    gas.png
    652.2 KB · Görüntüleme: 229

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Oyuna ne kadar ram veriyorsun? En az 2gb vermelisin ki bu modlarla rahat oynayabilesin. Ayrıca BetterFps ve Foamfix modlarını da eklemeni tavsiye ederim performans için.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Bilgisayarının özellikleri genel olarak ortalama, kasmasına neden olacak şeyler arkaplandaki uygulamalar olabilir. Oyuna girmeden önce görev yöneticisinden fazla kaynak kullanan uygulamaları tespit edip sana gereği olmayanları kapatabilirsin. Bu durumda oyuna daha fazla kaynak kalacağı için kasmalarda azalmalar olacaktır. Ayrıca üstteki modlara ek olarak Optifine modunu kurmanı öneririm. Optifine modu ile tüm animasyonları kapatarak bilgisayarının oyun içerisindeki kaynaklarını daha verimli kullanmasını sağlayabilirsin.

Featep

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Yeni bir kullanıcı açtım olmadı optifine ı kurudum gene aynı ya genel olarak ekran kartından yana sıkıntı yok veya sısteme az ram ıle ılgılı 8 gb ram verdım gereklı optımızasyon modlarınıda yukledım ama nafıle

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
O zaman tek seçenek JEI modunu silmek gibi gözüküyor. JEI gibi olan NEI moduna da bakabilirsin.

Featep

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
NEI moduda ben bu modla ılgılı bırsey bılmıyorum gıbısınden hata verıyor

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Hatayı tam görmeden bir şey diyemeyiz.