Minecraft Neden Bu Kadar Kasıyor ?

Fatih Mert Acar

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ben modsuz düz minecraft oynadığımda azıcık kasma var modlu oynadığımda takılıyorda takılıyor 2dakika oynuyorum 10 dakika takılıyor video ayarlarındanda en iyi ayarları yaptım , optifine felan kuruyorum yinede olmuyor hele shader packlı düz minecraft oynadığımda yerimden kıpırdıyamıyorum lütfen yardım java son güncelleştirmede

NOT : Bellek 3072MB Ram (3GB) / İşlemci Pentium(R) Dual-Core CPU / E5200 @2.50GHz (2CPUs), -2.5GHz

DirectX Sürümü : DirectX 11
Lütfen yardım ..

lahuti

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tabi takılır.Modlu ile normal arasında dünyalar kadar ağırlık farkı var.Minecraft'a RAM ver :)

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Senin o pentium işlemciden çok çekeceğin var. :(

abs33

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kardeşim islemcin pentium daha çok böyle olur benimde öyleydi islemci degistim rahatım simdi

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Bu bilgisayarla shader packli oynamak zaten imkansız

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

xxxyağızxxx

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
BNim bilgisayarda da sorunvar GL SL Shadows modla oynayamayorum inanılmaz kasıyor Acaba Sistem Yetmiyormu Özellikler:
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 32 bit (6.1,yapı 7601)
Sistem Üreticisi: TOSHIBA
Sistem Modeli: Satellite L500
BIOS: Ver 1.00PARTTBL
İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz (2CPUs), 2.3GHz
Bellek: 3072MB RAM
Disk belleği dosyası: 1631MB kullanıldı, 4240MB Kullanılabilir
DirectX Sürümü: DirectX 11

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
BNim bilgisayarda da sorunvar GL SL Shadows modla oynayamayorum inanılmaz kasıyor Acaba Sistem Yetmiyormu Özellikler:
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 32 bit (6.1,yapı 7601)
Sistem Üreticisi: TOSHIBA
Sistem Modeli: Satellite L500
BIOS: Ver 1.00PARTTBL
İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 @ 2.30GHz (2CPUs), 2.3GHz
Bellek: 3072MB RAM
Disk belleği dosyası: 1631MB kullanıldı, 4240MB Kullanılabilir
DirectX Sürümü: DirectX 11
Ekran kartını bilmek lazım ama işlemciye bakarsak ekran kartın pek kötü :D

lahuti

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekran kartını bilmek lazım ama işlemciye bakarsak ekran kartın pek kötü :D

Benimki 3GB Ram İntel Core i5 2,67 Ghz dahasını hatırlamıyorum.Ama bu bilgisayarda bile kasıyor.Zaten shader modun sistem gereksinimleri en az 4 GB RAM...

KillboyS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Benimki 3GB Ram İntel Core i5 2,67 Ghz dahasını hatırlamıyorum.Ama bu bilgisayarda bile kasıyor.Zaten shader modun sistem gereksinimleri en az 4 GB RAM...
Ekran kartın benim gibi Asus gtx760 directcu ii oc olsun 2 gb ram ilede hiç kasılmadan oynarsın :)

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu bilgisayarla shader packli oynamak zaten imkansız

İstediğini de, benim eski bilgisayarda (Hala yaşıyor.) 2GB ram, tek çekirdek pentium olmasına rağmen düşük-orta shaderleri açıyordu. Sonra temizlik programı kurdum, renk düzenin falan ayarladım kasmadan oynar hale geldim amma arada bir taklıyordu.

Epıc

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sistemin gayet normal arkadaslar neden laf atmıs bilmiyorum fakat sadece işlemcin berbat oyunda zaten hani böyle cod bf4 falan degilki kassın niye laf atıyorsunuz ?

oyuna ram vermeyi dene ve ayarları en düsüge cek

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sistemin gayet normal arkadaslar neden laf atmıs bilmiyorum fakat sadece işlemcin berbat oyunda zaten hani böyle cod bf4 falan degilki kassın niye laf atıyorsunuz ?

oyuna ram vermeyi dene ve ayarları en düsüge cek
Ben laf atmak amacıyla söylemedim. Hem yukarıda belirttiğim bilgisayarı 4 yıl kullandım. LOTR'da en yüksek ayarlarda sorunsuz çalışması, sistemin üstündeki şeylerde kolay kolay kasmaması, ama Minecraft'ı açınca kasmaya başlaması çok gücüme gidiyordu.
1-YAC kurup temizlik yap, performansı etkileyen gereksiz şeyleri de kapat.
2-Denetim masasından performans bilgileri ve araçlarına gelip gelişmiş araçlara gir. Sistem durumu raporu oluştur diye bir şey var. O şeyi çalıştır. Sana performansı arttırmaya yarayacak öneriler verecek. Uygun olanları uygula.
3-Renk düzenini ayarla.
4-Optifine kurulu değilse Optifine kurup detaylı ayarlama yap.

Epıc

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben laf atmak amacıyla söylemedim. Hem yukarıda belirttiğim bilgisayarı 4 yıl kullandım. LOTR'da en yüksek ayarlarda sorunsuz çalışması, sistemin üstündeki şeylerde kolay kolay kasmaması, ama Minecraft'ı açınca kasmaya başlaması çok gücüme gidiyordu.
1-YAC kurup temizlik yap, performansı etkileyen gereksiz şeyleri de kapat.
2-Denetim masasından performans bilgileri ve araçlarına gelip gelişmiş araçlara gir. Sistem durumu raporu oluştur diye bir şey var. O şeyi çalıştır. Sana performansı arttırmaya yarayacak öneriler verecek. Uygun olanları uygula.
3-Renk düzenini ayarla.
4-Optifine kurulu değilse Optifine kurup detaylı ayarlama yap.
Sen haklisin zaten sana laf atmadımki ben ^^