Minecraft olması gereken efektler

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Pnp zaten texture packi duymasam niye konuşayım ve

Zaten ben onu demeye çalıştım önceki yorumlara bak.

Bende arkadaşa tercüme ettim söylediğini :D[DOUBLEPOST=1377449474,1377449405][/DOUBLEPOST]
acaba biliyor musun bilmiyorum ama bu minecraft bu oyunda sadece küp vardır yuvarlağa yer yok burda

senden çok daha iyi biliyorum..
fakat güzel ve yuvarlak bir güneş çok daha iyi olurdu

Ömer(BrayJademence)

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende arkadaşa tercüme ettim söylediğini :sırıtmak:[DOUBLEPOST=1377449474,1377449405][/DOUBLEPOST]

senden çok daha iyi biliyorum..
fakat güzel ve yuvarlak bir güneş çok daha iyi olurdu
ben sana minecraft diyorum sen hala yuvarlak diyorsun minecraftta blocklar havada uçması normalken sence güneşin yuvarlak olması normal olur mu sence?

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
acaba biliyor musun bilmiyorum ama bu minecraft bu oyunda sadece küp vardır yuvarlağa yer yok burda

Bildiğini bilemeyeceğim ama şu an bilgisayarın monitörüne bakarken çok sayıda minik kare görüyorsun. Oyun her ne kadar gerçekçi de olsa o oyunda mutlaka minik kareler bulunur. Göremediysen eski bir televizyon ekranına yakından bir süre bak göreceksin o minik kareleri. Ekran çözünürlüğü de o minik karelerin sayısıyla belirlenir. Benimki 1440x900 ama hiç saymadım ve saymayı düşünmüyorum :D Ve yuvarlağa yer yoksa... (yani daireye)

Karelerden daire yaparız :)

Ömer(BrayJademence)

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
...
Sen benim ne söylediğimi anlamadın
Neyse başkası tercüme etsin söylediklerimi valla uğraşamam şimdi
---
bak şimdi senin dediğini anladım sen şunu demeye çalışıyorsun: minecraft'ta texture pack'siz ve resource pack'siz güneş yuvarlak olsun bende sana diyorum ki minecraft küpten bir oyun,güneş neden yuvarlak olsun?[DOUBLEPOST=1377449983,1377449914][/DOUBLEPOST]
Bildiğini bilemeyeceğim ama şu an bilgisayarın monitörüne bakarken çok sayıda minik kare görüyorsun. Oyun her ne kadar gerçekçi de olsa o oyunda mutlaka minik kareler bulunur. Göremediysen eski bir televizyon ekranına yakından bir süre bak göreceksin o minik kareleri. Ekran çözünürlüğü de o minik karelerin sayısıyla belirlenir. Benimki 1440x900 ama hiç saymadım ve saymayı düşünmüyorum :sırıtmak: Ve yuvarlağa yer yoksa... (yani daireye)

Karelerden daire yaparız :)
git Notch amcaya söyle ben ona karışamam

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
---
bak şimdi senin dediğini anladım sen şunu demeye çalışıyorsun: minecraft'ta texture pack'siz ve resource pack'siz güneş yuvarlak olsun bende sana diyorum ki minecraft küpten bir oyun,güneş neden yuvarlak olsun?

Bende diyorum ki texture pack olmazsa tüm itemlerde missing texture yazma ihtimali var. Ama sen galiba extra bir texture pack kullanmadan demek istedin. :)

Ve güneş hiç olmazsa hani world editle çember yapıyoruz ya ondaki gibi kenarları kare kare görünse yine de idare eder ama kocaman kare bir güneş değişik duruyor gök yüzünde. Alıştığım için artık pek önemsemiyorum ama yapsalar iyi olur.

Düzenleme: Gece olunca gök yüzüne baktınmı oyunda ayın evreleri olur ya o zaman ay biraz yuvarlak görünüyor.

Ömer(BrayJademence)

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende diyorum ki texture pack olmazsa tüm itemlerde missing texture yazma ihtimali var. Ama sen galiba extra bir texture pack kullanmadan demek istedin. :)

Ve güneş hiç olmazsa hani world editle çember yapıyoruz ya ondaki gibi kenarları kare kare görünse yine de idare eder ama kocaman kare bir güneş değişik duruyor gök yüzünde. Alıştığım için artık pek önemsemiyorum ama yapsalar iyi olur.
ama nasıl desem oyunculara saçma gelicektir(benim düşüncem)

ProfeniX

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
bakın beyler sizin dediklerinizi yapmak baya kodlama gerekiyor ve minecraft PC platformundan başka bir platforma geçmesi gerekicektir ve dediğiniz çoğu şeyi mod denilen şeyle yapabilirsiniz bilmem hiç duydunuz mu?[DOUBLEPOST=1377449055,1377448750][/DOUBLEPOST]
senin dediğini yapmak için yapay zekanın baya gelişmesi gerek
Aynen sana katılıyorum.Yapay zeka GTA IV'de bile beklediğim kadar gelişmemişti. Minecraft gibi java ile yazılan bir oyunda geliştirilmesi gerçekten çok zor.
Örneğin : Köylülerin veya diğer mobların yaptığı hareketleri izleyin. Köylüler kendilerini bazen çukura bile atıyorlar :)

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Aynen sana katılıyorum.Yapay zeka GTA IV'de bile beklediğim kadar gelişmemişti. Minecraft gibi java ile yazılan bir oyunda geliştirilmesi gerçekten çok zor.
Örneğin : Köylülerin veya diğer mobların yaptığı hareketleri izleyin. Köylüler kendilerini bazen çukura bile atıyorlar :)

Bence fazla gerek olmadığı için yapmıyorlar ve kısacası hepsi mal mal dolaşıyor ama en akıllısı creeper madene inerken yukarlardan inip sizi buluyor ve hiç fark ettirmeden patlıyor :)

De4D_L4nDeR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Efekt derken sanırım iksirden bahsetmiş ??? açlık wither hız şu bu.
bence şöyle bir efekt olmalı randobihter bütün efektler olmalı kötü olanlar olmamalı

theheart66

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
O kadar çok efect lazımkı :) çok eksiği var oyunun .s

Progr4mm3r

Running in the memes
En iyi cevaplar
0
Beyler siz Java'da kodlayın satış elemanı olurum ben... Yapılabilecek vardır bir de yapılamayacak. Yapılamayacaklar ikiye ayrılır. Uğraşılmasına gerek olmayanlar ve gerçekten yapılamayanlar. BU uğraşılmasına gerek olmayandır çünkü harcanan emek 1 ayını alır insanın.

CrawLin

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bence en önemlisi oyunu biraz RPG ye yönlendirmek. Oyunda yapacak şeylerin kısıtlı.(en azından Survival moda) Bir süre sonra sıkılıyorsun. Görevler olsa daha iyi olabilir...