Minecraft | [Papağanlar Hakkında Bilgiler]

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Minecraft Papağanlar Hakkında Bilgiler

Tekrardan tüm herkese merhabalar,
Bugün oyuna çok önceden eklenmiş olsa da hala bazıları papağanların varlığından haberdar değiller. Malum Türkiye'de birçok insan yeni sürüme karşı olunca bunları gayet doğal karşılıyoruz. Konuyu uzatmadan papağanlar hakkındaki genel bilgilere geçelim. Papağanlarımız oyuna 1.12 sürümünde eklendiler ve oyuncular tarafından çok fazla beğeni toplamıştı. Şimdiyse onlar hakkında ilginç bilgileri burada paylaşalım.

• Papağanlar Nasıl Eğitilir?
Papağanlar, 1.10.2 çıkmadan önce kurabiye ile eğitilirdi. Tam sürüm çıkınca ise artık bu tohum ile mümkün oldu. Eğitmek için aynı kurt eğitir gibi tohumla papağana sağ tıklayarak onu beslemeniz yeterlidir. Ek olarak papağanlar da kurtlar gibi oturabilirler. Bunun için papağana sağ tıklamanız yeterlidir.

minecraft-papagan.png

• Papağanlar Nasıl Sırta Alınır?
Oyuna renk katmasının en büyük sebeplerinden biri olan bence sırta alınmalarıdır. Sırtınıza almak için shift ile üstünden geçin ve onu sırtınıza alın. En fazla iki papağanı sırtınıza alabileceğiniz unutmayın.

OqcRaA.png

• Papağanlar Nasıl Zehirlenir?
Konun başında tam sürüm çıkmadan önce papağanları kurabiye ile eğitilebildiğini belirtmiştim. Ama şimdiyse papağanları kurabiyeyle zehirleyip öldürebilirsiniz. Bunun için papağana sağ tıklayın ve onu zehirleyip öldürün.

fy05Cw.png

• Papağanların Dans Etme Özelliği
Oyuna renk katmasının ikinci sebeplerinden biri olarak gördüğüm dans etme özelliği gerçekten de hoş olmuş. Eğer bir müzik çalmaya başlarsa papağanlarımız dans etmeye başlayacaklardır.

lO0zdd.png

• Papağanların Köylüleri Takip Etme Özelliği
Eğer bir papağan eğitilmemiş ise ve yakınlarda köylü varsa papağan onu takip edecektir. Papağanlar oyundaki köylüleri çok sever ve onları takip eder. İşte bu da fotoğrafı.

OdPYbv.png

A3mDzz.png

Bana bu konu önerisini veren @Pluginsel 'e teşekkürlerimi sunarım.
İyi forumlar!

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Güzel, eğitici bir konu olmuş. Eline sağlık.

YigitReisRUFG

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Gerçekten Okurken Keyif Aldım Yararlı Bir Konu Olmuş Niye Bilmiyorum Ama Bana Eskiden Minecraft 1.5.2 Oynadığım Anılar Aklıma Geldi.​