Minecraft PE WiFi Olmadan Oynama

Telekinetic

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar.

Bir çoğunuz biliyordur belki, bugün Minecraft PE Multiplayer oynamanın farklı bir yolunu anlatacağım.
Gerekenler : 3 tane telefon (2 kişiyse 3, 3 kişiyse 4...) (Bir telefon android veya iOS olmak zorunda ama Minecraft kaldırmasına veya yüklenmesine gerek yok.)

Yöntem : Öncelikle, Minecraft kaldırmayan telefonun Kişisel Erişim Noktasını açıyoruz. (Telefonda SimCard olmalı ama İnternet hakkı olmasına gerek yok.)
Bilmeyenler için Android : Ayarlar - Bağ. ve taşınılabilir Wi-Fi alanı - Taşınılabilir Wi-Fi alanı O|I olan kısmı açıyoruz. Oynayacak olan telefonları bu WiFi ağına bağlıyoruz ve sonra Minecraft'a giriyoruz. Buradan da oynayacağımız dünyaya giriyoruz. Oyunun ayarlarında Local Server Multiplayer'in açık olmasına dikkat edin. Sonra Wi-Fi ağı olarak kullandığımız telefona bağlı olan diğer telefonlarda da oyuna giriyoruz. Dünyaların olduğu yerde, serveri kuran arkadaşımızın nicki yazacaktır. Bu nicke tıklıyoruz ve giriyoruz.
iOS'da kişisel erişim noktası oluşturma :
Internet bağlantısını, Wi-Fi + hücresel’inize Wi-Fi üzerinden bağlı bir bilgisayarla veya başka bir aygıtla—Pod touch veya iPhone gibi—paylaşmak için Kişisel Erişim Noktası’nı kullanabilirsiniz (iPad modellerinde). Internet bağlantısını iPad’e Bluetooth veya USB yoluyla bağlı bir bilgisayarla paylaşmak için de Kişisel Erişim Noktası’nı kullanabilirsiniz. Kişisel Erişim Noktası sadece; iPad, hücresel veri ağı üzerinden Internet’e bağlıysa çalışır.

Not: Bu özellik bazı bölgelerde kullanılamayabilir. Ek ücret ödemeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi için operatörünüze danışın.

Internet bağlantısını paylaşma: Servisi operatörünüzle ayarlamak için Ayarlar > Genel > Hücresel bölümüne gidin ve Kişisel Erişim Noktasını Ayarla düğmesine (görünüyorsa) dokunun.

Kişisel Erişim Noktası’nı açtıktan sonra diğer aygıtlar şu şekillerde bağlanabilir:

• W-Fi: Aygıt üzerinde, kullanılabilir Wi-Fi ağları listesinde iPad’inizi seçin.

• USB: iPad ile birlikte gelen kabloyu kullanarak bilgisayarınızı iPad'e bağlayın. Bilgisayarınızın Ağ tercihlerinde iPad’i seçin ve ağ ayarlarını yapın.

• Bluetooth: iPad'de Ayarlar > Bluetooth bölümüne gidin ve Bluetooth’u açın. iPad’i aygıtınızla eşlemek ve ona bağlanmak için bilgisayarınızla birlikte gelen belgelere bakın.

Aygıta bağlanıldığında, iPad ekranının en üstünde mavi bir bant görünür. USB üzerinden bağlandığınızda, Internet bağlantısını etkin olarak kullanmasanız bile Kişisel Erişim Noktası açık kalır.

Not: Kişisel Erişim Noktası’nı kullanan iOS aygıtlarının durum çubuğunda Kişisel Erişim Noktası simgesi görünür.

iPad için Wi-Fi parolasını değiştirme: Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası > Wi-Fi Parolası bölümüne gidin ve daha sonra en az 8 karakterden oluşan bir parola girin.

Hücresel veri ağı kullanımınızı izleme: Ayarlar > Genel > Kullanım > Hücresel Kullanımı bölümüne gidin.
Bağlanmak için de öbür telefonun WiFi kısmına girip açıyoruz. Telefonun ismi görünecek, ona bağlanıyoruz. Eğer şifreliyse, sunucu olan telefonun Kişisel Erişim Noktası kısmından şifresini bakıyoruz.

Bu kadar. Arkadaşlarınızla beraber multiplayer oynarken hiçbir arkadaşınızın İnternet'e girmemesine dikkat edin yoksa Wi-Fi ağı olarak kullandığımız telefonun faturasından-Tl'sinden-İnternet hakkından gidecektir.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana ...

Not: Eğer başka bir arkadaşımız aynı konuyu açmışsa affına sığınırım göremedim ...
Not 2: Beğenirseniz çok sevinirim.
Not 3: Beğeninin ne işe yaradığını hala bilmiyorum (:D?)

Son düzenleme:

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Hiç düşünmemiştim böyle bir şey yapılabileceğini. İnternetin yokken açarsan LAN gibi işlev görür. tabi bu WLAN oluyor wireless :D

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Bunu biz de yapıyorduk.. Esas sorun olan Wifi bağlı olmadan Server girmek yani mobil veriden girmek

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ben olmayan interneti paylaştım olmadı :D
Telefondan kendi modeme bağlandım. Bluetooth ile tableti (başkasınn) benim bluetootha bağladım.
Bu ne demek? Yani benim bağlı olduğum interneti bana bluetooth üzerinden bağlı olanlara paylaştım. (bluetooth ayarlarını kurcalarken öyle bir şey varmış onu yaptım) Benim telefona bağlanan tabletin wifi kapattım özellikle. Benim wifi ve bluetooth birlikte açık. O tabletten wifi kapalıyken benim telefona bağlıyken internete normal girebilio onuda denedim
Sonuçta hiç mobil veri kullanmadan yapmış oldum :) benim yontem daha kolay benim için eğer bluetooth ta böyle bir özellik varsa :)

Telekinetic

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Çok güzel konu hazırlamışsın. Tebrikler

Ama 3 tane telefon gerektiğinden şüpheliyim .-.
Ben 2 telefonla denedim olmadı. Nedeni şu olmalı, kendi açtığımız WiFi ağına katılamıyoruz. Eğer başka 2 telefonla yapan varsa lütfen haber versin.[DOUBLEPOST=1406156897,1406156774][/DOUBLEPOST]
Ben olmayan interneti paylaştım olmadı :D
Telefondan kendi modeme bağlandım. Bluetooth ile tableti (başkasınn) benim bluetootha bağladım.
Bu ne demek? Yani benim bağlı olduğum interneti bana bluetooth üzerinden bağlı olanlara paylaştım. (bluetooth ayarlarını kurcalarken öyle bir şey varmış onu yaptım) Benim telefona bağlanan tabletin wifi kapattım özellikle. Benim wifi ve bluetooth birlikte açık. O tabletten wifi kapalıyken benim telefona bağlıyken internete normal girebilio onuda denedim
Sonuçta hiç mobil veri kullanmadan yapmış oldum :) benim yontem daha kolay benim için eğer bluetooth ta böyle bir özellik varsa :)
Tam anlayamadım ama :D. Sen sanırım bir modeme bağlandın :D. Bu yöntemde bir modeme bağlanmak gerekmiyor. Yanlış anlamış olabilirim kusura bakma.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bunu biz de yapıyorduk.. Esas sorun olan Wifi bağlı olmadan Server girmek yani mobil veriden girmek
Onu yapabilmek icin pc gerek pe sunucu acip oraya baglanabilirsiniz :)

------------------------
--FairOnes.Enjin.Com--
------------------------

Wollark

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ekstra bir telefona gerek yok. Sunucuya açan kişinin kişisel erişimi açması ve sunucuya katılmak isteyenlerin ağa katılması yeterli.

Birde iOS için Kişisel Erişim Noktası katılma konusu açsan tadından yenmez usta.

hzrking

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
3 Telefona gerek yok biz sınıfta oynuyoruz birisi telefonundan kişisel erişimi açıyor herkes ona bağlanıyor ve giriyorduk :D 0.9 da nasıl oldu bilmem ama

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ben 2 telefonla denedim olmadı. Nedeni şu olmalı, kendi açtığımız WiFi ağına katılamıyoruz. Eğer başka 2 telefonla yapan varsa lütfen haber versin.[DOUBLEPOST=1406156897,1406156774][/DOUBLEPOST]
Tam anlayamadım ama :D. Sen sanırım bir modeme bağlandın :D. Bu yöntemde bir modeme bağlanmak gerekmiyor. Yanlış anlamış olabilirim kusura bakma.

Evet, modeme bağlanmıştım.
Ama dün wifi kullanmadan aynısını yaptım oldu. Modeme bağlanınca wifi kapalıyken internette gezebilirsin 2. Telefonla veya tablette.

Tapatalk MOD: On

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Onu yapabilmek icin pc gerek pe sunucu acip oraya baglanabilirsiniz :)

------------------------
--FairOnes.Enjin.Com--
------------------------
Bana ip adresi ve PORT yetiyor..

Forumda birşeyi sormadan önce google kullanın. Bu bir imzadır genele söylenmiştir.