Yardım Minecraft Premium ve 1.18

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar, yıllardır Minecraft'tan uzak bir şekilde hayatımı sürdürürken 1.18 sürümünün gelmesine şahit oldum. Küçük bir deneme yapmak için launcher üzerinden giriş yapmayı denedim. (MC orijinal launcher) Hata verip sadece demo sürümünü oynayabileceğimi söyledi, bende 1.18'in özel bir sürüm olduğunu düşünüp diğer sürümlere girmeye çalıştım, aynı hatayı verdi.
Sanki premium hesabım yokmuş gibi sadece demo açmama izin veriyordu, işin sorunlu kısmı bundan iki ay önce 1.16 sürümünde küçük bir survival mapi açmıştım, premium hatası vermemişti. Şuanda ise hatayı veriyor, hesabıma erişebiliyor ama sanki hiç premium almamışım gibi oyunu satın almamı söylüyor.
( NOT: Buranın MC official sitesi olmadığının farkındayım, genel olarak Mojang bir politika getirdiyse ve haberim olmadıysa diye buraya konu açtım. Yada ben yanlış bir şey yapıyorumdur, yardımcı olur musunuz? )

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Merhabalar,

Her şeyden önce doğru hesaba girdiğinizden emin olunuz. Ve ilk başta launcherdan değil siteden girip bilgilerinizi kontrol ediniz.​

Ardından muhtemelen sorunun kaynağı hesabınızı taşımamış olmanız. Artık hesaplar Microsoft servislerine taşınacak ve onlar ile hesap açacaksınız. Eğer hesabınızı henüz taşımadıysanız alttaki bağlantıyı kullanarak taşıma işlemini tamamlayın:

Hesap taşıma işlemi tamamlandıktan sonra bir süre bekleyin. Ardından Xbox veya Microsoft Store uygulamasından yeni Minecraft Launcher'ı indirin. Böylece launcher ile ilgili sıkıntı yaşama ihtimaliniz azalır.

Eğer eski Mojang hesabınızı, Microsoft hesabınıza taşıdıysanız ve halen demo dışında modlar erişimde değilse yanlış hesap tipiyle giriş yapmış olabilirsiniz. Hesap taşıma işlemi sonrasında Mojang değil Microsoft hesabı kullanarak giriş yapmanız gerekiyor.

1638872081209.png

Bunları yaptıktan sonra yine demo dışındaki modlara erişiminiz yoksa direkt olarak Minecraft Desteği ile iletişime geçin. Sorununuzu İngilizce olarak güzelce anlatın ve geri dönüşlerini bekleyin.