Minecraft Ram verme (Resimli+Launcherden)

zPlaster

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben Kaan.Bugün sizlere minecraftta kasmadan oynamak için ram vermeyi anlatıcam.

Bölüm 1: Profilinize girin ve (Edit Profil) Tıklayın

Bölüm 2:Alta gelin ver alttaki iki seçeneğe tik atın

Sonra 2. bölümde tikini attığınız yere belli kodlar yazıcaz gönlünüze bağlı.Orada otomatik olarak 985 mb falan olacak siz arttırırsınız

Kodlama:Xmx-......G gibi budan hata almadan yapmak için raminize dikkat edin

Hazırlayan:Kaan
Alıntı değildir!

LaxMean

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bazı kullanıcılar hata ile karşılarsa (Bkz: Ben) javanın 64bit sürümünü indirip kurabilirler.O zaman istediği kadar ram verebilirler.

zPlaster

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aynen olabilir.Bazıları kodlama yaparak falan yapıyor farklı hatalar alıyor.Bu yüzden açtım.Ayrıca bazılarının 16gb rami var mc kasıyor falan diyor.Sebep bu

CoolBoy12

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ram verince düzelmiyor aksine kasıyor. Nedeni bilgisayardaki diğer programların da rame ihtiyacı olması. Ben 1 gb ram vermiştim acayip kasıyordu. Rami kaldırınca tüm kasmalar düzeldi.

zPlaster

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ram verince düzelmiyor aksine kasıyor. Nedeni bilgisayardaki diğer programların da rame ihtiyacı olması. Ben 1 gb ram vermiştim acayip kasıyordu. Rami kaldırınca tüm kasmalar düzeldi.
Bende böyle bir sorun olmadı ayrıca diğer program deyince açık olan programların hepsini kapat skype falan kalsın oda ne kadar ram yerki?Zaten 4gb rami olan birisi 1 gb verse kalan programlara yeterince kalır.8gb falan olan 1 gb versin yeter.sadece 2gb rami olanlar vermesin.En az 4gb olmalı (bence)

CoolBoy12

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bende böyle bir sorun olmadı ayrıca diğer program deyince açık olan programların hepsini kapat skype falan kalsın oda ne kadar ram yerki?Zaten 4gb rami olan birisi 1 gb verse kalan programlara yeterince kalır.8gb falan olan 1 gb versin yeter.sadece 2gb rami olanlar vermesin.En az 4gb olmalı (bence)
Olabilir fakat bende bahsettiğim gibi oldu.

M

MUHDE

Ziyaretçi
Ram vermek fps artışı sağlamaz sadece chunkların aldıgı yeri büyütür buda kasmaya sebep olur

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Minecraft'a ne kadar raz RAM verirseniz o kadar az kasar. Bu yüzden 512M vermenizi tercih ederim.

LordOfRavens

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Sherien

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ram boşsa kasma olmaz o yüzden ram vermek faydalı olur.. Bu yüzden advanced system care falan kullanıyoruz ya rami boşaltsın diye..

M

MUHDE

Ziyaretçi
Ram boşsa kasma olmaz o yüzden ram vermek faydalı olur.. Bu yüzden advanced system care falan kullanıyoruz ya rami boşaltsın diye..
64 Gb ramım var 1gb versemde aynı fps 8gb versemde fark etmiyor bu sadece oyunda ne kadar durursanız o kadar kasmasını sağlıyor

Vienicome

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Herşeye ram diyip durmayın allasen.
Tamam java yapısı gereği çok fazla rama ihtiyaç duyuyor ama ram verdiniz diye fps artmasını beklemeyin, java sadece ram ile çalışmıyor çok büyük alanları renderlamak için iyi bir cpu gpu gerekli.
Gidip p4 2ghz fx5200 gibi bir sistemde istiyorsanız 1 tb ram verin diğer parçalar yeterli performansı veremeyeceği için yüksek fps alamayacaksınız.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Java ne kadar RAM kullansa da Minecraft ile alakası yok bu olayın.

Sanırım dediğiniz şey tonlarca mod ve GLSL Shaders kuruluyken geçerliliğini yitiriyor.
Bu konuda hakkını vermeliyim. Hexxit oynarken 3 GB RAM vermek zorunda kalıyorum. Geriye de 5 GB RAM kalıyor. Onları da arka plandaki programlar kullansa desek, geriye 4 GB galıyor.

M

MUHDE

Ziyaretçi
Java ne kadar RAM kullansa da Minecraft ile alakası yok bu olayın.

Bu konuda hakkını vermeliyim. Hexxit oynarken 3 GB RAM vermek zorunda kalıyorum. Geriye de 5 GB RAM kalıyor. Onları da arka plandaki programlar kullansa desek, geriye 4 GB galıyor.
Ben hexxit oynarken 50 fps alıyordum 1gb ram ile çok fazla ayarları zorlamıyorsan 3gb gerekmez sanıyorum.