Minecraft Saniye Hesaplamak

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar
Bununla ilgili bir video çektim @Romeo_Mp3 nickli arkadaş sormuş fakat pek anlaışılır değildi benim videoda anlatmak istediğim sadece minecraftta saniye hesaplamaydı ve bunu algılamaydı yazarak daha rahat olacağını düşünüyorum.
Nasıl yapılacağına geçelim.

1. Öncelikle bir scoreboard objectives eklememiz gerek /scoreboard objectives add time dummy (görünen isim yerini boş bırakmanız yeter.)
2.bu scoreboardı setdisplayden sidebar a alalım test için kodu /scoreboard objectives setdisplay sidebar (buraya koyduğunuz objectives ismi.)
3.Saniye tick'i yapalım bunu yapmak için üç tane repeater yeterli en arkadaki 4 e kadar yani sonuna kadar açık onun önündeki de aynı şekilde sonuna kadar açık onun önündeki 2 e kadar açık yani ilk koyduğumuzdan sonra bir kez sağ tıklayınca olan hali sonra önüne command blockve o command blockdan en arkadaki repeatere güç verin.
4.Daha sonra redstonelardan birinin yanına bir redstone torch koyup hemen kırın (Şalterde olabilir redstone blockta)
5.Command bloğun içine yazacaklarınız /scoreboard players add @a (objectivese verdiğiniz isim) 1
6. Daha sonra hızlı çalışan bir clock yapın ve bu clocku bir command blocka bağlayın.
7.Command blockun içine testfor @a[score_(objectivese verdiğimiz isim)_min=(kaç dakika istiyorsak fakat bitmedi)]
8. Şimdi gelelim asıl kısıma bildiğiniz üzere bir dakika 60 Saniyedir bunu 10 ile çarparsanız 10 dakikayı bulmuş olursunuz 60*10=600 yani 600 rakamı 10 dakikadır bu onu istersek 1 yapıp bir dakikayı buluruz tabi bu 60 dır :)

Sistem bu kadar ama eğer bir gün yapmak istersek 60x60x24 buradaki 60x60 bir saati ifade eder 24 ise bir gün 24 saat olduğu için bir günü ifade eder eğer birkaç gün yapmak istersek 60x60x24x5 buradaki 5 rakamı 5 günü ifade eder.

İşinize yaradıysa teşekkür etmeyi unutmayınız lütfen

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ben repeater değilde direk 1ticklik clock ile tick skorunu arttırıp tick skorundan hesaplıyordum ama buda güzel planmış :)