Minecraft Ses Gelmiyor

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mcturk.png

Minecaft.png

Minecraft'ın ıssız ve Sessiz Köylerinden Herkese Merhabalar!! Size Muhtarın Selamını Getirdim! Dağlarda ki koyunların, ovalarda ki domuzcukların herkese selamı var!

nar ayracı.png

Size bu konuda Minecraft Ses Gelmeme sorununu kökten çözümünü göstereceğim! Sıkı tutunun!

1.8.9 Doku Paketi Yenileme

Evet, aşağıda ki yöntemler işe yaramadıysa buraya bakınız. Ama lütfen buraya bakmadan önce oraya bakınız.

F3+S tuşlarına aynı anda basarak doku paketini yeniliyoruz, oyun 1-5 dakika arasında donacaktır. Sonra düzelecektir. Ve oyuna girdiğinizde bir bakacaksınız sesler gelmiş!

1.12.2 Doku Paketi Yenileme

Evet, 1.12.2 sürümünü kullanıyor ve aşağıdaki yöntem işe yaramadıysa buraya bakınız. Ama lütfen bakmadan önce aşağıdakileri yapın.

F3+T tuşlarına aynı anda basarak doku paketini yeniliyoruz. Ve bir bakmışınız sesler gelmiş!

nar ayracı.png

Adım: 1
ilk önce oyunu açıp klavyenizde ki ''ESC'' tuşuna basıyorsunuz. Sonrasında size bir panel gelecek ve orada ki ''Ayarlar'' a tıklayın.

ayarlartıklıyoruz.png

Adım: 2
Sonrasında ayarlar kısmında olan ''Müzik Ve Sesler'' kısmına tıklıyoruz.

müzikvesesleretıklıyoruz.png

Adım: 3

Sonrasında gelen panelde bunlar kapalı olacak.

After.png

Bunların hepsini tek tek açıyoruz.

Before.png

Açtıktan sonra oyun içi ayarlarımız bitiyor, sonrasında masaüstüne geliyoruz.

Adım: 4

Masaüstüne geldikten sonra sağ altta ki ses simgesine tıklıyoruz, sonrasında böyle bir şey çıkıyor. Sonrasında alttaki ''Karıştırıcı'' ya tıklıyoruz.

Karıştırıcıya tıklıyoruz.png

Sonrasında böyle bir ekran geliyor.

minecraftı yukarı çıkarıyoruz.png

Bu ekranda ki ''Minecraft'' ı tamamen açıyoruz.

Eğer bu dediklerimi harfiyen yaptıysanız sesiniz 100%90 açılır.
Sesi açılmayan arkadaşlar altta yorumlarda yazarsa severek yardım olurum.

nar ayracı.png

Minecraft Nedir?

Minecraft, namı değer küplerin dünyası. Notch tarafından yapılan Mojang tarafından paylaşılan Microsoft tarafından satın alınan oyun. Tek amacınız hayatta kalmak veya karşıdakileri öldürmek veya yapı yapmak.
Ama oyunun asıl amacı hayatta kalmak.
birçok modu ve doku paketi olan bu oyunun sabit bir oyuncu kitlesi olduğu aşikar. Ama oyun gerçekten de mükemmel bir oyuncu kitlesine sahip. Kodlaması o kadar kolay görünse bile çok büyük pixellere sahip olan oyun birçok ödüle sahip. Hatta bazı okullar da oyun eğitim amacıyla kullanılıyor. Ama bizim ülkemizde bu oyun bir ara yasaklanacaktı. Ama birçok duyarlı insan el attı da yasaklanmadı. Bu oyun gerçekten de çok kişiye para kazandırdı. Örnek versek yetmez sanırım. Mineplex,HyPixel,Batihost gibi büyük sunucu ve hosting firmalarına az para kazandırmadığı aşikar. Bu oyunu oynayan o kadar çok insan var ki bir sunucu hayal edin anlık olarak 15000 oyuncu alsın? Kulağa nasıl geliyor? Çok iyi geldiğinin farkındayım fakat bu adamlar o sunucuyu yapmak için o kadar uğraştılar ki hakkettiler yani. Neyse konuyu dağıtlamayalım. Minecraft'ın bir efsanesi vardı hatırlarmısınız? He o işte o. HEROBRİNE he o beyaz gözlü bro işte o ilk sürümden beri oyundaydı, Notch ''Herobrine Removed'' [Herobrine Kaldırıldı'' yalanından sonra son çıkan sürümde HEROBRİNE' ı kaldırdı. Zaten pek bir zararı yoktu ama kaldırıldığı için içimiz rahatladı yani :p
Bu oyun bir efsane ayol!
Herkesin en azından bir kez girip oynaması gereken oyunlar listesinde.
Oyun o kadar çok iyi ki bir ara Steam a girecek ve 15 TL 'den satılacak iddiaları vardı. Ama o iddialar da çöp oldu. Kimin sayesin de? Tabi ki de HyPixel, tabii oyun Steam'a girdiğinde nasıl satış yapacak? Nasıl para kazanacak? Herkes girebilecek. O yüzden Steam a girmekten vazgeçti oyun. Neyse, son sözüm şöyle: Oyun sadece çocuk oyunu değil, tüm kitlelere hitap eden, en düzgün oyun. Notch, Mojang, Microsoft u buradan tebrik ediyorum!

nar ayracı.png

Bir konum daha bu kadardı! Bir sonraki konumda görüşmek üzere!

Bu konu LİGHTSHOT yardımı ile hazırlanmıştır. Teşekkürler LİGHSHOT!

240_F_132746916_suUD2z9tViIqK2PdqACP0azm6mDJ7i4q.jpg

Son düzenleme:

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu Güncel.