Minecraft Skin Editor 1.13

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
indir (2).png

indir (9).png

Minecraft Skin Editor 1.13

Bir skin üzerinde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Ya da en baştan kendi skininizi tasarlamak mı? Doğru konudasınız.
Size dilediğiniz gibi skinler üzerinde oynama yapabileceğiniz bir site göstereceğim:
minecraftskins.com/skin-editor/

Aslında sitede sadece ''Skin Editor'' yok. Diğer insanlar yaptıkları skinleri siteye yüklüyorlar. Skininizi değiştirmek isteyip yeni bir skin aradığınız zamanlar, bu siteye girmek hata olmaz. Paylaşımcı biriyseniz, yaptığınız şaheserleri diğer site kullanıcıları ile ''upload'' butonunu kullanarak paylaşabilirsiniz.

Daha fazla uzatmadan Editor üzerindeki butonların kullanımını anlatmak istiyorum.

Body-Overlay

Body kısmı ilk katmandır. Overlay kısmı ise aksesuar tarzı şeyleri ekleyebileceğiniz üst katmandır. Saçınıza kabarıklık ve şekil vermek istediğinizde overlay kullanabilirsiniz.
Sitede hangi katman üzerinde düzenleme yapacağınızı seçmeniz için yandaki butonlara tıklamanız gerekiyor. Body butonuna basarsanız alt katman kapanır ve siz üst katmanda oynamalar yaparsınız. Alt katmanda oynama yapmak için ise tam tersi. İki katman birden açıkken çizim yaparsanız, 2. katmana yapılır. Alt katmanda oynama yapmak için overlay kısmını kapatmak şart. (Kapattığınız zaman rengi gri oluyor.)
indir (10).png

Vücut Kısımları

Skinin ulaşamadığınız yerlerini düzenlemek için bazı vücut parçalarını kapatmanız gerekebilir. Mesela gövdenin sağ tarafına kol yüzünden ulaşamazsınız. O yüzden yandan sağ kolunuza tıklayarak kapatabilirsiniz. Örneğin ben kafaya tıkladım ve resimde gördüğünüz üzere skinimin kafası gitti. Bu da boynu üzerinde düzenleme yapabileceğim anlamına gelir.
indir (9).png

Renk Seçimi

Sınırsız bir renk paletimiz var. Aradığınız rengi bulmakta zorlanırsanız, rengin kodunu yazabilirsiniz.
indir (10).png

Çizim, Geri-İleri Alma

Renginizi seçtiğinize göre artık çizime başlayabilirsiniz. Farenin sol tuşuna basılı tutarak skinin üzerinde gezdirdiğinizde zaten boyanacaktır. Resme bakarsanız skinimi rastgele boyadım. Bunu düzeltmek için yukarıdaki çubukta bulunan, kare içine aldığım ok işaretine basmam gerekecek. Geri aldığım şeyi tekrar eski haline getirmek için ise, sağ tarafından bulunan ileri alma tuşuna basmalıyım.
indir (9).png

Rastgele Tonlarda Boyama, Ton Rengi Arttırma-Azaltma

Kalem butonunun bir sağındaki buton, seçtiğimiz rengin rastgele tonlarında boyamamızı sağlar. Çubuğun en sağında bulunan ''+ ve -'' işareti bulunan kalemler ise, seçtiğimiz rengin tonunu arttırır veya azaltır.
indir (9).png

Alex ve Steve Boyutları

Bildiğiniz üzere, Alex skini daha ince kollara sahiptir. Kız skinleri için bu boyut kullanılır. Alex boyutunda hazırlanmış bir skini Steve boyutunda kullanırsanız, skinin kollarında bozulmalar olacaktır. Hiç hoş görünmüyorlar açıkçası. Alex'in kolları 3 piksel genişliğinde, Steve ise 4 piksel.
indir (9).png

İyi forumlar.