Minecraft Skywars Nedir Detaylı Rehber

Alharu

İlerlemenin sırrı başlamaktır.
Mesajlar
145
En iyi cevaplar
20
Beğeniler
171
Puanları
560
Ruh hali
73c6a7b38c027483c6815dc6d5560b3d.jpeg


Minecraft Skywars Nedir Detaylı Rehber

Merhaba, Gamer üyeleri. Bu konumuzda ünlü bir Minigames olan Skywars'ın detaylı rehberini sizler için hazırladık.

MİNECRAFT SKYWARS NEDİR?
Minecraft Skywars, minigames oyun türüdür. Günümüzde en popüler minigameslerden birisi olmakla beraber hala popülerliği artmaya devam etmektedir. Bu minigames türünde solo veya takımlı şekilde de oynamak mümkündür. Çoğu ünlü Minecraft HUB sunucularının vazgeçilmezi olan bu minigames türünde oyuncular gökyüzünde kendi adalarında oyuna başlar ve adasındaki sandıklardan eşya toplayarak güçlenir, diğer oyuncuları öldürerek oyunda kalan son kişi olmaya çalışır.

24afd40b51bde63066f44c5b8a2494e8.jpg


MİNECRAFT SKYWARS NASIL OYNANIR?
Bulunduğunuz sunucuda pusula veya herhangi bir nesneden oyun menüsünü açın. Eğer oynadığınız sunucuda Skywars minigames'i bulunuyorsa onu seçin. Skywars lobisine giriş yaptığınızda solo oynamak istiyorsanız solo oyun modunu içeren NPC'ye tıklamalısınız. Takımlı oynamak için ise oyun içindeki arkadaşınıza takım daveti göndermeli ve daha sonrasında takımlı oyun modunu içeren NPC'ye tıklamalısınız.

Oyun içerisinde oyuncuların kendi adalarından harici ortada bir değerli eşyalar içeren başka bir ada bulunur. Genellikle bu adaya ilk giden oyuncular diğer oyunculardan çok daha avantajlı olur. Çünkü orta adadaki sandıklardan çıkan eşyalar oyuncuların kendi adasındaki sandıklardan çıkan eşyalardan çok daha güçlüdür.

Oyunu kazanmak için PvP ve Build (İnşa) kabiliyetinizin iyi olması gerekiyor. Aksi takdirde solo oyun modunda kazanma olasığınız çok düşük olacaktır.

Oyun başladığında hızlıca adanızdaki sandıkların içerisindeki eşyaları toplayın. Şansınıza göre adanızdaki sandıklardan güçlü eşya elde etmeniz mümkündür. İlk açtığınız sandıktan ortaya gidene kadar karşınıza çıkabilecek oyuncuları öldürebilecek kadar güçlü eşya çıktığını düşünüyorsanız, hemen ortaya gitmek için yola çıkabilirsiniz. Eğer PvP'niz iyi değil ise kendi adanızda savunma yapabilir, eğer okunuz var ise yol yapan diğer oyuncuları aşağıya düşürmeye çalışabilirsiniz.

Ortaya giden ilk kişi siz olursanız sandıkları hemen toplamaya başlayın. Daha seri olmak açısından bir baltayla eşyaları daha kolay bir şekilde toplayabilirsiniz. Daha sonra güvenli bir yerde eşyaları kuşanın ve envanterinizi düzenleyin. Bu noktada oyunu kazanmanız oldukça kolay olacaktır.

Eğer ortaya giden ilk kişi siz değilseniz ve ortadaki tüm sandıklar toplanmışsa diğer oyuncuları birbiriyle savaşırken cleanup atmalısınız. Ancak cleanup için sabırlı davranmalı ve oyuncuların canının az olduğu zamanda atmalısınız. Eğer cleanup için bir pozisyon yok ise bu noktada PvP'nizin iyi olması veya iyi bir strateji yapmanız gerekiyor. Sandıkların yenilenmesini bekleyerek daha da güçlenmeye çalışabilirsiniz. Ancak oyunun süresi oldukça uzayacaktır.

Screenshot_1.jpg


KİTLER & KOZMETİKLER
Çoğu sunucuda Skywars için bazı kitler ve kozmetikler bulunur. Kitler sayesinde oyun içerisinde avantaj elde edersiniz. Bulunduğunuz sunucuda eğer kit veya kozmetik ürünleri bulunuyorsa Skywars lobisine girdiğinizde envanterinizde o menü için başka bir eşya bulunuyordur. O menüden kitleri ve kozmetik ürünlerini görebilirsiniz.

Kit satın almak için coin gerekir. Coinleri ise oyun içerisinde öldürdüğünüz oyuncu başına, kazandığınız oyun veya bulunduğunuz süreye göre kazanabilirsiniz. Yeteri kadar coininiz var ise sizin için en iyi olduğunu düşündüğünüz kiti alın. Böylece her oyun başladığında daha avantajlı olacaksınız. Kozmetik ürünlerini ise görsellik veya oyun içi efektler vs. gibi şeyler için kullanabilirsiniz.

İyi forumlar!
 


Son düzenleme:

Arejact

Kızıltaş Madencisi
Mesajlar
420
En iyi cevaplar
4
Beğeniler
144
Puanları
360
Ruh hali
Ellerine sağlık.
 

Üst