AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

Geçen haftalarda, kutup ayıları Minecraft dünyalarına doğru serbest bırakıldı. Bu hafta, daha az bugla, Minecraft dünyalarında barışçıl bir hayat sürerek eğlenebilirler.

Değişikliklerin ve yeni özelliklerin bazıları 100% kesinleşmedi; Mojang özellikleri geliştirmek ve dengelemek için gelecek snapshotlara doğru ilerliyor.

Oyunda, yeni bazı şeyler için ses efektlerinin eksik olması, en fazla göze çarpan durum oldu. Mojang bu sorunun tamamen farkında ve "ses büyücüleri" zaten bunun üzerinde çalışıyor. Bunu bug olarak rapor etmeye gerek yoktu. :(

Korkunç bozukluklardan oluşan, tespit ettiğiniz hataları ve oyun crashlerini "Hata Takipçisi"ne bildirmeniz, hataları Mojang'a söylemeniz için en iyi yoldur. Yeni bir ticket atmadan önce lütfen bu hataların önceden rapor edilmediğinden emin olunuz.

"Hata Takipçisi" size, sorunları halletmeniz için, tespit ettiğiniz problemler hakkında hali hazırda bir ticket açılıp açılmadığına dair araştırma yapma foksiyonuna sahiptir.

Kayda değer değişiklikler:

✔ Hatalar düzeltildi.
✔ Daha fazla hata düzeltildi. :)
Bozuk bazı kodlar kaldırıldı.
✔ Bildirilen bazı sorunlar çözüldü.
✔ Oyunda bazı yanlış şeyler değiştirildi.
Daha da fazla hata düzeltildi. :lol:

16w21a Snapshot'unda düzeltilen hatalar:

• [Bug MC-10046] - Rastgele hedef kombinasyonu, daha fazla Kuzey Batı'ya yönelmek için küçük bir istatiksel eğilime sahiptir. (Düzeltme dahil.)

• [Bug MC-28424] - Evcilleşmemiş kurt ve kediler gözden kayboluyorlar.

• [Bug MC-82425] - Derç etiketi sunucularda çalışmayacak.

• [Bug MC-84422] - hiçbir taşıttan ışınlama olmuyor.

• [Bug MC-86295] - Ender Kristalinin ışınları diğer yönlere gidiyor.

• [Bug MC-92165] - Minecartlar entitileri almıyor.

• [Bug MC-93642] - XPOrb dokusu oyuncuya ulaştıktan hemen sonra griye dönüyor.

• [Bug MC-93830] - Kurtların kuyruk boyu, can/maximumcan oranına bağlı değil.

• [Bug MC-95910] - End portalı, ortada hava olmayan bir blok olmadan aktif edilemiyor.

• [Bug MC-95973] - Yetişkin At/Eşek Yol Bulma Sorunu: 1 blokluk yükselmeler bazı ayarlarda 'geçişsiz' olarak tanımlanıyor.

• [Bug MC-96131] - /execute detect komutu, chunkların içindeki entitilerin, skor tablosunu resetlemelerine sebep oluyor.

• [Bug MC-96269] - İskeletler, başıboşlar, cadılar, blazeler, gardiyanlar ve kardanadamlar bottayken ateş edemiyorlar.

• [Bug MC-97201] - Kanat (Elitra) relog üzerinde çalışmayı duruyor.

• [Bug MC-97526] - Tabelalar, bannerler, kafalar ve sandıklar, yakınlarında spawner olduğu zaman parlıyorlar.

• [Bug MC-97602] - Envanterde kalkan üzerine shift + tıklama yaparak kalkan slotuna geçmesi sağlanıyor.

• [Bug MC-99945] - Sayısal ID'li pişmiş balık düzgün bir şekilde dışa aktarılamıyor.

• [Bug MC-101001] - Olta eşyaları çekemiyor.

• [Bug MC-102052] - Yapı blokları, düzgün bir şekilde kayıt yapamıyor.

• [Bug MC-102068] - "fallingdust" partikülü çalışıyor gibi görünmüyor.

• [Bug MC-102085] - Yeni kutup ayısı mobları ayakta durma pozisyonunda saplanıp kalıyorlar.

• [Bug MC-102091] - hitbox blokları/f3 artı-gösterge hataları.

• [Bug MC-102103] - Ovadaki, köy nalbant mimarileri, kendi kendilerini yakıp kül ediyorlar.

• [Bug MC-102119] - Kutup ayıları oyuncuları kovalamaya çalışırken blokların içinde saplanıp kalıyorlar.

• [Bug MC-102209] - Yapı blokları karları eritiyor.

• [Bug MC-102238] - Madenlerin yüzey düzeyi, Mesa biyomları ve onun varyasyonlarında metruklaştı.

• [Bug MC-102278] - Canavarlar path bulurken mağma bloklarından kaçmıyorlar.

Oyunun gelişmesine katkıda bulunmak adına oyunda bulduğunuz bugları bugs.mojang.com adresine bildirebilirsiniz. Eğer kimse rapor etmezse düzeltilemez.
https://bugs.mojang.com/browse/MC

Snapshot dünyanızı bozabilir lütfen daha önceden dünyalarınızın yedeğini alınız ya da Snapshot'u ana dünyalarınızdan farklı bir klasörde çalıştırınız.

Çapraz platform:
Tıkla indir linki.

Güncelleme: Minecraft snapshot 16w21b şu an mevcut.

16w21b Snapshot'unda düzeltilen hatalar:

• [Bug MC-102509] - Blok kırmadaki particeların ve düşen toz particlelarının, yanlış renge sahip olması.
  • [Bug MC-102511] - Lav dokusunun yanlış görünmesi.
  • [Bug MC-102524] - Envanterde parıldama bugu olması.
  • [Bug MC-102543] - Yapı bloklarına ait her şeyin siyah olması.

16w21b için çapraz platform:
Tıkla indir linki.

Sağlıcakla Kalın,
Ahmet.
Alıntı durumunda kaynak göstermeniz önemle rica olunur.

Minecraft Türk Yönetim Ekibi

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Keşke şu hataları düzeltselermiş önce :(

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
[Bug MC-84422] - hiçbir taşıttan ışınlama olmuyor.
Yıllardır beklediğim fix...

Edit: Boş verin şimdi denedim ve koro meyvesiyle alakalıymış. Hala daha bir at'a falan bindiğimizde bir yere ışınlanırsak attan düşüyoruz. :(

Son düzenleme:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu oyuna ne zaman güzel bir şey gelecek mobdan başka. :S

AssetGroup

[AF]AloneFellow, Farkı Yaşa.
En iyi cevaplar
0
Anladığım kadarıyla sadece hatalar düzeltildi :D

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Farklı yerde snapshot ı açma uyarısını dikkate alın. Ben 16w20 de aynı dünyaların yanına açtım mc pert oldu :D (iyiki server ve save dosyalarını aldım :D)

PwParadox

En iyi cevaplar
0

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

• [Bug MC-102509] - Blok kırmadaki particeların ve düşen toz particlelarının, yanlış renge sahip olması.​
  • [Bug MC-102511] - Lav dokusunun yanlış görünmesi. @TheMissingLink .​
  • [Bug MC-102524] - Envanterde parıldama bugu olması.​
  • [Bug MC-102543] - Yapı bloklarına ait her şeyin siyah olması.​

PwParadox

En iyi cevaplar
0
bende 16w21b var farkedermi?

ney mesela

• [Bug MC-102509] - Blok kırmadaki particeların ve düşen toz particlelarının, yanlış renge sahip olması.​
  • [Bug MC-102511] - Lav dokusunun yanlış görünmesi. @TheMissingLink .​
  • [Bug MC-102524] - Envanterde parıldama bugu olması.​
  • [Bug MC-102543] - Yapı bloklarına ait her şeyin siyah olması.​

Galiba bug bulucu oldum ama neyse, botlarla dolaşırken bot bir suyun içine girince tamamen batıyor ve seni bottan atıyor. Bota tekrar binemiyorsun, botu kırmak zorunda kalıyorsun. Birde ilginç bir şey buldum. İtemleri oltalarla çekebiliyorsun!
Aha! bir tane daha :p Oltalar sol elinde çalışmıyor.

HUNTERMAN

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Galiba bug bulucu oldum ama neyse, botlarla dolaşırken bot bir suyun içine girince tamamen batıyor ve seni bottan atıyor. Bota tekrar binemiyorsun, botu kırmak zorunda kalıyorsun. Birde ilginç bir şey buldum. İtemleri oltalarla çekebiliyorsun!
Aha! bir tane daha :p Oltalar sol elinde çalışmıyor.
Ve oku sol ele al bak nasıl atıyor bende biliyorum olta bugunu