Yardım Minecraft Sunucuda Craft Yapmayı Kapamak.

kalpazankizan321

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.8.x
Öncelikle Selamun Aleyküm. Sunucumda craft yapılmasını kapatmak istiyordum ve skriptte "on craft" eventiyle eşya craftlamayı kapattım. Fakat envanterimizi açtığımızda o 4 kısımlık craft yerine eşya konulmamasını istiyorum ve bir türlü bunu yapamadım. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilecek var mı?

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Eşya yapımlarını kaldırmak için şu eklentiyi kullanabilirsiniz:

Onun dışında teker teker değil de, direk kökten engellemek için basit bir Spigot plugini yazılabilir, eğer Java bilginiz varsa CraftItemEvent kullanarak yapabilirsiniz:

kalpazankizan321

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yok hocam Java bilgim olsa zaten destek istemem. Ama dediğim gibi on craft eventiyle kapattım zaten craft yapmayı. Fakat craft yapmak için envanterimizde bulunan 4lük bölgeye de eşya konulmamasını istiyorum. Hani InventoryClick eventiyle envanterimizde ki belli bir yere tıklamama ve eşya koyamamayı yapabiliyoruz ya. Onu craft yeri için nasıl yaparım onu bilmiyorum.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Ben dediğiniz gibi oraya eşya konulmasını engelleyen bir yöntem bulamadım ama isterseniz sunucuya giren oyuncularınıza zorunlu kaynak paketi uygulatarak 2x2'lik crafting bölgesinin silinmesini sağlayabilirsiniz. server.properties dosyasında bunun bir ayarının bulunması gerekiyordu.