Minecraft Sunucuları Hakkında

Jackyellow97

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle hepinize selam olsun. Ben uzun aradan sonra Minecraft'a geri döndüm fakat bir şey farkettim. Türk sunucuları neredeyse bomboş! Hatta server bile kalmamış diyebilirim. Yani bilmiyorum uzun ara dedim ama o uzun ara en fazla 1-2 yıl. 1-2 yılda bu oyun bu kadar mı boşalır? Hatta premiumda klasik sunucularda da oyuncu kaybı gözlemledim. Yanlış bir değerlendirme yaptıysam beni düzeltin. Ve ayrıca cidden dolu Hub veya Factions bir server biliyorsanız bahsetmekten çekinmeyin.

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bilgisayar kullanımı eskiye göre çok fazla azaldığından dolayı azalanların hepsi mc Pe'ye geçmiş olabilirler. Ayrıca geçmeseler bile en güzel oyun bile olsa illaki sıkılacaksın. Ben bile bir süre sonra sıkılmıştım.

Jackyellow97

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben de sıkıldığım için bırakmıştım. Ama dediğin doğru olabilir . Yeni jenerasyonda full telefonda olduğu için bu MC PE videolarını da daha sık görmeye başladım. Bazıları da yabancı server oyna diyor. Dilden kaynaklı bi sorunum yok fakat yabancı serverler aşırı abartılı yani çok özellikli oluyor. Bi giriyosun milyonlarca item falan var hangi birinin öğreneceksin? Zamanında bizimkiler iyi yapıyodu aslında Factionu falan ama yabancıların serverini sevmedim. Toparlayacak olursam yine de ben yabancıları bi araştırmaya devam edeyim bakalım sade server için.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Telefonda bu oyunu seri ve hızlı bir şekilde oynamak çok daha zor. Neden telefona geçsinler ki. Bende bazen sıkılıyorum ama bu oyun geniş çaplı bir oyun olduğu için mesela skyblock oynuyorsan sürekli bir süre bırakıp faction denemek veya build yapmak towny ile uğraşmak zevkini yeniden sana kazandırabilir. Farklı alanlarına yönelmek gerek.

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Telefonda bu oyunu seri ve hızlı bir şekilde oynamak çok daha zor. Neden telefona geçsinler ki. Bende bazen sıkılıyorum ama bu oyun geniş çaplı bir oyun olduğu için mesela skyblock oynuyorsan sürekli bir süre bırakıp faction denemek veya build yapmak towny ile uğraşmak zevkini yeniden sana kazandırabilir. Farklı alanlarına yönelmek gerek.
Popüler kültürün kölesi oldukları için geçiyorlar, Yeni jenerasyon hep telefonlarda tabletlerde, hiçbir zaman bilgisayarın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlayamayacaklar.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Popüler kültürün kölesi oldukları için geçiyorlar, Yeni jenerasyon hep telefonlarda tabletlerde, hiçbir zaman bilgisayarın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlayamayacaklar.
Aslında bunda biraz şöyle bir etken de var. Parasal sıkıntı. Lise çağına geçen birisi çalışıp kendi telefonunu aldığında bilgisayara ne gerek var akıllı telefon alırım ordan oyunumu oynarım boşuna para da harcamamış olurum derler. Bir süre sonra bilgisayar oyunlarını gördüklerinde tabi fikirleri değişiyor :D

98SarıBücür98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aslında bunda biraz şöyle bir etken de var. Parasal sıkıntı. Lise çağına geçen birisi çalışıp kendi telefonunu aldığında bilgisayara ne gerek var akıllı telefon alırım ordan oyunumu oynarım boşuna para da harcamamış olurum derler. Bir süre sonra bilgisayar oyunlarını gördüklerinde tabi fikirleri değişiyor :D
Haklısın :D Ama bence telefonun yaygınlaşmasında 2 etken var:
1.Telefonların gelişmesi
2.Enflasyonun, doların yükselmesi, fiyatların pahalılaşması

Hal böyle oluncada aileler çocuklarına tablet-telefon alıyor, toplum içinde yaygınlaşıyor ve bilgisayar hakettiği değeri görmüyor. Bak mesela 10-20 yıldan bahsetmiyorum 5 yıl önce piyasaya sürülen telefonla bugün piyasaya sürülen telefon kesinlikle bir değil. Bu nedenden dolayı ve 2.nedenden dolayı insanlar bilgisayara ne gerek var diyor ve telefon yaygınlaşıyor. ama dediğin gibi görünce fikirleri değişiyor :D

31957155_1007320599437268_6053864220276031488_n.jpg

Mert_67

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Mesala 10 oyuncu var diğelim ve sadece 2 sunucu var. İki sunucunun ortalama oyuncu sayısı 5 olur. Fakat 10 oyuncu var ve 20 sunucu olursa sunucuların sadece yarısına 1 oyuncu düşer. Kısaca çok fazla sunucu var.