Minecraft sunucuların açıkları ve buglar hakkında bilgiler < açığı olan sunucu kalmasın!

Salim159

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
merhaba arkadaşlar ben salim bugün sizlere minecraft sunucularının açıklarının hepsini öğreteceğim. dikkatlice yazılarımı okuyun. açıkları sıralıyorum ve nasıl kapatacağınızıda anlatacağım. haydi başlıyoruz!

1-) UnioAntiCrash > bu eklenti sunucunuza ilegal karakterler atılmasını engellemektedir.

2-) UİDDSplooffix UUIDSpoof - Fix bu plugin ise sunucunuzda büyük bir açığı kapatıyor ne mi ?
sizin uidd ' niz sayesinde opunuzu kullanabilir uidd ne mi ? premium oyuncuların oyuncu kodudur. bu kod sayesinde premiumsuz sunucuda uidd ' nin sahibini siz olarak gösteriyorsunuz ve client ile fake nick yaparak girip /gm 1 /op /ban vs. komutlarını kullanabiliyorlar.

3-) isim-bug-fixed bu plugin ise salim ismini SALIM yaparak sunucuya giriyor ve birdaha kaydoluyor ve op olmuş oluyor sunucu işleyişini bozuyor.

4-) Worldedit anticrash > bu plugin ise sizin sunucunuzdaki worldedit komutlarının tüm açıklarını kapatıyor sunucu işleyişini //calc - //calculate vs komutlar yazarak sunucunuzu bozuyor ve lagg yapıyorlar. plugin link ; WorldEdit Command Crash Fix

5-) AntiVPN > skyblock sunucularda vpn kullanıp birden fazla sınırsız spawner yapabiliyorlar bunun önüne geçmek için bunu indirin ücretsizdir bakın çok güzel bir plugindir buna benzer bir plugin paralıdır. AntiVPN [Free]
skyblock sunuculara şiddetle tavsiye ediyorum sunucunuzda sınırsız spawner bugu yapabiliyorlar.

6-) FBasics > bu plugin kaktüs bugu vs. birçok açığı kapatıyor tavsiye ederim.

7-) AntiForceOP > plugin configinde ismi olanlar sadece op olabiliyor bir ihtimal başkası op olmayı başarsa bile op olmuyor ismi olmadığı için yetki istiyor configde ismi olmadığı için bu pluginide tavsiye ediyorum.

8-) CustomPayLoadFixer > bu plugin bir client ile girip serverinizi çökertenlerin önüne geçiyor! şiddetle kurmanızı tavsiye ediyorum.

şimdi gel gelelim spigot.yml'ye
tab-complete: 0
kısmını
tab-complete: -1 yaparak bir bugu daha kapatıyoruz.
ayrıca spigot.yml içinde​
anti-xray:
enabled: true
kısmını kapatmanızı öneriyorum gereksiz ram yiyen bir sistemdir serverinizin çok ramı yoksa kapatın.

gel gelelim BUNGEECORD
SİSTEMİNİN DEV AÇIKLARINA UYARI! BU AÇIKLAR SPİGOT' TEK ÇEKİRDEK HUB OLMAYAN SUNUCULARDAKİ AÇIKLARDAN DAHA ÇOKTUR!
1-) EĞER MAKİNE ALDIYSANIZ VDS İP ADRESİ YERLERİNDEKİ LOCALHOST YERLERİNİ SUNUCUNUZUN MAKİNE İP ADRESİNİ YAZINIZ.
2-) LOBİDEKİ TÜM KOMUTLARI KISALTMANIZI ŞİDDETLE ÖNERİRİM! AKSİ TAKTİRDE EXPLOİT YAPAN KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR SUNUCUNUZU ÇÖKERTİRLER

mesela çakmalobi'den lobiye aktarım skripti yapınız. lobiyi çökertmekle uğraşmasın insanlar on login:
wait 5 second server lobi skriptini skript bölümünden isteyiniz.​

3-) BATİHOSTKORUMA YAZIN İNTERNETE VE ÇIKAN PLUGİNİ İNDİRİN LOBİ HARİÇ TÜM SUNUCULARA KURUN . CONFİG İÇİNDEKİ İP ADRESİ YERİNE MAKİNENİN İP ADRESİNİ PORTSUZ BİR ŞEKİLDE YAZINIZ.

4-) TÜM SERVERLERİN SPİGOT.YML ' SİNDEKİ BUNGEECORD: TRUE KISMINI FALSE YAPIYORUZ! BÜYÜK BİR AÇIK BIRAKIRSINIZ TRUE YAPARSANIZ BİRİSİ BİLGİSAYARINDA SERVER KURARAK DİREK SİZİN SKYBLOCK SUNUCUNUZA YÖNLENDİRİR BUNGEECORD TRUE OLDUĞU İÇİN ETKİLEŞİM SAĞLAR BİLGİSAYARINDA AÇTIĞI SERVER İLE BU SAYEDE LOGİN YAPMADAN SKYBLOCK GİREBİLİR. ŞİDDETLE FALSE YAPIN.

5-) ANTİWORLDDOWNLOADER PLUGİNİNİ BUNGEECORD PLUGİNS İÇİNE ATARAK TÜM HUB SUNUCULARDA HARİTA ÇALMAYI ENGELLEYİN.
AntiWorldDownloader

6-) AntiBot Attack pluginini bungeecord plugins içine atınız.

7-) batihost koruma ile lobi hariç tüm sunuculara kurunca adamlar lobiden geçiş yaptığı için spigot yml ' nin true olmasına gerek yok lobiden geçtiği için bungeecord etkin oluyor otomatik oraya gidince de /server lobi yazınca lobiye gideceksiniz sorun yaşamayacaksınız %100 garantisini verebilirim.

NOT: EMEĞE SAYGI YORUM VE BEĞENİ ATABİLİRSİNİZ. KONU GÜNCELLENECEKTİR.

Son düzenleme:

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biraz da konu düzeni ile daha çok yardımcı olabilirsin :)

Salim159

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
daha yeni başladım inşallah geliştireceğim devamı geleecek :)

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Başarılı :)

Lovensurvival21

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yaralı bi konu başarılar dilerim. BATİHOSTKORUMA koruma tam anlmadim bunu ne hata verince kurmağmız lazım?