Yardım Minecraft sunucumda lag sorunu

achiria

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.17.1
Merhaba,
Minecraft 1.17.1 sürümlü 4gb ramli vds sunucumu daha dün aldım. Kurduğumdan beri lag var, içinde hiç plugin yok ve sadece 3 kişi oynuyoruz. Ama ne yemek yedirtiyor,ne blok kırdırtıyor, ne de savaştırıyor. Ben bu işlerde yeniyim, yardım edebilirseniz çok iyi olur. Buyrun başlat.bat dosyamı atayım;
------------------------------------
@Echo off
:x
TITLE Minecraft Sunucusu
color a echo Minecraft Sunucusu Baslatiliyor...
java -d64 -server -Xms1024m -Xmx4096m -Dfile.encoding=UTF-8 -jar craftbukkit.jar -o false -nojline --log-count 9 nogui
echo Kayitlar Basarili! Pencereyi Kapatabilirsiniz.
timeout 8 > null
goto x

KAYIZER

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
1.17 Gibi yüksek versionlarda kesinlikle önerimiz Ryzen gibi performans serisi sunucular tercih etmenizdir.
Eğer xeon x veya e serisi bir sunucu hizmeti alıyorsanız yaşadığınız problem oldukça doğaldır.

Ryzen paketlerimize göz atabilirsiniz.

graffie

Burası benim krallığım
En iyi cevaplar
0
CraftBukkit yerine PaperSpigot gibi optimize edilmiş forkları deneyebilirsin.

graffie

Burası benim krallığım
En iyi cevaplar
0
İstediği sürümü kullansın 3 kişi için 4GB ram fazlasıyla yeterli. Eklenti de yüklenmemiş.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İstediği sürümü kullansın 3 kişi için 4GB ram fazlasıyla yeterli. Eklenti de yüklenmemiş.
Sürümden sürüme fark yok demek büyük bir yanlış olur, özellikle son sürüm olan 1.17.1 açıldysa makinenin içinden geçer, en azından ryzen 7 veya 9 gerekir. Bunu kendiniz deneyip ram kullanımına bakabilirsiniz.

graffie

Burası benim krallığım
En iyi cevaplar
0
Hocam bi mesajda RAM diyorsunuz bi mesajda işlemci.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hayır, benim kastettiğim şey şu: 4 GB ram yetmez, yetmesi için en az ryzen 7 veya 9 gerekir.

povcik

play.aleriaclub.com | Team.Aleria | Developer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hayır, benim kastettiğim şey şu: 4 GB ram yetmez, yetmesi için en az ryzen 7 veya 9 gerekir.
Ram yetmez yetmesi için işlemci gerekir ? Ne demek istedin anlamadım fakat.
AirPlane gibi bir spigot forku kurmanızı öneririm. GitHub - TECHNOVE/Airplane: A stable, optimized, well supported 1.16.5 & 1.17 Paper fork.
Aynı zamanda spigot guidelarıan bakarak yml dosyalarınızı onlara göre ayarlamnanız azda olsa işinize yarayacaktır.

Minecraft main th kullanan bir oyun olduğu için AMD 5 Bin serisi (5700x 5900x 5600x vb) bir işlemciye geçmeniz tabii ki sizin için iyi olacaktır bunun nedeni amdnin bu serisi intel 7 ve 9 serisine göre daha iyi bir tekli çekirdek performansına sahip olmasıdır.

Eğer arkadaşlarınız ile oynamak için aldığınız bir makine ise 4 gb server için gayet yeterli olacaktır. Fakat işletim sisteminizi linux olarak seçmenizi öneririm. Bunun nedeni 4 gb arkadaşlarınız ile sunucuda oynamak için yeterli bir ram olsa bile windowsun kullandığı ram + makineyede birazcık ram bırakmanız gerekeceği için darboğazı önlemek amacı ile.Normalde 2 gb ram 1.8 sürümde yeterli olurdu fakat 1.17 sürümü hakkında aşırı bilgi sahibi olmadığım ve timings veya spark gibi bir veri görmediğimden size verebileceğim tavsiyeler bunlar.

graffie

Burası benim krallığım
En iyi cevaplar
0
Ram yetmez yetmesi için işlemci gerekir ? Ne demek istedin anlamadım fakat.
AirPlane gibi bir spigot forku kurmanızı öneririm. GitHub - TECHNOVE/Airplane: A stable, optimized, well supported 1.16.5 & 1.17 Paper fork.
Aynı zamanda spigot guidelarıan bakarak yml dosyalarınızı onlara göre ayarlamnanız azda olsa işinize yarayacaktır.

Minecraft main th kullanan bir oyun olduğu için AMD 5 Bin serisi (5700x 5900x 5600x vb) bir işlemciye geçmeniz tabii ki sizin için iyi olacaktır bunun nedeni amdnin bu serisi intel 7 ve 9 serisine göre daha iyi bir tekli çekirdek performansına sahip olmasıdır.

Eğer arkadaşlarınız ile oynamak için aldığınız bir makine ise 4 gb server için gayet yeterli olacaktır. Fakat işletim sisteminizi linux olarak seçmenizi öneririm. Bunun nedeni 4 gb arkadaşlarınız ile sunucuda oynamak için yeterli bir ram olsa bile windowsun kullandığı ram + makineyede birazcık ram bırakmanız gerekeceği için darboğazı önlemek amacı ile.Normalde 2 gb ram 1.8 sürümde yeterli olurdu fakat 1.17 sürümü hakkında aşırı bilgi sahibi olmadığım ve timings veya spark gibi bir veri görmediğimden size verebileceğim tavsiyeler bunlar.
Ben anlatamadım umarım seni anlar :)