Bilgilendirme Minecraft Sunucunuzu Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Minecraft Sunucu Tanıtım Konusu Açma Rehberi
Merhaba Gamer ailesi, bugün sizlere bir Minecraft Sunucusu için nasıl düzenli ve kurallara uygun bir tanıtım konusu açacağınızı göstereceğim.

Bildiğiniz üzere Forumda Sunucu Tanıtım konuları açabiliyorsunuz fakat maalesef ki birçok kişi düzenli ve güzel bir tanıtım konusu açamıyor bundan dolayı bir rehber ve bilgilendirme konusu hazırlamaya karar verdik. Konunun tamamını okumanız size bir şey kaybettirmez aksine kazandırır.
Sunucu konularındaki kuralları biliyorsunuzdur yinede ben bir hatırlatma olarak kısaca yazayım.

Minecraft Sunucuları Kategorisi Kuralları
  • Sunucu Adresi (Kopyalanabilir halde)
  • Sunucuya girebilecek oyuncu sayısı
  • Sunucu türü
  • Görsellerle desteklenmiş konu düzeni
  • Sunucuda yer alan özellikler (Sunucu kuralları, sunucudaki etkinlikler, sunucudaki sistemler, sunucuyu yönetme prensipleriniz, sunucunun geçmişi ve bunlar gibi bilgiler.)
  • Sunucu yapılarını içeren en az 3 görünür resim

Sunucu Tanıtım Konusunda Sıralama Nasıl Olmalıdır?
Bu sırayı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz fakat benim önerdiğim gibi yaparsanız göze daha hoş görüneceğini düşünüyorum. Eğer derseniz ki örnek konu daha iyi olur bunun için benim buraya örnek eklememe gerek yok. Sunucu tanıtım konularına biraz bakarsanız çok güzel tanıtım konuları görebilirsiniz.
Şimdi kendinize sormanız gereken soru şu "Ben olsam hangisini seçerdim? Güzel konulu Sunucuyu mu? Yoksa hızlıca ve düzensiz hazırlanmış bir konuyu mu?"
Bana kalırsa bu soruyu kendinize sormanız bile güzel bir Sunucu tanıtım konusu hazırlamak için uğraşmaya yeter. Unutmayın ki herkes konu hazırlamayı annesinin karnında öğrenmedi ve herkes gibi sizde ilk başlarda güzel gözükmeyen tabiri yerindeyse çirkin konular hazırlayacaksınız ben bile zaman zaman çirkin ve güzel gözükmeyen konular hazırlayabiliyorum ama buna rağmen elimden gelenin her zaman en iyisini yapmaya çalışıyorum.

------------------------------------------
Giriş

(Bu kısımda güzel bir başlangıç olarak Sunucu icon'u koyabilirsiniz veya Sunucunuzdan güzel bir kare)
Gelişme
(Bu kısımda sunucunuz hakkında planlarınız yani amacınız olabilir siz kimsiniz tarzı kendinizi tanıttığınız bir kısım olabilir orası size kalmış)
Sunucu Özellikleri
(Bu kısımda Sunucunuzun Ram, İşlemci gibi bilgilerini verebilirsiniz bu sayede insanlar bir parça olsa da amacınızı anlar. Bu kısımdaki bilgileriniz Sunucuya ne kadar önem verdiğinizin göstergelerinden biri gibidir)
Sunucudaki Sistemler
(Bu kısımın amacı bilinenin aksine tüm Sunucularda olan klasikleşmiş sistemleri tanıtmaktan çok nadir ve ender Sunucularda olan ve sizde de bulunan sistemleri tanıtmaktır kısaca sizi diğer Sunuculardan ayıran özelliğinizin kanıtıdır diyebiliriz)
Sunucu İçi Görseller
(Bu kısımda önceki iki kısım gibi Sunucunuza ne kadar önem verdiğinizin kanıtlarından biridir. Bu kısımda Sunucunuzdaki yapıları sergileyebilirsiniz ve unutmadan söylemek isterim ki güzel yapılar sizi diğer Sunuculardan ayıran farklardan biridir.)
Sunucu Tanıtım Videosu
(Bu kısım zorunlu değildir ama eklerseniz fenada olmaz)

Not: Bunları yaparken görseller ile desteklerseniz daha güzel olur. Konuya önem vermeyip Sunucuya önem vermek sizin için birer eksidir. Hemen diyenler olacaktır ücretsiz konu tasarımlarımı var? Evet var Forumumuz da güzel ücretsiz Sunucu konu tasarımlar var onları kullanabilirsiniz, sizin için ben bazılarını buraya yazıyorum.

Tanıtım Konusu | 1.x |
Minecraft Türkiye: Sunucu Konu Tasarımı
Minecraft Sade Konu Tasarımı [PSD]
Serin Craft Forum Tasarımı (İndir Kullan)

Daha fazlası için bu bölümdeki konulara bakabilirsin.

Sunucu Tanıtım Konumu Nereye Açacağım?
Öncelikle forum listesine yani forumun ana sayfası diyebileceğimiz kısma dönelim ve Minecraft Türk Sunucuları kategorisini bulalım.
Minecraft Türk Sunucuları kategorisini bulduktan sonra kategoriden sunucumuz hangi türdeyse o türe uygun bölüme girelim ve sağ üst taraftaki Yeni Konu Aç kısmına tıklayarak yeni konumuzu açmaya başlayın.

Resimli Anlatım

161407

Forum listesinde ( forumun ana sayfasında) bu kısmı bulalım ve tıkayalım)

161412

Bu kısımda birçok bölüm bulunuyor fakat siz sunucunuz hangi türse o bölümü seçeceksiniz ben Op Skyblock bölümünü işaretledim örnek olsun diye siz Sunucunuza en uygun bölümü seçip girin.

161413

Sunucunuza en uygun bölümü seçip girdikten sonra Yeni Konu Aç yazan yere tıklayın ve konuda anlattığım şekilde bir güzel bir konu hazırlayın.

Umarım konu sizin için yeterli ve yararlı olmuştur hepinize iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...