Yardım Minecraft Sunucusu Aşırı Yüksek Ping

xTronix

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.14.4
Sevdiğim bir Twitch yayıncısı daha 1-2 hafta önce bir survival serverı açtı. İçinde birkaç plugin ve benimle birlikte kendisi ve diğer aboneler de oynuyor. Ama bir sıkıntı var. Craftrise gibi serverlarda pingimin 17ye kadar indiğini gördüm ama yayıncının serverında pingim 1000-2000'lerde. ''Alman makinesi/serverı'' falan diyorlar ''servera bağlanmakta güçlük çekiyor olabilirsin'' diyorlar. Ama ilk defa böyle tuhaf bir şey gördüm. Pingimin tavan yaptığı sırada sandığımı açamıyorum ve kırdığım bloklar da gelmiyor ama tuhaf olan ise bu sırada hayvanların sesini duyabiliyorum ve chatte yazılar da akıyor. Bendeki ping hiç kimsede de yok bu arada. Hata o yüzden benden kaynaklı olabilir ama o zaman da Craftrise'da 17 ping alamazdım. Yardımcı olursanız sevinirim.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Merhabalar; bu ping her zaman sizin bilgisayarınız ve internetinizin özelliklerinden yükselmez/alçalmaz. Craftrise çok büyük bir sunucu. Dolayısıyla, orada daha güçlü bir sunucu var. Yayıncı arkadaşınızın, sunucunun donanımsal özelliklerini geliştirmesini söyleyin.
İyi Forumlar.

xTronix

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhabalar; bu ping her zaman sizin bilgisayarınız ve internetinizin özelliklerinden yükselmez/alçalmaz. Craftrise çok büyük bir sunucu. Dolayısıyla, orada daha güçlü bir sunucu var. Yayıncı arkadaşınızın, sunucunun donanımsal özelliklerini geliştirmesini söyleyin.
İyi Forumlar.
Haklısınız. Zaten sadece bende de olmuyor. Bugün birkaç kişinin daha pingi yükseldi. Kendimden kaynaklanmadığından tam olarak emin oldum.

xTronix

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İyi Forumlar.
şu an bir şey farkettim. Bizim spawn bölgemizde birçok bina var ve kasaba olma yolunda ilerliyor. Oradayken pingim çok yüksek oluyor fakat 2500 blok uzaklara mercan okyanusu için gittiğimde farkettim ki uzaklardayken pingim 60lara düşüyor.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
şu an bir şey farkettim. Bizim spawn bölgemizde birçok bina var ve kasaba olma yolunda ilerliyor. Oradayken pingim çok yüksek oluyor fakat 2500 blok uzaklara mercan okyanusu için gittiğimde farkettim ki uzaklardayken pingim 60lara düşüyor.

Hmm.. chunk lar ile de olabilir hata. Yakından inceleme lazım dediğim gibi.