Minecraft Tapınak Seed

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali

Minecraft Tapınak Seed

Merhaba MC Türk üyeleri! Bugün, siz Minecraft severler için hoş bir tapınak seedi paylaşacağım ve seedi yüklemek konusunda ufak bir bilgi vereceğim. İlk önce, seed nedir?

Seed, oyuncuların farklı ortamlarda olmaları durumunda, belirli bir düzene sahip olan bir haritayı, bireysel olarak oynamalarını sağlayan kodlarla oluşturulan doğal alanlardır, bir nevi farklı biyomların çeşitli tarzlarda biçimlendirilmesiyle oluşturulan birbirine benzer yahut birbirinden çok farklı ortamlar oluşturulmasını sağlayan bir kod, bir düzendir. Seed oyuncunun dünyasını özelleştirmek için kullanılır, amacı istenilen ve beğenilen dünyayı oluşturmaktır.

Minecraft Seed nasıl kullanılır?
İlk önce yapmamız gereken şey tabii ki de Minecraft'ı açmak. :)

Screenshot_1.png

Ardından kullanıcı adımızı girip launcher ara yüzüne giriyoruz. Burada yapmamız gereken ilgili sürümü seçip PLAY tuşuna basmak, ben 1.8 seçiyorum.

Screenshot_2.png

Oyunumuz açıldıktan sonra Single Player (Tek Oyunculu) seçeneğini seçiyoruz.

2018-04-17_14.02.36.png

Bu pencerede Create New World (Yeni Dünya Yarat) seçeneğine basıyoruz.

2018-04-17_14.02.38.png

Create New World (Yeni Dünya Yarat) seçeneğine tıkladıktan sonra More World Options (Daha fazla dünya seçeneği) seçeneğine basıyoruz.

2018-04-17_14.02.41.png

Açılan menüde en üstteki yere seed kodu yazacağız.

2018-04-17_14.02.44.png

Seed'i yazdıktan sonra DONE (Tamam) tuşuna basıp çıkıyoruz.

2018-04-17_14.03.29.png

Daha sonra Dünya'mız kurulmuş oluyor ve tapınağımızı buluyoruz.

127.png

Eğer Minecraft'ta tapınak oluşturulsun istiyorsanız, Seed yazacağımız yere aşağıda vereceğim kodları yazmanız gerekir, ayrıca bunun yanında çölde bulunan tapınaklar da vardır. Biraz da onlardan bahsedeceğim.

mc-temple-desert-outside-01.jpg

Bu tapınaklarda - asıl adı piramit ancak minecraft oyuncularının çoğu piramit olarak değil tapınak olarak bilmekte - dört tane sandık bulunmakta. Tapınağın (piramit) ortasına gidin ve tam ortadaki yünü kazın ama sakın aşağıya atlamayın çünkü atlarsanız basınç plakalarına basarsınız ve plakaların altındaki TNT blokları patlar. Bu tapınaklardaki chestlerden çeşitli eşyalar toplayabilirsiniz.

• 3083175 ( Temple )
  • Kordinat ; X: 96 | Y: 79 | Z: 293
  • -12 ( Çok amaçlı )
  • Çöl Tapınağı Kordinat ; X:-340 | Y: 64 | Z: 52
  • Jungle Tapınağı Kordinat ; X: 288 | Y: 67 | Z: 297
  • Çöl Tapınağı Kordinat ; X: -1238 | Y: 64 | Z: 107
  • 7768551264047168149 ( Temple )
Bu seedleri kullanarak, Minecraft'ta tapınak ziyaretleri yapabilirsiniz. İyi forumlar!

Crosevice

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlı bir konu fakat ilk başta yarıldım diye bilirim ^_^ Resmen Minecraft'ta girmeyi göstermişsin bu ayrıntı hoşuma gitti şahsen sjsjsj.
Ha bu arada zaten Minecraft'tı açamayan da oynamasın arkadaş. Bir dakikaaaaaaa?!?!! :ha: Ihhhmmm doğruya zaten oynayamaz :pof: