Minecraft Türkiye Haritası ALPHA 1.0.4 - Moye Moyye Version

Eski sürüme(1.0.2) göre sizce nasıl ? (0 kötü , 1 idare eder , 2 güzel,iyi , 3 Harika

• 0

Kullanılan: 0 0.0%
  • 1

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2

Kullanılan: 2 40.0%
  • 3

Kullanılan: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

AtlantikAlihan

Doryoo Projecter
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine bir gün daha ve yine tutku ile harita yapıyorum. Hemen bir genel bilgi verelim sonra bakalım bugün ne olmuş.

Haritamız 12000x6000 block(750x375 chunk) boyutunda.Eğerki heryer dümdüz ve blockla kaplı olsa yürüyüş mesafesi ile kuzeyinden güneyine 23 dakika 30 saniye , doğusundan batısına ise 47 dakika sürerdi.

Eee peki bugün naptık ?? İşte bugün ki gelişmeler :

l Oyun haritası daha çok Dünya haritasına benzetildi.
- Arabistan yarım adasının bir kısmı eklendi ve Arabistan yarım adasının eklenen kısımları çölleştirildi ,
çöl biomu ile çimen biomu arasına estetik gözüken ara katman eklendi.
- Hazar denizinin bir ucu eklendi ama çok detaylı değil.
- Kıbrıs adası yenilendi artık gerçek görünümüne daha uygun.
- Girit adası kaldırıldı.
- Yunanistanın oyunda olan kısmı daha keskinleştirildi.
- Türkiyenin güney kısmı yani Akdenize bakan kısımları daha gerçekçi oldu.

İşte Harita :

ALPHA 1.0.4.png

Önceki versiyonların konu bağlantıları :
- Bedava - Minecraft Türkiye Haritası ALPHA 1.0.2 - İzmir Version
- Bedava - Minecraft Türkiye haritası ALPHA 1.0.0

Peki Klasik sıradan saçma sapan konuşmalarımza ne oldu ? İşte o da burada :

Merhabalar ben 16 yaşına girememiş Alihan yine sizler ile benim rutinim haline gelmiş olan yotube videosuna benzer konuşmamı gerçekleştiricem.
Öncelikle bu vesiyonumuzun adı neden Moye Moyye şöylelikle Moye (Rusça : мой , Boşnakça : Moje) slav dillerinde benim demektir,Moyye(موية) ise arapçada su yani tercüme etmemiz gerekirse kabataslak "Benim Suyum" anlamına geliyor bu versiyon. Peki ama neden bu versiyonun adı benim suyum ? Çünkü bu versiyonda deniz ve sular hakkında ve arabistan hakkında uğraştığım için böyle bir şey koymak istedim, e peki sorarsanız "Alihan ruscadaki moye ne alaka ?" aslında sırf arapça su kelimsei ile benzerliği ve versiyonun ismini daha güzel hale getirdiği için böyle bir isim koyma kararı verdim. Peki yine Alihana soralım bakalım bu sefer ne kadar zaman bunun için uğraşmış ? Aslında şöyleki bu sefer baya mıymıylanarak yaptım bunu yani sevmeyerek değilde çok aralıklar verdim sürekli durdum ve forum konusunu dahil etmeksizin yaklaşık 5-6 saat sürdü diyebilrim, he sorarsanız peki ara vermeseydim diye hiçbir fikrim yok ama belkide 45 dakika ile 75 dakika arasında değişen bir sürede bitire bilirdim ve sadece siz boş beleş okuyucuların bilebilcieği bir şey söyliceğim şimdi, çöl tamamen kurak yapmayı planlıyorum göl kenarı falan dışında ama bir bölgeyi seçtim ve oraya kaktüslü çöl yapmaya karar verdim şöyleki kos koca haritada kaktüs olan tek bir yer olucak onuda ben söylemiyim eğer serverda oynucaksanız yada haritayı indiricekseniz sizlere şimdiden bol şans diliyorum fazla zamanınızı almadan kaçıyorum. He birde bence bu sefer ki forum konusu süper düper harika oldu. BB.

AtlantikAlihan

Doryoo Projecter
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bi indirme linki olsa güzel olur

Aslında şuanlık ALPHA 1.0.4 de oludğumuzdan ve çok gelişmiş olmamasından ve çok fazla talep gelmemesinden dolayı haritayı vermiyorum ama istersen diğer sürümde yayınlaya bilirim şöyleki yaptığım harita bir program sayesinde yapıyorum ve bu aslında direkt olarak minecraftı açıp blockları koymuyor sadece onları düzenliyor ama bu dosyayı istersek haritaya çevire biliyoruz lakin bu 1 saat ile 3 saat arasında değişiyo ama sözüm söz sırf seni kırmamak için diğer versiyonda haritanın kayıt dosyasını yükleyeceğim

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Gerçekten muazzam bir çalışma. Eklenti ile mi yapıyorsun? Elle yapılması pek mümkün değil bence. Zaten konuya eklediğin fotoğrafın alınması da pek mümkün değil. Başarılar dilerim.

AtlantikAlihan

Doryoo Projecter
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçekten muazzam bir çalışma. Eklenti ile mi yapıyorsun? Elle yapılması pek mümkün değil bence. Zaten konuya eklediğin fotoğrafın alınması da pek mümkün değil. Başarılar dilerim.

Şöyleki bir program sayesinde yapıyorum program çalışma sistemi basit şöyleki program direkt block yada o haritayı hazırlamıyo azıcık yazılılma alakan yada kuantum fiziği ile aran varsa potansiyelleri bilirsin programda öyle çalışıyo yaptığım harita şuanda bir potansiyelde atıyorum aslında 24. karede su yok veyahut aslında hiçbir block hiçbir maden ortada değil ama program eğer ki haritayı kayıt dosyasına çevirmek istesin nasıl yaptığını bilmediğim bir şekilde tüm blockları yerli yerine çıkartıp bize kayıt(save) dosyası olarak veriyo bu haritanın büyüklüğüne göre kayıt dosyası değişebiliyo misal ben bu üzeirnde çalıştığım harita için 12000x6000 yani indirmeye kalksam 1 ile 3 saat arasında bir zamanda yükleniyor. Fotoğrafa gelirsek aslında kendisi programın ayarlama şekli yani gördüğün aslında aletler(tools) olmadan programın sadece haritanın potansiyel bir fotoğrafını yani programın görsel açıdan %70ni kaplıyan bir alanın kırpılmış halini görüyorsun aslında.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
sadece göl ırmak ve barajları ekleyip, dağları ayarlayıp biraz da sahil efekti verdinmi tamam olur bence

AtlantikAlihan

Doryoo Projecter
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sadece göl ırmak ve barajları ekleyip, dağları ayarlayıp biraz da sahil efekti verdinmi tamam olur bence

Haritaya herhangi bir insani yapı eklenmeyecek, daha haritada ağaç bile yok ama göl ırmak ekleye bilirim dağlar hakkında bir şey demicem bugün 1.0.6 çıkarıcam görürsün ozaman ama geri bildirimin için saol