Minecraft Türkiye'nin oyuncuları HCF'i Destekler mi?

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Selam herkese, ben Anıl. Geçmişte çok fazla sunucu girişimim oldu.
2015 -> BeceriksizFaction. O zamanki kafamı bende bilmiyorum ama emek yoktu, fakat genede genel bir bilgim oluşmuştu.
2017 -> BeceriksizNW & KediNW(2017-2019 Başlangıcı). İlk sunucu deneyimimden ders aldığım için bu sefer eklenti paketini kendim tasarlayıp bu seferde haritasını alıntı yapmıştım. Fakat isim değişikliği olup KediNW'ye dönüşünce iş ciddiye bağladı. Bu noktadan sonra kendimi ciddi bir şekilde eklenti ve skript ile geliştirmekte buldum ve sabit 30 kişi alıyordum, sunucuyu skyblock ve faction olarak hub yaptım... Sonum bu idi.
2019 Yazı -> 2. KediNW. Bu sefer ki çok farklıydı. Türk sunucuları bırakmıştım, artık yabancı towny ve jailbreak/prison'a neredeyse bağımlıydım. Bende dedim ki neden türk prison olmasın? Rütbe/prestij sistemidir, özel koğuş sistemidir çok geliştirmiştim fakat tutmadı. Nedeni ise op factionların rağbet görmesi.
3-4 Ay sonra kapandıktan sonra 2020 yazı için uzun soluklu bir çalışma planladım fakat suya düşmüştü.

Şimdi farklı bir fikirle karşınızdayım. 2016(?)-2018 arası yabancılarda çıkan bizim faction'ımıza karşılık HCF Ortaya çıktı ve oldukça büyük bir popüleritesi oluştu. Kısaca bahsedeyim:
-> Normal altın elma yasak, Notch elması 30-60 dakika bir bekleme süresi ile. Atılabilir Anında can 2 iksirleri ile savaşılıyor (PotPvP)
-> DTR Sistemi. Anlatmak biraz zaman alır karışık ve uzun. Araştırabilirsiniz faction ile ilgilidir.
-> Deathban. Bunu zaten es geçtim ama anlatayım. Her ölümden sonra tekrar basede olup sonsuz savaş döngüsü olmasın diye ölünce rütbenize göre bir ban yiyorsunuz. 30-60 Arası normal 20 dk VIP gibi çoğaltılabilir.
-> Oyun sezonlara göre ayarlanıyor:
-> Oyunda keskinlik 3-4 vs. yüksek büyüler yoktur.
-> Her sezon limiti vardır. (Sz1 seviye 2 ise sz2 seviye 3 eşyalar gibi.)
-> Her istediğiniz gibi iksir üretemiyorsunuz tekrardan sezon belirliyor.
-> HCF Sezonlarını tam hatırlamıyorum ama mini, duo gibi seçenekleri var. Klanların üye limitini belirliyor.
-> Genellikle 2-3 haftada bir sıfırlanıyor, ilk 3'e deathban kısaltması vs. teknik ödüller veriliyor. Sıfırlamadan sonra 24 saatlik SOTW (Start of the world) etkinliği ile herkes güvenle gideceği yeri seçip inşa edebiliyor. PvP koruması işte ne uzattım bende :)
-> Mesleğimsi kitler var. Mesela bütün demir seti giyerseniz gece görüşü vs. Klan madencileri için ideal bir seçenek.
-> Millet X:60000 Y:1239189 gibi yerlere inşa edip adeta survival yaşamasın diye her sezon bir world border ayarlanıyor (12k,10k blok gibi)
-> Ender pearller spamlanamıyor.

Bunlar en kısa özellikleri. 1.12 veya 1.8 versiyonların birinde açmak istiyorum. Eski mekaniğe dayanıcak çünkü bu bir PotPvP, 1.12.2'ye ayarlanır mı bilmiyorum. Ve kısacası minecraft Türkiye oyuncularının böyle bir oyun modunu sevip sevmeyeceği konusunda şüphelerim var. Sizce Minecraft Türkiye'nin oyuncuları böyle bir oyun modunu kaldırabilecek kapasitede mi?

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Sevecek kitle oluşurmu bilmiyorum, deathban yeyip, gelişemeyip ağlayacak kitle olacaktır ama :)

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Sevecek kitle oluşurmu bilmiyorum, deathban yeyip, gelişemeyip ağlayacak kitle olacaktır ama :)
Bencede, biraz toxic bir kitle olduğu için deathbansiz olabilir diye düşünüyorum, fakat şöyle anlatayım: DTR= belirli oran * kişi sayısı. Her oyuncu öldüğünde -1 dtr gidiyor. 0 altı olduğunda klan evi tamamen yağmalanabiliyor. Deathban olmazsa faction eklentileri gereği direk klan evinde başlatıyor. Yani görünmez olup adamın evine sızıp tek kişi ise direk öldürüp kolayca 8 DTR'ı farmlayıp 0'a indirebilirler. Galiba bunun için özel bir faction değişikliği gerekiyor ki öldüğünde klan evinde doğmasın. Oda çok zahmetli bir işe girer. 10 dakika deathban'i çekemeyenler tabii ki olacak ama bu sadece bir fikir. Teşekkürler yorumun için!

Edit: Yukarıda biraz yanlış yazdığımı fark ettim düzelteyim. Her oyuncunun yaklaşık 1.02- Sunucu arası değişebilen DTR'ı mevcut. Yani bir çeşit /f power gibi bir şey. DTR Farmlama olmuyor ama yağmalamayı oldukça yavaşlatabilir.

Son düzenleme:

Nooxy

NACSSHOST.COM
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Özel mesaj yolladım bakabilirseniz bir kaç önerim olacaktır.

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @KardasLand,
Fikrin bence harika yenilikçi bir girişim Türkler için ancak yani hevesin kırılmasın yinede zamanımızda Minecraft Türkiye için herkes kolaylığa alışmış durumda bunu ne gibi söylüyorum OPSkyblock, OPFaction vs. vs. o yüzden tutma ihtimali var mı yok mu bir şey diyemeyeceğim ama bana kalırsa harika bir sunucu olacağından şüphem yok...

DonsuzTurkk

java
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Her zaman diyorum. Bizim kitlemiz bu tarz şeyleri sevmiyor. Seven kitle var mı? Evet var. Ama işte onlarında bağlılık durumu yok. Umarım başarılı olursun.

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Öncelikle merhaba @KardasLand,
Fikrin bence harika yenilikçi bir girişim Türkler için ancak yani hevesin kırılmasın yinede zamanımızda Minecraft Türkiye için herkes kolaylığa alışmış durumda bunu ne gibi söylüyorum OPSkyblock, OPFaction vs. vs. o yüzden tutma ihtimali var mı yok mu bir şey diyemeyeceğim ama bana kalırsa harika bir sunucu olacağından şüphem yok...
Her zaman diyorum. Bizim kitlemiz bu tarz şeyleri sevmiyor. Seven kitle var mı? Evet var. Ama işte onlarında bağlılık durumu yok. Umarım başarılı olursun.
Selam, farkındayım kitlemizin böyle türleri sevmediğini. Belki bir umut fakat bana da pek tutar gözükmüyor açıkçası. Ama denemeye değer bence. Fikriniz için teşekkürler!

siradolf69

Sessizlik ve sükunet insanın en yakın dostudur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence direk sunucuyu açmadan önce 20 kişi topla ve onlara 2 hafta boyunca oynattır mantığını çözsünler sistemleri denesinler onların geri dönüşüne göre sunucuyu aç veya açma. Bu seçeceğin 20 kişiyide yine özel bir form ile alabilirsin. Google'dan form oluştur ve kapalı beta alım formu olarak yayınla.

Kendi düşünceme gelirsem sistem bana ilgi çekici geldi. Kendini sürekli oynatacak bir sisteme benziyor. Bildiğimiz Clan veya Team War olayını başka bir boyuta taşıyabilir. Bolca takımlar açılıp sunucuda süreklilik sağlanabilir. Bu sunucuda ek özellik satımı vb saçma olabilir ona göre de bir düşün derim. Ek olarak deathban bu sistemin ana özelliği gibi duruyor eğer o olmayacaksa hiç açma derim 10 dakika dayanamayan insanlar gelmeseler de olur.

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Bence direk sunucuyu açmadan önce 20 kişi topla ve onlara 2 hafta boyunca oynattır mantığını çözsünler sistemleri denesinler onların geri dönüşüne göre sunucuyu aç veya açma. Bu seçeceğin 20 kişiyide yine özel bir form ile alabilirsin. Google'dan form oluştur ve kapalı beta alım formu olarak yayınla.

Kendi düşünceme gelirsem sistem bana ilgi çekici geldi. Kendini sürekli oynatacak bir sisteme benziyor. Bildiğimiz Clan veya Team War olayını başka bir boyuta taşıyabilir. Bolca takımlar açılıp sunucuda süreklilik sağlanabilir. Bu sunucuda ek özellik satımı vb saçma olabilir ona göre de bir düşün derim. Ek olarak deathban bu sistemin ana özelliği gibi duruyor eğer o olmayacaksa hiç açma derim 10 dakika dayanamayan insanlar gelmeseler de olur.

Selam! Yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle biraz yorumlandırayım. Beta Tester gibi bir şeyde haklısınız. Biz de öyle düşünüyoruz. Bolca takımlar konusunda ise, sezonlar 1 veya 2 haftalık. Ve klanların limitleri sezon arası değişiyor. İlk sezonumuzu Speed modu (4 Kişi, Ally yok, keskinlik 2 koruma 2), ikinci sezonumuzu Mega modu (6 Kişi, 1 Ally, keskinlik 2 koruma 1) gibi planlıyoruz. Her sezon harita değişip takımlar sıfırlanınca eh limit de olunca daha fazla bir rekabet içine giriyorlar.

Ek özellik olarak şunu söyleyeyim:
HCF'in ek özellikleri yoktur. Alınabilecek şeyler ise:
1- Satın alınabilecek 1-2 Kit (Normalde de elde edilebilen, mapkit'e uygun)
2- Kasalar.
3- Beta'ya katılanların fikri doğrultusunda deathban kaldırma(Canlandırma, 1 kez)
4- Sadece deathban düşürmesi ve her sezon *sadece* belirli bir sayıda kasa anahtarı alan 2 adet bağışçı rütbesi.

Bunların hepsi KOTH (King Of The Hill) ya da normal kasalardan rastgele elde edilebilen eşyalar. Eğer çok şanslılar ise kasadan ücretsiz bir şekilde bağışçı rütbesi bile düşürebilirler. HCF Sunucuları(%90) P2W'i özenmez. Zaten adı üstünde.
İyi forumlar!