Minecraft Twilight Forest Modu İndir

SByTyfun

Yıkanan Ton’a ne denir? Washington!
Editör
Mesajlar
121
Beğeniler
31
Puanları
630
Ruh Hali
Mobil Portal #1


1546452779545.png


Minecraft Twilight Forest Mod İndir
Öncelikle hepinize selamlar değerli forum üyeleri. Bu konumda sizlere ''Minecraft Twilight Forest Mod İndir'' adlı konumu sunacağım, hadi konumuza geçelim.

Minecraft Nedir?
Minecraft, kare bloklardan oluşan bir oyundur. Özgürce dolaşabildiğiniz, etrafta takılabildiğiniz, yapıtlar yapabildiğiniz (ev, kule vs.) bir oyundur, birçok blok çeşidi vardır. Tahta, elmas blok, çiçekler, ağaçlar, su, lav vb. şeyler bulunmaktadır. Bir güzel yanı ise bu oyunda madene girip demir, altın, elmas, kömür vb. şeyler bularak kendinizi geliştiriyorsunuz. Bu oyun tamamen sizin hayal gücünüze dayanmaktadır. Oyunun grafikleri, büyük ihtimal sizin de tahmin ettiğiniz gibi pek iyi sayılmaz fakat nedense bu oyun sizi kendine çekiyor, herneyse ana konumuza geçelim.

Twilight Forest Modu Nedir?
Bu mod oyunumuza fazladan birçok şey ekler. Oyuna sizin tahmin edemeyeceğiniz kadar çok yaratık(boss) ve tuzaklar ekler. Oyuna giriş yaptığımızda normal dünyada başlıyoruz fakat bu modun bütün olan biteni başka bir dünyada geçekleşiyor. Bu dünyaya geçiş yapmak için ise bir portal yapmamız gerekiyor, portal böyle bir şey.

1546525145665.png


Bu portalın yapımı için; iki su kovası, 12 adet herhangi bir çiçek ve 1 elmas gerekli. Bu malzemelerimizi topladıktan sonra 2x2 bir çukur kazıp içine suları döküyoruz yani sınırsız su kaynağı yapıyoruz. Ardından, çiçekleri koyduğumuz suyun etrafına sarıyoruz. Evet son aşamamıza geldik, suya elması attıktan sonra bir şimşek çarptı ve evet portalımız oluştu! İçine atlayıp maceraya başlayalım.

1546531619581.png


Evet portala girdik. Karşımızda farklı bir Dünya ve bir harita bu Dünya da neler yapabilirsiniz? Yaratıkları(Boss) kesip içinden güzel eşyalar çıkartabilirsiniz. Şimdi bu bossların bazılarını sizlere tanıtacağım.

Naga

1546531947106.png


Resim üzerinden de gördüğünüz gibi Naga, bir yılana benziyor. Bu bossu öldürmek için kesinlikle güçlü bir kılıca ve sete ihtiyacınız var. Bossun canını götürdükçe kuyruğu kopar ve tamamen kopunca Naga patlayıp ölür.

Ur-Ghast

1546532301124.png


Ur-ghast adlı bu boss resim üzerinden de gördüğünüz gibi kocaman bir boss. Ur-ghast, ghast'a çok benziyor ve ghast gibi çok bacaklı. Bu bossa bir demir set ve elmas kılıçla giderseniz bile her an ölebilirsiniz. Oldukça güçlü olan bu boss aynı zamanda da uçabiliyor. Terk edilmiş ateşli bir kulede yaşar.

Twilight Lich

1546532865593.png


Twilight Lich, Twilight ormanının korkutucu kralı olan bu iskelet boss size ateş topu fırlatır ve şimşek çarptırır. Bu boss'un etrafında 3 adet kalkan döner ve size elinde ki âsâ ile ender gözü atar. Lich'in kalkanlarını düşürmek için size attığı ender gözlerine sol tıklayıp ona geri göndermeniz gerekecek. 3 kalkanını kırdıktan sonra kılıcınız ile saldırıya geçebilirsiniz. Bu sırada size zarar verecektir ve zombilerini çağıracaktır!

Hydra

1546535061581.png


Üç başlı, büyük ve korktucu olan bu boss sizi öldürmek için ağzından alev püskürtür ve size zarar verir. Ağzıyla sizi tutar hareket ettirmez. Hydra yürüyemeyen bir bosstur yani kaçarsanız asla peşinizden gelemez. Fakat bu bossun bir sıkıntısı var ne kadar canı giderse o kadar çok kafa çıkartıyor. Sanırsam yaklaşık olarak yedi kafası falan çıkıyor en fazla. Ne kadar çok kafası çıkarsa o kadar fazla güçleniyor.

1546533823873.png


Bunun dışında oyununuza birçok craft, hayvan ve canavarlar ekleniyor. Ben bu modu severek oynuyorum ve sizlere de öneriyorum.

Modun İndirme Linki

Bu linkten modun en son sürümünü indirebilirsiniz:
https://minecraft.curseforge.com/projects/the-twilight-forest/files/2489489/download

1546534269501.png


Evet arkadaşlar bir konumuzun daha sonuna geldik. Eğer yardımcı olabildiysem beğenmeyi ve yorum atmayı unutmayın. İyi günler, iyi forumlar! :)