Minecraft uzağı görememe sorunu

RECAIM

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba oyunu indirdim kurdum kurduktan sonra 1.8 versiyonunu indirdim ve oyuna giriş yaptım ama uzağı ne yazık ki göremiyorum sis falan yok sadece uzay boşluğu var ileri gidince görüntü yükleniyor arkama bakınca arkası dahi görünmemeye başlıyor sistemimde herhangi gibi bir sıkıntı yok ayarlardan ise görüş mesafesini en yüksek yapmama rağmen aynı sorunu yaşıyorum görüş mesafesini en düşüğe alınca dahi aynı sorun oluşuyor. (Oyun orjinal)

http://i.hizliresim.com/GR91bN.png

MSI GTX 970
İNTEL İ7 4790 3.60 GHZ
16 GB RAM
WİNDOWS 8.1 PRO

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Kendi dünyanda oynuyorsan, dünya yüklenmemiş olabilir.Başka dünya kurup dene.
Sunucuda oynuyorsan, sunucu sahibi render-distance'yi düşük yapmış olabilir.Başka sunucuya girip dene.

RECAIM

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Normalde direk server ' a girip denemiştim şu an yeni bir dünya oluşturup girdim görüntü normal ama işin garip tarafı admin neden bu kadar salakça bir şey yapmış onu anlayamadım hani yani neden çok anlamsızca.

WitherLegend

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Normalde direk server ' a girip denemiştim şu an yeni bir dünya oluşturup girdim görüntü normal ama işin garip tarafı admin neden bu kadar salakça bir şey yapmış onu anlayamadım hani yani neden çok anlamsızca.
Aslında anlamsızca değil, çoğu sunucu sahibi öyle yapıyor.Eğer render-distance'yi düşürmeseydik: sunucu çok laglı olurdu.Sunucudaki lagı azaltmak amacıyla chunkları kısıtlayan bir sistem var craftbukkit'de.Eğer onu yapmazsak: az GB ramlı sunucular çok performans ve enerji tüketecek.Bu da laglı bir sunucu anlamına gelmekte.