Minecraft Villa Yapımı ve Otomatik Yapılar Modu

bayoreo

the lord of oreos
Mesajlar
420
En iyi cevaplar
10
Beğeniler
769
Puanları
970
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.12.2 1.11.2
151805


Minecraft Villa Yapımı Ve Otomatik Yapılar Modu

Merhaba değerli Forum Gamer ziyaretçileri ve takipçileri. Bu konumda sizlere otomatik yapılar modunu ve villa yapımını göstereceğim. Oturduğumuz yerden yapı yapacağız. Arkanıza yaslanın ve oreonuzu süte bandırın.

Bildiğimiz üzere, gerek survival modunda, gerek yaratıcı modda yapı yapmak biraz zahmetli olabiliyor. Bu modda sizin yerinize yapılarınızı yapıyor. 800'den fazla yapı seçeneği var. Üstüne üstlük, bu mod çokta fena iş çıkarmıyor diyebiliriz. Dilerseniz başlayalım.

1- Minecraft Forge 1.12.2 sürümünü indirin.
2- Oyunu bir kere açıp kapatın.
3- Windows tuşu+ R kombinasyonu ile çalıştırı açın.
4- Çıkan kısma %appdata% yazın.
5-.minecraft klasörüne girip mods adlı klasöre girin.
6- Spoilerdeki linkten indirdiğimiz .jar dosyasını mods klasörüne atın.
7- Oyunu açın ve launcherınızdan Minecraft Forge versiyonunu seçin


Modumuzu kurduk. Şimdi moda geçelim. Öneri: Optifine kurmak her zaman bir tık daha fazla performans verir.

Hayatta kalma modu yapıları

151814


Envanterinizde ki bu kısımdan istediğiniz yapıyı seçebilirsiniz. Biraz da İngilizce'nin yardımı ile doğru yapıyı bulabilirsiniz. Yapınızı seçtikten sonra bloğu yere koyun. Şunu bilmenizde fayda var eğer büyük bir yapı olduğunu düşünüyorsanız boş bir alana koymak daha mantıklı olacaktır. Yere koyduktan sonra sağ tıklayın ve ta da! Oyununuz yapı yapılırken donabilir, saniye içinde aldığınız kare sayısı düşebilir. Örnek bir ev:

151816


Dekorasyonlar

Bir yeri dekore etmek hiç bu kadar kolay ve hoş olmamıştı! Otopark, park gibi yapıları kolayca yapabilirsiniz. Dekorasyon yapıları sayesinde şehriniz şenlenecek. Hayatta kalma yapılarını yaptığınız gibi aynı şekilde ama bu sefer dekorasyon menüsünden yapınızı yapabilirsiniz. İşte dev bir stadyum:

151823


Tarım

Toprağı çapalamaktan yorulduysanız sizin için bir seçeneğimiz daha var. Tarım yapıları. Ama sadece belirli bitkileri ekiyor. Eğer isterseniz bitkileri toplayıp yerine kendi bitkilerinizi ekebilirsiniz. Sera ve tarlayı saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Örnek bir havuç serası:

151827


Endüstri

Tabii ki de, fabrikasız olmaz. Koca bir fabrikayı bir sağ tıkla inşa edebilirsiniz. Ama bilmeniz gereken tek şey fabrikaların çok büyük olması ve dolayısıyla bunları başka bir yapının yanına yapmamanız. Örnek bir fabrika fotoğrafı:

151830


Ofis

Ofis inşa etmek artık zahmetli değil. Tek dokunuşla geniş ve rahat bir ofis yapabilirsiniz. Örnek bir ofis:

151831


Villa Yapımı

Son olarak villamız var. Gayet geniş ve güzel bir villa. Villa için envanterinizdeki arama kısmına "Sandstone Villa" yazmanız yeterlidir. Villanın görüntüsü:

151837


Konuyu okuduğunuz için teşekkür ederim. Şunu bilmenizi isterim, modda sadece bu tür yapılar yok. Daha fazla var ama bu konuya sığdıramayız.


 


Son düzenleme:

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
Mesajlar
597
En iyi cevaplar
37
Beğeniler
693
Puanları
2,500
Ruh hali
Tüm yönlerinden çok cepheli anlatman hoş olmuş. Emeğine sağlık
 

Üst