Yardım Minecraft Windows 10 Edition Siyah Ekran

Vals

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
Windows 10 edition
Minecraft Windows 10 Edition'ı açtığımda oyun açılmıyor siyah ekranda kalıyor ancak oyunun sesleri geliyor.
Adsız.png

Alharu

İlerlemenin sırrı başlamaktır.
En iyi cevaplar
20
Ruh hali
Merhaba @Vals,

1. Oyunu F11 ile tam ekran olarak çalıştırmayı deneyin veya pencere boyutunu büyütün.
2. Oyunun güncel olduğundan emin olun.
3. Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.

Son düzenleme:

Vals

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba @Vals,

1. Oyunu F11 ile tam ekran olarak çalıştırmayı deneyin veya pencere boyutunu büyütün.
2. Oyunun güncel olduğundan emin olun.
3. Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.

Eğer aynı hatayı almaya devam ederseniz bilgi vermeyi unutmayın.
Teşekkürler ancak denedim olmadı.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Ben de bulduğum çözümleri sıralayayım

- Windows+R tıklatın ve içerik menüsünde Görüntü ayarları'nı seçin. Görüntülenen Görüntüyü Özelleştir sayfasının alt kısmındaki Gelişmiş ekran ayarları bağlantısına tıklayın. ( Veya Ayarlar> Sistem> Ekran> Gelişmiş Ekran Ayarları ) 3D Görüntü Modunu KAPALI duruma getirmek için kaydırıcıyı tıklayın, ardından Uygula'yı tıklayın.

-Ekran kartı sürücüsü güncel olduğundan emin olmak
-Antivirüsü kapatmak

Vals

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben de bulduğum çözümleri sıralayayım

- Windows+R tıklatın ve içerik menüsünde Görüntü ayarları'nı seçin. Görüntülenen Görüntüyü Özelleştir sayfasının alt kısmındaki Gelişmiş ekran ayarları bağlantısına tıklayın. ( Veya Ayarlar> Sistem> Ekran> Gelişmiş Ekran Ayarları ) 3D Görüntü Modunu KAPALI duruma getirmek için kaydırıcıyı tıklayın, ardından Uygula'yı tıklayın.

-Ekran kartı sürücüsü güncel olduğundan emin olmak
-Antivirüsü kapatmak
Yine olmadı yalnız format atmadan önce oynayabiliyordum format atınca bozuldu.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Formatla neyin değiştiğini bilmiyorum o yüzden o konudan bir fikir yürütemem.
Bu win10 edition için pek işe yaramayacak gibi geliyor ama yapması kolay bir şey denemekten zarar gelmez. Minecraft.exe'yi bulup özellikleri açıp uyumluluk sekmesinden uyumluluğu açıp win 8 ile uyumlu çalıştırın. Zaten açıksa kapatın. Olmazsa oradaki bazı şeyleri deneyin. Çözüm bulamayınca insanın kendisinin kurcalamaktan başka çaresi kalmıyor :(

Vals

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Formatla neyin değiştiğini bilmiyorum o yüzden o konudan bir fikir yürütemem.
Bu win10 edition için pek işe yaramayacak gibi geliyor ama yapması kolay bir şey denemekten zarar gelmez. Minecraft.exe'yi bulup özellikleri açıp uyumluluk sekmesinden uyumluluğu açıp win 8 ile uyumlu çalıştırın. Zaten açıksa kapatın. Olmazsa oradaki bazı şeyleri deneyin. Çözüm bulamayınca insanın kendisinin kurcalamaktan başka çaresi kalmıyor :(
Uyumlulukta Windows 8 var ancak Windows 10 yok acaba bu yüzden mi? Peki onu nasıl düzelticem pff keşke format atmasaydım.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Uyumlulukta Windows 8 var ancak Windows 10 yok acaba bu yüzden mi? Peki onu nasıl düzelticem pff keşke format atmasaydım.
Uyumluluk eski sürümler için olur o yüzden Windows 10 yok. Uyumluluğu açıp win8'e ayarladıktan sonra oyunu açmayı denediniz mi?

Vals

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Uyumluluk eski sürümler için olur o yüzden Windows 10 yok. Uyumluluğu açıp win8'e ayarladıktan sonra oyunu açmayı denediniz mi?
Yaptım ancak benim sıkıntım Windows 10 Editionda yani küstahlık etmek istemem ancak bu ne işime yarayacak?

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Yaramasını ben de çok beklemiyordum ama dediğim gibi yapması 1 dakika süren bir şey denemekten zarar gelmezdi.
windowsreport.com/minecraft-black-screen-windows-10/
Buradaki çözümleri deneyin olmazsa Windows Desteğe bir mesaj yazın eğer onlarda bu linki verirlerse Ekran kartınızın desteğinden yardım isteyin. Malesef elimden bir şey gelmiyor.

Vals

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Çok sağolun benim için uğraştınız gerçekten teşekkürler.