Minecraft Yapılar - Deniz Altı Tapınakları

KimkiO

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
aaaa.png

Gizemli Okyanus Tapınakları'na neler ilham verdi?

Okyanusun derinliklerine dalın, onları suyun arasından parıldarken göreceksiniz. Bilinmeyen kişiler bu piramitleri okyanusun altına yayıyor. Yine de piramitlerde dikenli gardiyanlar burayı sürekli devriye gezerek koruyor. Minecraft'ın lider yaratık tasarımcısı Jens Bergensten "Gardiyanların oyuna eklenmesinden gerçekten çok mutluyum." diyor.

En tecrübeli maceraperestler bile denizaltı kaşiflerini büyük bir operasyon olarak görecek: Nefes almak, suyun altında daha hızlı hareket etmek için iksirlere ihtiyacınız olacak. Ancak o zaman bile okyanus sırlarını korumaktan kolayca vazgeçmeyecek. Yaşlı gardiyanlar menzillerine girer girmez madencilik yorgunluğu etkisi ile sizi etkileyebilir. Sadece labirentte kazı yapmanızı engeller.

bbb.png

Tapınaklarda iyi bir ganimetten daha çekici şeyler var. Sualtı şehirleri hakkında pekçok efsane var. - En meşhur şüphesiz Atlantis. Şehir sakinleri Yunan tanrılarını rahatsız ettikten sonra dalgaların altında battığı söylenir. Onun kaderi antik filozof Plato'nun hikayesinin küçük bir parçası olarak bahsediliyor. Belki de bu saçma bir fikir değildir: Plato'nun belirttiği özel şehir tamamen kurgusal olsa da efsanesi büyük olasılıkla denizin batırdığı gerçek şehirlerin bir karışımından ilham almıştır.

Platon'un yazmasından bin yıl kadar önce Girit ve Akdeniz'in çevresindeki adalar boyunca gelişen Minioan Uygarlığı neredeyse insanlık tarihinin en büyüklerinden biri olan büyük bir volkanik patlamadan kaynaklanan bir tusunami tarafından neredeyse Dünya'dan silindi. Muhtemelen bu olayın anıları Platon'un doğuşuna kadar yüzyıllar boyunca anlatılmaya devam etmiştir.

Tapınakların yaratıcısı Jens denizaltı tapınaklarını şu şekilde tanıtıyor:

"Okyanus Tapınakları büyük bir deniz kabuğu ve içindeki labirentten oluşuyor. Alt kısmı geniş olup giderek küçülüyor. Her biri birer yaşlı gardiyan tarafından korunan bir üst oda olmak üzere üç odadan oluşmaktadır. Bunlar sabit konumdadır fakat bir algoritma ile diğer odalardan bağlantılar oluşturur, böylece her zaman girişten üç odaya ulaşabilirsiniz.

Tabii ki Minecraft'ın tasarımındaki en büyük güç ve en büyük sorun sadece bir şeyleri kazabilmenizdir. İşte bu yüzden size sihirli bir şekilde madencilik yorgunluğu etkisi veren yaşlı gardiyanları tanıttım. Ayrıca yanlışlıkla bir fırlama korkusu meydana geldi, çünkü etkilendiğinizde bazı geri bildirimler vermem gerekiyordu. Neden yavaşladığınızı gösteren bazı görsel işaretler... Aslında korkutucu olmak istemedim! Sadece insanları sadece labirenti çözmek için teşvik etmek istedim. Çevresinde yollar olduğunu biliyorum ama bu iyi oldu. - Hala yeni yöntemler bularak bir şekilde meydan okuyorsunuz."

minecraft.net/tr-tr/article/temples-beneath-sea

Ayraç.png

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Açtığım hiçbir haritada bulamadığım tapınak. Elbet bir gün bulacağım

DoliinD

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bulmak sorun değilde o yaşlı gardiyanı öldürmek varya zülüm zülüm :D

CharacterKill

I love you 3000.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Survival oynarken oluşturduğum dünyada hemen birkaç metre sonra karşıma çıkmıştı. O koordinatı kaydedip biraz geliştikten sonra su altında nefes alma iksirleri ile girdim ama geri çıkamadım :D