Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

Ataberkia

En iyi cevaplar
0

5113f75435415c7bdca15c7e4b2e744dffdeb553.png

MİNECRAFT YETKİ PLUGİNİ: LUCKPERMS PLUGİNİ
Selam değerli forum üyeleri ve ziyaretçileri! Bu konumda LuckPerms eklentisinden bahsedeceğim.

LuckPerms, oyun içerisindeki permissionları bir gruba veya kullanıcıya vermenize yarayan geniş bir eklentidir. Bu eklenti, çoğu kişi tarafından en iyi yetki eklentisi olarak kabul edilir. Diğer ücretli yetki eklentilerinden bile çok daha fazla özellik vardır. Eklentinin kendi sayfasında, diğer yetki eklentilerin özellikleriyle karşılaştırılmış. İşte:

Spoiler içinde verdiğim karenin içindeki tüm özellikler LuckPerms'de vardır. Bu kadar geniş özellik var fakat kullanımı olabildiğince kolaylaştırılmıştır. Öyle ki; bunun için web panel bile yapmışlar. Üstelik ücretsiz olarak bu web panele de erişebiliyorsunuz. Aslındaa.. Evet, web panel yapılacak kadar bile kolaylaştırılmış. Ama birçok sunucu sahibi, eskiden beri GroupManager kullandığı için eklentinin config dosyasından yeni grup oluşturmayı, oradan yetkileri vermeye alışmış. Bu eklentinin kullanımı çok daha kolay olmasına rağmen onlara çok karışık geliyor. Şimdi, bu karışıklığı gidereceğiz.

Eklentinin kullanımına başlamadan önce spoiler içinde verdiğim eklentiyi de sunmakta fayda var. Bunun sayesinde tüm işlemlerinizi bir menü üzerinden yapıyorsunuz. Kolaylık üzerine kolaylık sunuyor!

Önce bir grup oluşturalım.
Komutu: /lp creategroup <grupismi>
Örnek: /lp creategroup forumgamer

Oyun içinde /lpgui komutunu yazıp groupsa girdikten sonra sol üstteki kağıda tıklayıp minecraft chatına grup ismini yazın.

Screenshot_4.png

Bu gruba bir prefix (önad) belirleyelim
Komutu: /lp group <grup> meta addprefix <öncelik> "<prefix>"
Buradaki öncelik, bir grupta birkaç tane prefix var ise en önceliği en düşük olan kullanılır.
Örnek: /lp group forumgamer meta addprefix 1 "&a&lForumGamer &b"

Screenshot_5.png

Oyun içinde /lpgui komutunu yazıp groupsa girdikten sonra oluşturduğumuz gruba tıklayıp AddPrefix'e tıklayın daha sonra minecraft chatına prefixi yazın.
Screenshot_6.png

Grubun yetkilerini ayarlayalım
Bahsettiğim Web Editor burada devreye giriyor. Web Editor sayesinde tüm yetkileri tek tıkla ayarlayabiliyoruz. Web Editore erişmek için oyun içinden /lp editor komutunu kullanın ve size verilen linke tıklayın.

Screenshot_7.png

İşte burası web editor. Buradan dilediğiniz yetkiyi oluşturduğunuz gruba veya bir kullanıcıya verebilirsiniz.

İlla ki ben oyun içinden yetki vermek istiyorum diyorsanız
Komutu: /lp group <grup> permission set <yetki>
Örnek: /lp group forumgamer permission set essentials.fly
Oyun içinde /lpgui komutunu yazıp groupsa girdikten sonra oluşturduğumuz gruba tıklayıp Add Permission'a tıklayın ve minecraft chatına eklemek istediğiniz yetkiyi yazın.

Screenshot_8.png

Ve bu yetkiyi kendimize verelim.
Komutu: /lp user <kullanıcı> parent set <grup>
Örnek: /lp user HaciYatmaz parent set forumgamer

Umarım hazırladığım LuckPerms rehberi sizin için yararlı olmuştur. İyi forumlar!

Son düzenleme:

ServetPro

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
@MrHaciYatmaz
Bu eklenti hakkında bir problemin vardı, banada sormuştun nasıl düzeltirim diyerek...
Bende bu eklentiyi kullanmadığımı PermissionEX kullandığımı söylemiştim.

Bunun hakkında birçok sorum var, boş zamanınızda DisCord'a gelir misiniz?

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Bu eklentiyi daha önce Spigot'ta görmüştüm. Gerçekten diğer tüm yetki eklentilerine fark yaratacak bir eklenti. Böyle bir konu açman, eklentiyi kullanmayı bilmeyenler için çok faydalı olmuş.

ByAyrintisiz

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Plugin Bukkit'te çalışmıyor.Acaba pluginde mi bir sıkıntı var,başka bir pluginle mi çakışıyor yoksa plugin Bukkit için yok sadece Spigot için mi var.

Slopie

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
@Ateberkia @MrHacıYatmaz Yetkili oluşturuyorum Sorun Yok yetki veriyorum ondada problem yok ama nasıl taba aktaracağımı bilmiyorum bilen biri yardım edebilirmi?

ItsProperties

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
@Slopie tab'da gözükmesini istiyorsan TAB pluginini yüklemen ve ayarlarını ordan yapman lazım