Minecraft Yogbox

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali

Minecraft Yogbox

Merhabalar sevgili forum okurları,
Bugün sizlerle birlikte Minecraft Yogbox Mod Hakkında detaylı bir şekilde konuşacağız.
Konumuza geçelim.

Mod Nedir?

Mod, Minecraft oyununda genellikle tek oyunculu oyun modunda kullanılan eklentilerdir. Minecraft'ta var olmayan şeyleri oyuna, kod ve grafik olarak eklemenizi sağlar. Ek olarak şu noktaya da değinmek istiyorum, yukarıdaki tanım cümlemde mod için bir "eklentidir" dedim ancak plugin manasında kullanılan eklentiyi kast etmedim. İkisi farklı anlamlar taşımaktadır.

Mod Paketi Nedir?

İki veya daha fazla modun bir araya gelince ve modların yazılımsal olarak da uyumlu olması sonucunda ortaya çıkan bir öbek, bir pakettir.

Yogbox Nedir?

Yogbox, yukarıda bahsettiğim bir mod paketidir. İçinde 20'den fazla mod barındıran bir mod paketidir ve oyuncular tarafından genellikle seri kullanım amacıyla kullanılır. Seri Kullanım ise, video çekenlerde kullanılan bir tabirdir ve nispeten uzun oyun anlamına gelir.

Yogbox Nasıl İndirilir?

Buraya tıklıyoruz
Yukarıda tıkladığımız linkin bizi götürdüğü sayfada indirme linkinin gelmesini 20-30sn arası bekliyoruz.
Linkin gelmesi ile birlikte, linke tıklıyoruz.
Tıkladığımız link, bizi ilgili sayfaya götürüyor.
İndirme Tamamlandı.
Not: (Sürüm: 1.7.10)

Yogbox Nasıl Oynanır?

Çok kullanılan ve oynanılan bir mod paketi olan Yogbox'u kavramak çok da zorlayıcı değildir.
Yogbox bir nevi bir şehir kurma oyunudur. Çeşitli meslekler aracılığıyla para ve eşya kazanırsınız. Her meslek farklı yönden para kazandığı gibi, zorluğu da getirisi de her birinin farklıdır. Ancak şu da bir doğru ki, mesleğin zorluğu kişiden kişiye bağlı olarak değişir.

Yogbox Meslekler

Çiftçi
Geniş alanda çalışmayı seven bu çiftçiler, en hızlı kişilerdir. Buğdayları hızlıca ekmeğe çevirirler ancak istedikleri de fazladır. Bu taleplerden de en önemlisi geniş alandır. Siz çiftçiye ne kadar geniş alan verirseniz çiftçiler o kadar iyi çalışır. Bunu unutmayın.

Madenci
En önemli kişiler madenci mesleğine sahip olan kişilerdir. Kazma, meşale ve kürek alıp çalışan bu madenciler; elmas, kızıltaş, demir ve altın.. Stok yönetimi yüksek olan meslek on-lan madencilik, çok çok verir ama çok çok bekletir. O nedenle sabırsız oyuncu kardeşlerimiz, bu mesleği pek sevmezler. Tekrardan diyorum: Kişiden kişiye değişir.

Oduncu
İdeolojisinde "Az Laf Çok İş" olan bu mesleğe sahip kişilerin çalışması için sadece balta yeterli olacaktır. Ormanın ortasına bırakın, sessiz sedasız çalışsın. Sevilir ve kullanılır. Yogbox oynayanların çok sevdiği ve çok kullandığı bir meslektir. Bence herkes seviyordur kişiden kişiye pek değişeceğini sanmıyorum.

Emektar
İstediğiniz her şeyi size verir. Tek istediği tam tamına karşılığıdır. Hayat karşılıklıdır sözünü benimseyen bu mesleğin sizden istediği şeyler, sizin ondan isteyeceğiniz şeye bağlıdır. Bence çok işe yarayan bir meslek tipidir. Ek olarak, sistemi oldukça gelişmiştir. İstediğiniz ürünü size aynı değerde bir şeyi alarak verir. Kazık yeme veya aşırı kara girme gibi bir durum söz konusu bile değildir.

Avcı
Neticeyi isminden de anlayacağınız üzere, bir nevi koruyucudur. Kuracağınız şehri, yabancılara karşı güçlü bir savunma ile canı pahasına korur. Buradaki tek önemli bir püf nokta vardır ki o da; avcıların sadece ve sadece gece çalışmalarıdır. Gündüz bir nevi uyurlar. Ayriyeten, her gece orantılı bir biçimde artan köpek üretirler. Köpekler çok güçlüdür. Avcılar ne isterse onları yaparlar.

Kargocu
Onları, bir taşımacılık şirketi olarak düşünebilirsiniz. Her kargocu tek bir çatı altında olan, tek bir taşımacılık şirketine bağlıdır. Tüm işçilerin topladığı malzemeleri onlardan alır ve getir-götür yaparak malzemeleri size teslim eder. Benim en sevdiğim yanı bedava çalışmasıdır. Çalışmak için sizden bir şey istemez. Rahatınıza bakabilirsiniz.

Fırıncı
Bence, modun en gereksiz işçisidir. Isıtmaktan başka hiçbir şey yapmaz. Hatta ve hatta oyundan kaldırılması için oylama bile açıldığını ben bizzat bilirim. Ek olarak, çalışmak için bir şey istemezler.

Bankacı
Bildiğiniz, klasik bankacıdır. Köylüleri sayesinde, altın ve gümüşleri paraya çevirebilirsiniz. Belirli ölçüler de vardır. Örneğin; 10 adet demir, 1 adet elmasa eşittir. Anlayacağınız, gerçek hayattaki bankadan pek bir farkı yok.

Not: Meslek isimleri orijinal değildir. Hem ortama biraz değişiklik katmak için hem de daha açıklayıcı olsun diye meslek isimleri görevleriyle orantılı olarak türkçeleştirilmiştir.

Yogbox 1.0 İçeriği

Yogbox mod paketinin beta sürümleri hariç ilk sürümüdür. İçinde; Adventure Items, Airships, Armor Stand Mod, Balkons Weapon Mod, Jar Modifications Mod, Battle Towers, Better Dungeons, Crafting Table V II, Custom Mob Spawner Mod, Inventory Tweaks Mod, Millenaire Mod, Minecolony, Minecraft Minions Mod, Mo Creators, Rei's MiniMap, Rope Mod, Shelf, ThaumCraft, Yogbox General Configs, modlarını barındıran bu mod paketinin sadece ve sadece ilk versiyonudur. İlk versiyonu anlattıktan sonra ikinci versiyona da geçeceğiz.

Yogbox 1.0 Tarihi

İlk sürümüne göre gayet başarılı bir mod paketi olan Yogbox 1.0, kendine çektiği oyuncularla zaten bunu kanıtladı. Orijinal ve yenilikçi bir mod paketi olan Yogbox 1.0, aynı zamanda da sosyal medya platformları üzerinde büyük kaoslara da sebep olmuştur. Araştırdığım verilere göre, Twitter adlı sosyal medya platformunda, en büyük Minecraft konulu etiketine sahip olmuştur. En azından benim incelediğim ve doğru olduğunu düşündüğüm kaynak böyle söylüyor. Ek olarak, kaos yaratmasının sebebini herkesin merak ettiğini düşünüyorum. Bu nedenden ötürü de hemen açıklıyorum. Durum basit. İlk çıktığı zamanlardaki, diğer ve Yogbox'dan daha eski olan mod paketi sahipleri Yogbox'a büyük iftiralar atmıştır. İftiralara örnek olarak "çalıntıdır" kelimesini ekleyebiliriz. Bunun üzerine de diğer mod paketlerini kullananlar ve seven oyuncular, bu iftiralara inanmış, bu ise sosyal medyada demin size bahsettiğim 'kaos'u oluşturmuştur. Yogbox 1.0 tarihi ile eklemek istediğim son şey ise, kendi yorumum olacak. Bu zor öz geçmişe sahip ama başarılı bir mod paketidir.

Yogbox 2.0 İçeriği

Bu paketimizin de içeriği: Tree Capitator, Jammy's Furniture Mod, AssemblyLine, Balkon's Weapons Mod, Basic Compnents, Battle Towers, CraftingGuide, CustomModSpawner, Mo'Creatures, Equivalent Exchange 3, Extra Biomes XL, Forestry, Indistrial Craft 2, Inventory Tweaks, Iron Chests, Minecraft Comes Ailve 3.3, Millenaire 3.4.0, Minions, Fossils And Archeaology, OffLawn, Rail Craft, Red Power 2.0 (Beta Sürümünde) , The Twilight Forest, NEI (Not Enough Items), Update Checker... şeklindedir. Buradaki çoğu mod, gelişmiş modlar klasmanındadır, o nedenle değerini bilin bence.

Yogbox 2.0 Tarihi

Aslına bakarsak, bu bölüme pek bir şey yazamayacağım. Zaten tarih geçmişindir. Ve geçmiş de Yogbox 1.0'dır. O nedenden ötürü tek bir cümle ile bu başlığı kapatmak istiyorum. "Ne ekersen onu biçersin". Çok uğraştılar ve şu an en çok kullanılan mod paketlerinden birisi Yogbox.

Yogbox Zevkli Mi?

Elbette, bu soru biraz göreceli olsa da eklemek istedim. Nihayetinde, akıl aklından üstündür. Herkes fikrini paylaşmalıdır. Yogbox bence zevkli, evet. Hatta oldukça zevkli bir mod paketi. Özellikle en sevdiğim bölümü sizin de konumda verdiğim yer bakımından anlayacağınız üzere, meslek kısmıdır. Gerçekten çok gerçekçi ama bir o kadar da sade bulduğum bu mod paketi, benim en iyi sıralarımda ilk beşe rahat girer. Sizler de kendi fikrinizi yorumlara yazabilirsiniz. Dediğim gibi, akıl akıldan üstündür.

Bugün ki konum bu kadardı. Başka bir konuda görüşmek üzere...

Son düzenleme:

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Yogbox'u bir kere oynamıştım 1.2 sürümünde (minecraft technicde buldum) bir şey anlamamıştım.Bu konu bana Yogbox hakkında bilmediklerimi öğretti.Teşekkür ederim.

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Yogbox'u bir kere oynamıştım 1.2 sürümünde (minecraft technicde buldum) bir şey anlamamıştım.Bu konu bana Yogbox hakkında bilmediklerimi öğretti.Teşekkür ederim.

Değerli yorumundan ötürü teşekkür ederim.

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
yogboxun 1.2.5 sürümü hariç diğerleri çöp denilebilir, yogboxu yogbox yapan advantureitems idi, ancak yapımcısı cholotequest diye bi mod çıkarttı advantureitemsi yeni sürümlere güncelleyip, ancak içinde ki levele göre güçlendirilebilir itemleri kaldırdı, sırf o güçlendirilebilir itemler için diğer sürümleri oynamıyorum, eski yogboxun tüm özellikleri ile beraber yeni 1.13.2 için uyarlanmış halini yapmayı düşünüyorum

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
yogboxun 1.2.5 sürümü hariç diğerleri çöp denilebilir, yogboxu yogbox yapan advantureitems idi, ancak yapımcısı cholotequest diye bi mod çıkarttı advantureitemsi yeni sürümlere güncelleyip, ancak içinde ki levele göre güçlendirilebilir itemleri kaldırdı, sırf o güçlendirilebilir itemler için diğer sürümleri oynamıyorum, eski yogboxun tüm özellikleri ile beraber yeni 1.13.2 için uyarlanmış halini yapmayı düşünüyorum

Fikir gayet güzel. Ancak 1.2.5 sürümü harici sürümleri de ben seviyordum.