Minecraftı Nasıl Öğrendim ve Minecraftaki gelişmelerim

racefail

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba ben racefail bugün sizlere minecraftı nasıl öğrendim ve minecraftaki gelişmelerimi anlatacağım. Minecraft 1.6.2 de Racefail ismiyle başlamıştım bu benim en sevdiğim takma ad racefaildi ilk minecrafta bir arkadaşım sayesinde başlamıştım o bana söylemiştim indirme linkini atı ve bende indirdimde oyuna girip tek oyunculuda oyunu öğrenmeye başladım survival hayata kalma creative derken sonradan çoklu oyuncuyu öğrendim ve girip sunucular buldum ilk girdim sunucu bir faction sunucusuydu ve ben onu bilmiyordum survival gibi ağaç kırıp gelişmeye çalışıyordum hep beni öldürüyorlardı bende nasıl böleler diye düşünüyorum sonradan chatten sordum nasıl bu kadar güçlüsünüz diye ve faction serverdesin warp lapis yaz ordan kasıl dedi ve minecrafta ilk iyi oynamaya başladığım zamandı ilk faction oynadım sonra survival sonra skyblock oynamaya başlamıştım sonra 1.7.2 çıkmıştı ve ora girip oynamaya başlamıştım 1.7.2 de hub sunucuları öğrendim ve orda oynamaya başladım ilk bulduğum hub sunucu craftrise idi ve o sunucuda hatırladığıma göre faction survival ve skyblock vardı faction survival skyblocka 2 şer saat ayırıp oynuyordum hepsinde güçlü olayımda diye ve sonrada craftrisede tanındım ve büyük bir arkadaş grubu kurdum bu arkadaş grubumdan birisi faction server kuralım bizde başarırız dedi. Ve bi an gaza geldik ve videolar izleyerek bilgiler alarak sitelerden ordan burdan derken iyi bir sistemli faction server kurduk ve en fazla oyuncu sayımız 30 olmuştu 30 olduğunda çok sevinmiştim nasıl başardık diye ve sonra arkadaşlarımız arasında parayı bulamadık ve serverde pek vip alan olmayınca kapatmak zorunda kaldık ve yeniden craftriseye dönüp arkadaş toplayalım demiştim ve yeniden topladık bu sefer server açmadık server server gezip builder admin moderatör rehber olmaya çalışıyorduk. Ve ben bi tane server bulmuştum ve orda admin olmuştum bütün arkadaşlarımı çağırdım getirdim ve oranın sahibiyle konuşup ortak olmuştuk bu seferki serverimiz 50 60 kişi görmüştü vip alanlar çoktu ve hub sunucuya çevirdik sadece survival faction seçenekleri vardı ve ortağımız bizim elimizden konsolu alıp bizi dolandırarak serveri kapatmıştı ve bizde sinirlenip minecrafta 1 ay ara verdik ve bir baktıki 1.8 çıkmış ve ona başladık oynadık oynadık oynadık craftriseden ayrılmadık craftriseye creative survival faction egg wars bed wars gelmişti ve craftriseden çıkamıyorduk ve uzun bir aradan sonra 1.8.7 ye kadar gelmişti ve biz o sevinçten servermi kursak craftriseye devamı etsek diye düşünüyorduk ve yine server kurduk bizdeki bu azimi tebrik edmemiz gerek bu seferki serverimiz skyblock tu bu sunucu 1.9.2 kadar gitti ve 1.9.2 ye geçmedik biz 1.8.7 den devam ettik 20 30 40 50 60 70 kişi derken serverimiz çok büyük bir server oldu eventlerden çıkamıyorlar oyuncular ve vipler çoğalmıştı serverimizin sınırsız yapacağımız kadar paramız vardı ve öyle yaptık sonra bi tane arkadaşımız dediki hub yapalım hadi dedi ve survival faction skyblock olarak yaptık sonra devam ettik ve 2017 de 23 nisan tarihinde arkadaşlarımız olarak dağılmıştık serverde tek ben vardım ve serveri kapatmak zorunda kalmıştım tek başıma yönetemiyordum bi oyuncuyu alasım geliyordu ama güvenemiyordum ve 2018 e kadar minecraftı bırakmıştım ve minecrafta 1 şubata geri döndüm ve o zamanda 1.8.7 den devam ettim yeni serverler keşfetim uniocraft gibi opskyblock gelmişti onlara girip eğlenip günümüze geldim benim minecraft hikayemde böle yazdıklarımı okudunuz için teşşekür ederim. :)