Yardım Minecraft'ta Belirli Bir Mob Nasıl Kapatılır ?

ErenyTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
1
Selam beyler şimdi benim küçük ufak bir sorunum var. Ben bir map yaptım ve genel olarak zombi kıyamet/virüsünü anlatıyor. sorun şu ki ben oluşturduğum zombi şehrinde sadece zombi olmasını istiyorum.(Bütün dünya için geçerli) ben iskelet,Örümcek,Creeper,Enderman gibi mobları belirli olarak spawnını durdurmak istiyorum. bununla ilgili bir koddur moddur plugindir hepsine razıyım. (1.14 ten önceki sürümlerdeki plugin veya modlarla gelmeyin...)

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Eğer single player olacaksa plugin skript oynayan kişi için uğraştırıcı olabilir. Yeni sürümlerde gelen dünya ayarlarından belli bir şey çıkar. Bir de ters mantıkla spawnı tamamen kapatıp sonra zombi spawn edecek bir sistem yapabilirim, deneyeyim mi?

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Merhaba.

/tp @e[type=İstemediğinizMobunAdı] - -500 -

Bu kodu repeat komut bloklarına yapışıtırın. Zombi dışındaki tüm mobların spawnlanmasını istemiyorsanız tek tek aynı kodu farklı repeat komut bloklarına yazmalısınız. Umarım işinize yarar.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Merhaba.

/tp @e[type=İstemediğinizMobunAdı] - -500 -

Bu kodu repeat komut bloklarına yapışıtırın. Zombi dışındaki tüm mobların spawnlanmasını istemiyorsanız tek tek aynı kodu farklı repeat komut bloklarına yazmalısınız. Umarım işinize yarar.
Hmm doğru keşke başta aklıma gelseydi. Hatta bu komutları komut bloğuna yazmak yerine ekteki dosyayı indirip zipten çıkart. Dosyayı minecraft dünyasının klasöründe datapacks klasörüne at. \tickload\data\tickload\functions şeklinde ilerle, main.mcfunction klasörüne alt alta yaz bütün komutları. İşin bitince oyun içinde /reload komutuyla yükle. Avantajı ne diye sorarsan etrafta bir yere komut blokları saklaman gerekmez ve büyük bir haritaysa blokların olduğun yerin yüklenmesini dert etmen gerekmez.
Edit: Birde - olan yerde sembol olması lazım forum kabul etmiyor, main'in içinde örnek komut var

Ekli dosyalar

• tickload.zip
    2.2 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:

ErenyTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
1
Eğer single player olacaksa plugin skript oynayan kişi için uğraştırıcı olabilir. Yeni sürümlerde gelen dünya ayarlarından belli bir şey çıkar. Bir de ters mantıkla spawnı tamamen kapatıp sonra zombi spawn edecek bir sistem yapabilirim, deneyeyim mi?
Benim için sorun yok. Senin içinde sorun yoksa süper olur.

alttaki yoruma bakmadan yazmışım. Silmeyide bilmiyom :D K.b