Minecraftta Ekran Kartını Değiştiremiyorum

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
64-bit Windows kullanıyorsanız; C:\Program Files (x86)\Minecraft\runtime\jre-x64\1.8.0_25\bin\javaw.exe
Konumunu NVIDIA denetim masasından program ekle seçeneği ile eklemeyi deneyebilirsiniz. Üst kısımdakilerden farklı olarak bir de manuel eklemeyi denemek gerek. Umarım çözülür.

alemoyuncu1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
64-bit Windows kullanıyorsanız; C:\Program Files (x86)\Minecraft\runtime\jre-x64\1.8.0_25\bin\javaw.exe
Konumunu NVIDIA denetim masasından program ekle seçeneği ile eklemeyi deneyebilirsiniz. Üst kısımdakilerden farklı olarak bir de manuel eklemeyi denemek gerek. Umarım çözülür.
Buda olmadı :(

FurkanCAPSLOCK

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Beyler benim pc laptop pc de 2 ekran kartı var biri intel biri nvidia ben mcye girince intel ekran kartını kullanıyo oyunda kasmalar oluyo nvidia ekran kartı ayarlarından denedim.Herşeyi nvidia ile çalıştırıyo ama mcyi açıyorum F3 basıyorum hala intel kullanıyo gösteriyo bi türlü nvidia ekran kartını kullanamıyorum mcde nasıl ayarlıcağımı bilen varmı ?
Biliyorum 5 yıl falan olmuş ama yine de yardım edeyim dedim, aynısı bende de oldu f3'e basınca İntel görünüyor ama ekran kartımı kullanıyordu. Bede yine de Minecraft İntel diye gösteriyordu hatta FPS programlarında yok gözüküyordu.

Çözümü: Minecraft'a girince yani direk oyun sürümüne bende 1.17 de oldu oradan görev yörecisinde girmelisin Mienecraft başka bir programla çalışıyor olmalı oradan da dosya konumuna gireceksin "javaw" yazıp dosya konumunu kopyala ve Nvidia denetim masasına ekle ardından ekran kartını seç.
Ekran görüntüsü 2021-06-24 154505.png

SelimDuran

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Başlatın arama kısma Aygıt Yöneticisi yaz,o uygulamayı aç,ardından görüntü bağdaştırıcılarına bas.Orda 2 tane ekran kartı gösterir.
Bende 2 tane olmadığı için gerisini söylemeyemiycem,varsayılan olarak ata vs vs. seçenekleri olabilir.Benden bu kadar,diğer arkadaşlar umarım daha çok yardımcı olur.
Teşekkürler işime yaradı :)